مزوتراپی پوست صورت؛ هزینه و عوارض

mezoosoorat

امروزه این تنها ژن‌های شما نیستند که باعث زیبایی شما می‌شوند بلکه با انجام آخرین روش‌های زیبایی، مانند مزوتراپی صورت، می‌توانید تبدیل به فرشته‌ای شوید که همیشه آرزو داشته‌اید. با انجام آخرین روش‌های مزوتراپی به دست آوردن بدنی متناسب و چهره‌ای جوان حتی در  50 سالگی امکان‌پذیر است. مزوتراپی یک روش زیبایی غیرتهاجمی است که بر پایه میکرو تزریق‌های سطحی به‌منظور رفع مشکلات قسمت‌های مختلف بدن صورت می‌گیرد.  این فرآیند شامل چند تزریق به لایه زیر جلدی نواحی دارای مشکل است.

مزوتراپی طیف وسیعی از مشکلات مربوط به رنگ‌دانه و پوست شل، چروک و افتاده را درمان می‌کند. همچنین افراد جوان‌تر که از زخم‌های آکنه رنج می‌برند یا دوست دارند صورتشان شفاف و درخشان باشد می‌توانند از مزوتراپی به‌عنوان درمانی مؤثر و پرطرفدار استفاده کنند. دکتر ادیبی متخصص پوست و مو به نگرانی و دغدغه‌ی بیماران گوش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا با توجه به هدف مورد نظر دست یابند. برای دریافت خدمات مشاوره تخصصی در خصوص درمان با مزوتراپی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۳۱۳۶۲۶۴۲۷۲ - ۰۳۱۳۶۲۷۴۷۴۶ تماس بگیرید.

فهرست مطالب

مزوتراپی چیست؟


مزوتراپی صورت درمانی مدرن و بدون نیاز به جراحی برای رفع مشکلات پوستی است که با هدف کاهش عیوب و مشکلات صورت و بدن انجام می‌شود. درمان مزوتراپی می‌تواند برای صورت، گردن و رفع خطوط دور چشم استفاده شود. درمان‌های مزوتراپی صورت شامل تزریق اسید هیالورونیک به‌طور مستقیم به مزودرم (لایه میانی پوست) است.  این تزریق با تحریک کلاژن و الاستین و تحریک متابولیسم پوست شما باعث تغذیه و جوان‌سازی پوست می‌شود. افرادی که از مزوتراپی استفاده کرده‌اند پس از یک دوره تزریق به این نتیجه رسیده‌اند که مزوتراپی پوست صورت باعث آب‌رسانی به پوست شده و آن را کشیده‌تر، مرطوب، صاف و درخشان کرده است.

مزایا


 • بازسازی سلول
 • تولید کلاژن
 • یکدست شدن رنگ پوست
 • سفید شدن
 • بهبود انعطاف‌پذیری پوست
 • بهبود چین‌وچروک ناشی از خشکی پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • بهبود قابل‌توجه اسکارهای آکنه
 • ضد پیری

 کاربردهای مزوتراپی پوست


mezoosoorat1

رنگ‌دانه

برای رفع رنگ‌دانه‌هایی مانند ملاسما، لکه‌ها، کک‌ و مک و رنگ‌دانه‌های پس از التهاب، مزوتراپی می‌تواند روشن‌کننده‌هایی مانند گلوتاتیون و ویتامین C را به‌صورت مستقیم به لایه‌های پوستی انتقال دهد. بهبود چشمگیری فقط در 4 جلسه قابل‌مشاهده است.

جوان‌سازی پوست

از مزوتراپی صورت برای تزریق مستقیم مواد روشن‌کننده و ضد پیری به لایه‌های پوستی استفاده می‌شود که باعث بهبود تأثیر و نتایج سریع‌تر و کاهش زمان بهبودی می‌شود. مزوتراپی همچنین می‌تواند خطوط و چین ‌و چروک را کاهش دهد، پوست آسیب‌دیده ناشی از آفتاب‌ سوختگی را بهبود بخشد و به‌عنوان یک درمان ایده آل عمل کند.

اسکار آکنه و زخم

پر کردن جای اسکار (جای زخم)، به‌ویژه آن‌هایی که ناشی از آکنه هستند، می‌تواند با تزریق موادی مانند اسید هیالورونیک در مناطق آسیب‌دیده انجام شود. این تکنیک ارزان‌تر از تزریق ژل و چربی است و نتایج فقط در 4 جلسه قابل‌ مشاهده است.

دستورالعمل قبل از تزریق


برای گرفتن بهترین نتیجه باید قبل از تزریق مزوتراپی صورت خود را آماده کنید.

 • از مصرف ویتامین‌ها (به‌ویژه ویتامین E) 3 روز قبل از درمان  پرهیز کنید.
 • آسپرین، اکواسپین یا دی پرین را 3 روز قبل از درمان قطع کنید.
 • استفاده از ژل بی‌حسی 2 ساعت قبل از درمان به‌منظور کم کردن ناراحتی توصیه می‌شود.

فرایند درمان


mezoosoorat2

معمولاً استفاده از یک بسته یخ هم برای بی‌حسی کافی است اما می‌توان بیهوشی موضعی هم استفاده کرد که باعث می‌شود درمان بدون درد باشد. هر جلسه شامل یک سری از تزریقات بسیار کوچک (میکرو) زیرپوست است. شما می‌توانید به فعالیت‌های معمول روزانه خود بازگردید. درمان معمولاً به‌صورت هفتگی یا دوهفته‌ای انجام می‌شود.

پس از درمان


بلافاصله پس از مزوتراپی صورت، می‌توانید آب‌رسانی به پوست را احساس کنید و به نظر می‌رسد که پوست انعطاف‌پذیر و کشیده‌تر شده است. چند روز بعد پوست شفاف می‌شود. بهبود تدریجی در رطوبت پوست، رنگ و بافت و همچنین کاهش چروک‌ها هر جلسه بیشتر مشاهده می‌شود. مشاهده تأثیر فراوان از مزوتراپی به‌طورمعمول نیاز چند جلسه درمان منظم دارد.

عوارض جانبی


 مزوتراپی در صورت تزریق در لایه‌های عمیق‌تر ممکن است موجب کبودشدن خفیف شود. کبودی‌ها معمولاً ظرف یک هفته رفع می‌شوند. در بیشتر موارد، به‌خصوص در تزریق‌های سطحی بعد از تزریق دوره‌ی بهبودی نیاز نیست. در بعضی موارد قرمزی خفیف در محل تزریق ممکن است چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشد که به‌راحتی با آرایش پوشانده می‌شود.

هزینه


هزینه مزوتراپی صورت بستگی زیادی به نوع خاص درمان شما و تعداد جلسات موردنیاز برای دستیابی به نتایج نهایی مورد انتظار دارد. هزینه‌ها همچنین بسته به نوع امکانات خاصی دریافت شده در مطب و نوع مواد استفاده‌شده برای درمان نیز متفاوت است.

سؤالات متداول


mezoosoorat3

پس از درمان چه‌کاری نباید انجام شود؟

 • از کلیه کرم‌های ضد آفتاب و UV دار اجتناب کنید.
 • از سیگار کشیدن، سونا و ورزش شدید و یا هر چیزی که باعث کم شدن آب بدن می‌شود، 5تا7 روز بعد از درمان اجتناب  کنید.
 • از لوازم ‌آرایشی غیراستاندارد استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک پوست شود.

درمان چه مدت ماندگار است؟

اگر درمان به‌درستی انجام شود نتایج مزوتراپی پوست صورت بسیار طولانی‌مدت است. بااین‌حال ماندگاری نتایج اغلب به نوع خاص درمان مزوتراپی انجام‌شده، اثربخشی مواد تزریقی و همچنین عوامل فیزیکی مانند سن بستگی دارد. جوانی پوست قطعاً باگذشت زمان کاهش می‌یابد زیرا فرآیند پیری طبیعی به‌هیچ‌وجه قابل ‌توقف نیست. در این موارد مراجعه منظم جهت انجام مزوتراپی برای داشتن نتایج طولانی‌مدت پیشنهاد می‌شود.

چه زمانی می‌توانم نتایج مزوتراپی را به‌طور کامل ببینم؟

نتایج مزوتراپی به عوامل مختلف مربوط به بدن و سن شما بستگی دارد. درحالی‌که بعضی از بیماران ممکن است بعد از اولین جلسه بهبود را مشاهده کنند برخی دیگر ممکن است برای دو یا سه جلسه منتظر بمانند تا نتایج مورد نظر را ببینند.

برای دریافت نتایج کامل مزوتراپی چند جلسه نیاز دارم؟

تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به نوع مزوتراپی پوست صورت و نتایج نهایی مورد انتظار فرد دارد. برای جوان‌سازی کامل صورت معمولاً 4 جلسه درمان مورد نیاز است و جلسات با فاصله زمانی 2 تا 3 هفته برنامه‌ریزی می‌شود. برای تحریک رشد مو حداقل 10 جلسه پیشنهاد می‌شود. با این‌حال، همان‌طور که قبلاً ذکر شد تعداد جلسات مورد نیاز در مزوتراپی در افراد مختلف متفاوت است.

جلسات مزوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

معمولاً درمان مزوتراپی پوست صورت در چند جلسه انجام می‌شود و هر جلسه می‌تواند به مدت 10 تا 30 دقیقه یا بیشتر بسته به مورد خاص متفاوت باشد اما این درمان کاملاً سرپایی است و شما نیازی به بستری شدن ندارید.

به این پست امتیاز دهید.
مزوتراپی پوست صورت؛ هزینه و عوارض
4.17 از 6 رای