گونه گذاری و برجسته کردن گونه

تزریق چربی به گونه

داشتن گونه‌های پر و برجسته یکی از نشانه‌های جوانی و زیبایی است؛ اما به مرور زمان صورت چربی‌هایش را از دست می‌دهد که این باعث شل شدن و افتادگی گونه‌ها می‌شود. البته، در بعضی موارد استخوان‌ گونه‌های شخص به‌طور مادرزادی پایین و فرورفته هستند، که در هر دو صورت، می‌توان گونه‌ها را بدون جراحی و تنها با تزریق ژل و چربی بهبود داده و پرتر کرد. فرم‌دهی گونه‌ها چه با تزریق ژل و چه با تزریق چربی، باعث پرتر و برجسته‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

فهرست مطالب

چه افرادی شرایط قرار گرفتن تحت این روش درمانی را دارند؟


این روش درمانی هم برای مردان و هم برای زنانی که احساس می‌کنند گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست انجام می‌شود. برجسته‌سازی گونه برای بیشتر بزرگسالان انجام می‌شود. افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و وزن آنها نزدیک به وزن سالم است می‌توانند تحت این فرایند قرار گیرند. اگر چه این روش درمانی در وهله اول روی افراد بالغی که آثار پیری و افزایش سن روی چهره آنها پیدا شده است انجام می‌شود اما ممکن است افراد جوانی که گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست نیز متقاضی انجام این فرایند باشند. برخی از بیماران از روش تزریق برای تست نتایج احتمالی قبل از قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی‌تر استفاده می‌کنند. این یک روش متداول برای افرادی است که تمایل دارند ظاهر گونه‌های خود را بهبود داده و برجسته کنند.

گونه گذاری با تزریق چربی


 تزریق چربی در گونه در نقطه‌ای تزریق می‌شود که سال‌های قبل چربی بیشتری در آنجا وجود داشته است، اما اکنون فرورفته به نظر می‌رسد. چربی از بخش دیگری از بدن گرفته می‌شود و پس از آماده‌سازی در گونه تزریق می‌شود تا صورت جوان‌تر شود. چربی معمولاً از شکم یا ران گرفته می‌شود. نتایج طبیعی و در عین حال چشمگیر است. تغییر بسیار ظریف اما به خوبی قابل مشاهده است. تزریق چربی در گونه حدود 30 دقیقه زمان می‌برد و نتایجی طبیعی و با ماندگاری بالا به دست می‌دهد. از آنجایی که از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، احتمال پس زدن یا واکنش آلرژیک بسیار پایین است.

مزایای تزریق چربی


یکی از مزایای تزریق چربی این است که چون از بافت بدن خود بیمار استفاده می‌شود، نتیجه کاملاً طبیعی است و به مرور زمان دستخوش روند معمول پیر شدن و تغییر می‌شود. مزیت دیگر تزریق چربی این است که سلول‌های ساقه چربی به احتمال زیاد به جوان ماندن کمک می‌کند. این تکنیک هنوز در مراحل اولیه است، اما نویدبخش به نظر می‌رسد. فقط فریب تبلیغات "سلول‌های ساقه‌ای" را نخورید و صرفاً به داده‌های اثبات شده اعتماد کنید. در هر حال تزریق چربی روشی موثر برای بزرگ و برحسته کردن گونه است.

فرآیند تزریق چربی


فرایند برجسته کردن گونه با تزریق چربی بسیار ساده است، هرچند نیاز به مهارت و تخصص کافی بالایی دارد.

  • اعمال بی‌حس‌کننده: برای شروع، ناحیه صورت با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود.
  • برداشت چربی: سپس پزشک چربی را جهت برجسته کردن گونه برداشت می‌کند. چربی ممکن است از باسن، ران یا شکم برداشته شود.
  • فراوری چربی: چربی برداشته شده فراوری می‌گردد. این مرحله شامل جدا کردن و سپس استخراج سلول‌های چربی از مایعات اطراف چربی است.
  • سلول‌های چربی برداشته شده به گونه‌ها تزریق می‌شوند.

دوران بهبودی پس از تزریق چربی چگونه است؟


دروان بهبودی پس از تزریق چربی نسبتاً کوتاه و در مقایسه با فرایندهای جراحی دیگر آسان است. معمولاً برای انجام این فرایند شکافی ایجاد نمی‌شود و ناراحتی‌های ناشی از آن نیز جزئی است. بیشتر بیماران بلافاصله پس از تزریق و در همان روز می‌توانند به ادامه فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است