گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

3

برجستگی استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت ما می‌افزاید. بسیاری از افراد برجستگی استخوان‌های گونه را می‌پسندند، زیرا آن را نشانه‌ای از زیبایی می‌دانند. افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌های شما شده و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد. اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ها (گونه گذاری) می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت شما بازگردانده، مانند عمل تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها می شود، برجستگی استخوان گونه را افزایش دهد و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود بخشد.

با داشتن اطلاعات کافی در مورد گونه‌‌گذاری می‌توانید آگاهانه در مورد انتخاب تکنیک و جراح خود تصمیم بگیرید. کسب اطلاعاتی شامل نتایج مورد انتظار، فرآیند آماده‌سازی و مدت دوره بهبود، برای شما مفید خواهد بود.

دکتر ادیبی قادر به راهنمایی و کمک به شما برای انتخاب روش مناسب و دلخواهتان است، وی همچنین مراحل عمل گونه‌گذاری بر طبق شرایط و نیازهای فردی شما را توضیح داده و مسائل مربوط به آن را به شما اطلاع خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

گونه‌‌گذاری با روش غیر جراحی در کلینیک ما


تزریق ژل

امروزه ژل‌های تزریقی برای جوان‌تر نشان دادن صورت و به عنوان یک روش جایگزین برای گزینه‌های جراحی استفاده می‌شود. همراه با درمان پیشگیرانه ضد پیری / چین و چروک‌های صورت، این یک گزینه درمانی گونه گذاری بدون جراحی بسیار مؤثر است.

ما تزریق ژل گونه را برای افرادی انجام می‌دهیم که نگران از دست رفتن حجم، چاقی و خاصیت ارتجاعی پوست صورت خود هستند. ما به جای اقدامات فوری و شدیدی که ممکن است به نتایج ضعیف منجر شود، رویکرد ثابت و مبتنی بر ویژگیهای فردی را برای تزریق ژل یا چربی به گونه‌ها درپیش می‌گیریم.

چه افرادی برای این درمان مناسب هستند؟

 

این درمان برای مردان و زنانی انجام می‌شود که احساس می‌کنند گونه‌های آن‌ها آنطور که می‌خواهند، برجسته نیست. گونه‌گذاری را می‌توان برای بسیاری از بزرگسالان انجام داد. کاندیدای ایده‌آل، افرادی هستند که از وضعیت سلامت کلی خوبی برخوردارند و دارای وزن سالم (یا نزدیک به آن) هستند. هر چند این تکنیک در درجه اول برای افراد بالغی انجام می‌شود که متوجه نشانه‌هایی از پیری شده‌اند، اما برای بیماران جوان‌تری که فاقد پری و برجستگی گونه هستند نیز انجام می‌شود.

برخی از افراد تکنیک‌های تزریقی مانند این را برای "امتحان" کردن نتایج احتمالی جراحی‌های زیبایی تهاجمی‌تر (قبل از اقدام برای جراحی گونه‌گذاری) انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید گونه‌هایی چاق و برجسته داشته باشید، می‌توانید یک جلسه مشاوره با دکتر ادیبی تنظیم کنید و درمورد روش‌های مورداستفاده و مناسب بودن این روش‌ها برای خود، با ایشان مشورت کنید.

مراحل تزریق ژل

گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل‌ یک روش غیر جراحی بی‌خطر برای جبران حجم از دست رفته صورت به دلیل افزایش سن است. تزریق ژل می‌تواند به منظور حفظ تعادل صورت، ایجاد تقارن و افزایش برجستگی اجزای طبیعی صورت مانند عمل گونه گذاری و چانه مورد استفاده قرار گیرد.

انجام روش جدید تزریق، بسیار راحت است. در این فرایند، ژل‌ها به آرامی به مناطق مورد نظر در بالا و / یا کناره گونه‌ها تزریق می‌شود. مدت دوره بهبود آن حداقل زمان ممکن است. نتایج تزریق ژل برای برجسته‌کردن گونه فوری است (اگر چه ممکن است برای رفع تورم آن به طور کامل، سه تا چهار هفته زمان لازم باشد). به طور معمول، نتایج تزریق 9 تا 12 ماه دوام خواهد داشت. به طور کلی، تزریق ژل بدون درد است.

عوارض پس از درمان

  • بدن هر فرد، واکنش متفاوتی به تزریق ژل نشان می‌دهد و عوارض جانبی آن نادر است. اگر عوارض جانبی هم رخ ‌دهد، شامل قرمزی، تورم، کبودی یا درد است. برخی افراد ممکن است کمی حجیم شدگی گونه‌ها را مشاهده کنند که این به دلیل تورم خفیف است.
  • معمولاً چند روز پس از گونه‌گذاری و یا زمانی که نقاط متعدد تزریق‌ وجود داشته باشد، تورم و کبودی بروز می‌کند.
  • برای به حداقل رساندن تورم، توصیه می‌کنیم در محل تزریق از یخ استفاده کنید، از ورزش، مصرف سیگار و نوشیدن الکل، بلافاصله بعد از درمان اجتناب کنید.
  • همچنین توصیه می‌کنیم از مصرف داروهایی که ممکن است کبودی را تشدید کنند، مانند آسپیرین، ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های گیاهی، اجتناب کنید.
  • از کرم ARNICA پس از درمان در محل تزریق استفاده کنید.
  • نتایج تزریق معمولاً بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند، با این حال ممکن است 2-3 جلسه تزریق لازم باشد تا نتیجه مورد نظر به دست آید.

مدت زمان ریکاوری و بهبود پس از گونه‌گذاری با تزریق ژل چقدر است؟

شایع‌ترین عوارض جانبی در طول مدت بهبودی (گونه‌گذاری با پروتز یا تزریق ژل)، شامل کبودی و تورم است. بالا نگه داشتن سر، استفاده از کمپرس سرد و مصرف گیاه دارویی "آرنیکا مونتانا" به کاهش میزان کبودی و تورم کمک خواهد کرد.

پس از جراحی، گونه‌ها و منطقه دهان ممکن است بی‌حس باشد. (شبیه به احساس داروی بیحس کننده که در دندانپزشکی استفاده می‌شود). معمولاً این حالت فقط برای روز اول یا دو روز بعد از عمل تزریق وجود دارد. هنگامی که این بی‌حسی از بین می‌رود، بیمار ممکن است احساس کشیدگی گونه‌ها را تجربه کند، زیرا گونه‌ها در حال شکل‌‌گیری مجدد هستند. بیشتر بیماران می‌توانند در عرض یک هفته بعد از عمل جراحی، فعالیت‌های معمول خود را از سر گرفته و به کار خو بازگردند.

برجسته‌کردن گونه ‌با تزریق چربی

روش گونه گذاری با تزریق چربی که به عنوان پیوند چربی نیز شناخته شده است، شامل برداشتن چربی از بخش دیگری از بدن شما و تزریق آن به گونه‌هاست. با این روش، دکتر ادیبی می‌تواند ظاهر طبیعی و جوان چهره شما را بازگرداند.

چه کسی کاندید خوبی برای گونه‌گذاری با تزریق چربی است؟

 

برجسته‌کردن گونه با تزریق چربی، ‌با استفاده از چربی بدن است که این هر گونه خطر واکنش‌های آلرژیک را از بین می‌برد. بیشتر بیماران، برجسته‌کردن گونه را انتخاب می‌کنند، برای اصلاح:

  • صورت لاغر و یا فرورفته
  • افتادگی گونه و فک
  • تخت بودن بخش میانی چهره
  • چهره نامتقارن

چه ‌انتظاراتی از گونه‌گذاری با تزریق چربی می‌توان داشت؟

برجسته‌کردن گونه با تزریق چربی یک روش با حداقل تهاجم است. چربی مورد نیاز گونه گذاری با تزریق چربی از بخش دیگری از بدن شما، از جمله شکم یا ران جمع آوری می‌شود. سپس چربی برداشت شده، پردازش و خالص می‌شود و گونه گذاری با تزریق چربی انجام می شود .

روش تزریق چربی

تزریق چربی ساختاری به عنوان یک روش سرپایی، تحت بیهوشی عمومی و یا تزریق آرام بخش داخل وریدی ((IV انجام می‌گیرد. اجرای این روش بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد، که بستگی به میزان تزریق چربی مورد نیاز به این منطقه دارد. در طول این روش، چربی به آرامی از سایت دهنده (معمولاً ران داخلی، باسن، شکم یا پهلوها) با یک سوزن کوچک تزریق زیر جلدی با استفاده از یک کانول ویژه با مکش محدود، خارج می‌شود؛ بدون آنکه به غشای سلول چربی آسیبی وارد گردد. سپس چربی برای حذف مایعات اضافی، در یک سانتریفیوژ قرار می‌گیرد و سلول‌های چربی آسیب دیده از آن خارج شده و تنها سلول‌های چربی سالم باقی می‌ماند. این چربی خالص با استفاده از یک سوزن تزریق زیر جلدی کوچکتر، در زیر چین و چروک و یا در داخل عضله در مناطقی تزریق می‌شود که در آن عروق بیشتری وجود دارد، تا طول عمر چربی منتقل شده افزایش یابد.

ریکاوری و بهبود پس از تزریق چربی

انتظار می‌رود پس از عمل، محل درمان و محل دهنده چربی متورم شده و کمی کبودی و زخم ایجاد شود. شما باید حداقل 1-2 روز پس از عمل، از آرایش خودداری کنید. همچنین باید منطقه درمان را تا حد امکان برای چند روز اول، ثابت و بی‌حرکت نگه دارید، تا روند التیام انجام شود و منطقه تحت درمان و سلول‌های چربی تزریق شده، فرصت ادغام با عروق خونی را داشته باشند. از انجام ورزش‌های پر برخورد یا فعالیت شدید برای 2 هفته اول (بسته به میزان گستردگی عمل جراحی) اجتناب کنید.

مدت ریکاوری و بهبودی پس از گونه‌گذاری با تزریق چربی چقدر است؟

برجسته‌کردن گونه با تزریق چربی با حداقل زمان استراحت و ریکاوری همراه است. بسیاری از بیماران در عرض چند روز بعد از گونه گذاری بدون جراحی قادر به بازگشت به فعالیت‌های عادی و کار خود هستند، با این حال، باید توجه داشت که صورت و محل دهنده چربی، هر دو باید به طور کامل التیام و بهبود یابند.

به این پست امتیاز دهید.
گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و چربی
1 از 1 رای