کاربرد مزوتراپی در لاغری، مو و پوست صورت: مزایا و عوارض

32

مزوتراپی یک روش جایگزین طبیعی و بی‌خطر برای روش‌های جراحی زیبایی و تهاجمی است. طی فرایند مزولیفت (جوانسازی صورت با مزوتراپی)، ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه برای تغذیه پوست، جوان‌سازی، افزایش تولید کلاژن و الاستین و تحریک متابولیسم، به طور مستقیم به پوست شما وارد می‌شود. همزمان با پیر شدن پوست، گردش خون در پوست کاهش می‌یابد. در نتیجه، کاهش اکسیژن و مواد مغذی مانع از آن می‌شود که بدن شما بتواند سموم را دفع کند. این همان چیزی است که موجب پیری زودرس پوست و ظاهر پژمرده و خسته آن می‌شود. معمولاً پس از مزوتراپی، بیماران ظاهر پوست خود را لطیف‌، شفاف، درخشان و محکم‌تر توصیف می‌کنند.

قصد ما تنها ارائه یک گزینه درمانی به شما نیست. بلکه می‌خواهیم بسته به هدف  شما از انجام مزوتراپی و محل زندگی شما، گزینه‌های درمانی موجود در این کلینیک را به شما معرفی کنیم، تا آگاهانه و به دلخواه خود یکی را از آنها را انتخاب نمایید. هنگامی که به ما مراجعه می‌کنید، ما نیازهای شما را بررسی کرده و طی یک مشاوره، انواع روش‌های درمان را به شما معرفی می‌کنیم. به این ترتیب، شما می‌توانید روش درمان خود را انتخاب کنید. هدف ما تشخیص مشکلات شما با ارائه اطلاعات و مشخصات کامل آنها و امکان دسترسی شما به بهترین گزینه درمان است.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مزوتراپی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟


مزوتراپی می‌تواند چربی موضعی را کاهش داده و کانتور آن را بهبود بخشد. با این روش می‌توانید از سلولیت، اسکارها و خطوط ترک پوست خود خلاص شوید. نتیجه‌ی آن به خصوص زمانی قابل توجه است که برای افراد چاق با کاهش حجم قابل توجه چربی بدن انجام می‌شود. برای مزوتراپی پوست صورت و لاغری به طور معمول 8 الی 12 جلسه لازم است. این روش همچنین می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها یا آسیب‌ها را درمان کند.

مزوتراپی برای کاهش سلولیت

سلولیت یک بیماری ناشی از عوامل متعدد و پیچیده‌ای است که بافت‌های چربی نزدیک به سطح پوست را مبتلا می‌کند. این عارضه اغلب باعث ظاهری موج‌ مانند یا ناهموار در پوست می‌شود که برطرف کردن آن حتی با یک برنامه کاهش وزن خوب شامل رژیم غذایی و ورزش، دشوار است. اگر چه بیماران ممکن است لیپوساکشن را راه کاهش سلولیت بدانند، اما واقعیت این است که لیپوساکشن یک گزینه درمانی مناسب برای درمان سلولیت نیست.

مزوتراپی یک روش درمان تزریقی است که از طریق بهبود میکرو گردش خون، انحلال و کاهش سلول‌های چربی، از بین بردن / بهبود بافت همبندی رشته‌ای و بهبود درناژ لنفاوی، عمل می‌کند.

چگونه مزوتراپی موجب کاهش سلولیت می‌شود؟

دکتر ادیبی مایعی با یک فرمول خاص را به پوست شما تزریق می‌کند. این محلول، با شکستن سلولیت، موجب بهبود گردش خون در آن قسمت می‌شود. این فرایند با "اوکسی‌درما"(oxy derma)  آغاز می‌شود و در نهایت، پوست شما بسیار نرم و صاف خواهد شد. نکته مهم این است که ما می‌توانیم سلولیت را در هر بخشی از بدن شما برطرف کنیم.

مزوتراپی برای کاهش وزن (MesoSlim)

برای رفع چاقی موضعی با مزوتراپی یک محلول طبیعی به لایه چربی تزریق می‌شود و توسط سلول‌های چربی ناخواسته جذب می‌گردد. سلول‌های چربی در اطراف شکم، باسن، ران، بازوها، چانه، پهلوها، شکم و غیره تجمع می‌یابد. طی این فرایند، این سلول‌های چربی کمی ملتهب شده و در طی چند هفته بعد از درمان، شکسته می‌شوند. سپس سلول‌های چربی ناخواسته به طور طبیعی از طریق سیستم ایمنی و سیستم کلیوی و ادرار دفع می‌شود. روش مزوتراپی مو یک تکنیک مورد استفاده برای کاهش وزن و پیکر تراشی است که برای کاهش، از بین بردن و کانتور بسته‌های چربی نامطلوب در مناطق خاص بدن انجام می‌شود. این روش، گیرنده‌های سلول‌های چربی تولید کننده لیپوژنز (تولید چربی) و لیپولیز (تجزیه چربی) را هدف قرار می‌دهد. گیرنده‌هایی که سلول‌های چربی را می‌شکنند، به عنوان گیرنده‌های بتا شناخته شده‌اند. گیرنده‌هایی که چربی تولید می‌کنند، گیرنده‌های آلفا هستند. گیرنده‌های آلفا زمانی که شما مواد غذایی حاوی کربوهیدرات‌ها، چربی، اسیدهای آمینه، هورمون یا الکل مصرف می‌کنید، به تولید چربی تحریک می‌شوند.

چگونه مزوتراپی به کاهش وزن کمک می‌کند؟

ما از یک فرمول بیوفیوژن استفاده می‌کنیم که مانع ذخیره سلول‌های چربی می‌شود. این فرمول همچنین موجب شکسته شدن سلول‌های چربی موجود می‌شود. به طور معمول، چربی‌های پهلو نشان‌دهنده تجمع چربی و در نتیجه نیازمند تزریق موضعی هستند. با این فرمول می‌توانیم چربی‌های موضعی را کاهش دهیم. مزوتراپی، سلول‌های چربی را شکسته و به بدن شما اجازه می‌دهد که به طور طبیعی آن را دفع کند. قیمت مزوتراپی لاغری بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز جهت دستیابی به نتایج مورد نظر، دستمزد پزشک و موقعیت جغرافیایی دارد.

مزوتراپی برای شفافیت و جوان‌سازی پوست (Meso Glow  )

مزوتراپی برای شفافیت و جوان‌سازی پوست (Meso Glow) شکلی از مزوتراپی است که طی آن مقدار کمی از آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای آمینه مختلف در نواحی صورت برای شفافیت، جوان‌سازی و سفت کردن پوست و مقابله با آسیب ناشی از افزایش سن، تزریق می‌شود. تکنیک درمانیMeso Glow  مشابه بوتاکس یا ژل نیست. اهداف چهارگانه آن عبارتند از: افزایش هیدراتاسیون، افزایش رطوبت، تحریک تولید کلاژن و تقویت تغذیه پوست.

اثرات آن شامل شفافیت و سفت‌تر شدن پوست به مرور زمان است. تاثیرات آن ظریف و در عین حال فوق العاده است.

نتایج آن فوری است. روز بعد، پوست شما شفاف، بهتر و سالم‌تر به نظر می‌رسد. هر چند شما می‌توانید آن را در هر زمان انجام دهید، اما انجام آن به ویژه چند روز قبل از یک مناسبت خاص که شما می‌خواهید بهترین وضعیت پوست را داشته‌باشید، فوق العاده خواهد بود. برای نگه داشتن ظاهر درخشان و سالم پوست و تاثیر دائمی درمان، پیشنهاد ما این است که این تکنیک را هر هفته و یا یک هفته در میان به مدت 3-5 هفته انجام دهید و سپس برای حفظ اثرات آن، هر 3-6 ماه یک بار آن را انجام دهید.

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

مزوتراپی می‌تواند برای درمان ریزش موی سر استفاده شود. یک فرمولاسیون از ویتامین‌ها، مسدود کننده DHT و مواد معدنی، به منظور تحریک گردش خون، جبران ویتامینها و مواد معدنی از دست رفته و تجدید حیات فولیکول‌های مو، به طور مستقیم به پوست سر تزریق می‌شود.

در حقیقت مزوتراپی موی سر برای رشد مو با مواد مغذی مختلف (بیوتین، اسید هیالورونیک و سیلیس و غیره)، با استفاده از تزریق داروهای گشاد کننده عروق و مسدود کننده‌ آندروژن انجام می‌شود. در هفته‌های بعد از اولین جلسه درمان مو، رشد مجدد موها مشاهده می‌شود. در حدود شش ماه پس از ریزش مو و تجدید حیات ساختار طبیعی مناطق تحت درمان، موهای جدید جایگزین می‌شود. تداوم تزریق در فواصل منظم ضروری است.

روش اعمال شده برای ریزش مو از تکنیک مزوتراپی "مزوتراپینین" توسعه یافته است. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان Mezohair یاMezoplasti  را نام برد. اثرات مثبت آن بر رشد مو، هم برای مردان و هم زنان مشاهده شده است.

درمان ریزش مو با مزوتراپی، یک طب جایگزین و یا یک طب مکمل نیست. مزوتراپی که شامل تزریق داروهای فارماکولوژیک داخل پوستی یا زیرپوستی‌ است، یک تکنیک برگرفته از طب سنتی است.

مخلوط منتخبی از داروها در دوز کم توسط یک سوزن مخصوص و تکنیک‌های خاص، در پوست وارد می‌شود.

مزوتراپی برای متوقف کردن ریزش موی پوست سر به منظور بهبود کیفیت موی موجود و فعال شدن رشد موی جدید در دوره‌های زمانی خاص می‌تواند بر پوست سر اعمال شود.

سؤالات رایج


چقدر زمان برای مشاهده نتایج لازم است؟

طبق برنامه ما معمولاً می‌توانید نتایج را در 3 جلسه اول مشاهده کنید. شما پس از اولین جلسه درمان و بعد از بیرون آمدن از سونای مادون قرمز، تفاوت را احساس خواهید کرد.

آیا این یک درمان دائمی است؟

اگر یک رژیم غذایی مناسب و ورزش را ادامه دهید، تاثیرات این درمان نیز تداوم خواهد یافت. پیری یک فرآیند طبیعی است. بنابراین به شما یک برنامه نگهداری را توصیه می‌کنیم. این برنامه بسیار شخصی و انعطاف‌پذیر است و از یک بار در ماه تا هر 4 ماه یک بار قابل تغییر است.

انجام این روش چقدر درد دارد؟

درد آن بسیار جزئی است. تنها وارد شدن یک سوزن و سرم بیوفیوژن، با کمی احساس سوزش همراه است.

آیا پس از درمان، کبودی بوجود می‌آید؟

معمولاً به عنوان عوارض مزوتراپی پوست ، کبودی ایجاد خواهد شد، اما این طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این کبودی به طور معمول در عرض یک هفته (بسته به افراد مختلف) برطرف می‌شود. به طور متوسط، از هر 10 مورد تزریق، 3 نفر کبودی خواهد داشت.

به این پست امتیاز دهید.
کاربرد مزوتراپی در لاغری، مو و پوست صورت: مزایا و عوارض
2 از 1 رای