پیلینگ پوست صورت و لایه‌‌برداری

22ec7f3

آفتاب، اختلالات پوستی، پیری و حتی ژنتیک همه و همه می‌توانند باعث ایجاد عارضه‌های پوستی در صورت و دیگر نقاط بدن شوند. این عارضه‌ها عبارت‌اند از عارضه‌های بافتی مانند چین‌وچروک و جای جوش، تغییررنگ مانند کک‌ومک و لکه‌های ناشی از آفتاب، یا رگ‌های خونی قابل‌مشاهده. علاوه بر این، پوست ممکن است تن خود را از دست بدهد، شل شود، و مناطق خاصی از بدن ممکن است دچار سلولیت شوند. لایه برداری پوست می‌تواند برای رفع چین‌وچروک استاتیک و دینامیک، کک‌ومک، لکه‌های ناشی از آفتاب، و یا دیگر لکه‌های تیره، رفع جای زخم، درمان عدم تن در پوست، تضعیف ساختارهای پوستی محافظ(کلاژن و فیبرهای الاستین) که موجب شل شدن پوست و ایجاد سلولیت می‌شوند،‌ استفاده شود.

 

کلینیک ما، محلی بی‌نظیر برای انجام جراحی‌های زیبایی است. هدف ما ارائه امکانات پیشرفته به‌منظور دستیابی شما به ظاهر موردنظرتان است. این کلینیک به دستگاه‌هایی مجهز است که به‌طور انحصاری در مطب متخصصان پوست آموزش‌دیده یافت می‌شود. در اینجا متخصص پوست در مورد عمق لایه‌برداری موردنیاز برای هر بیماری پوستی خاص به‌طور جداگانه تصمیم‌گیری می‌کند. نتایج تقریباً بدون خطر هستند. لایه‌برداری پوست را می‌توان به شیوه‌های مختلف انجام داد، اعم از لیزر، نور و دیگر درمان‌های مبتنی بر انرژی تا لایه‌برداری شیمیایی و دیگر روش‌های غیرتهاجمی.

کلینیک ما ارائه‌دهنده جلسات مشاوره محرمانه و جامع  برای گفتگو در مورد نیازهای فردی شما می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهارراه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

لایه‌برداری پوست در کلینیک ما


لایه‌برداری پوست با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک تکنیک مراقبت از پوست است که در آن لایه بیرونی ناهموار پوست برداشته‌شده، سلول‌های مرده تخلیه‌شده، و یک بافت نرم و صاف بر جای می‌گذارد که رشد سلول‌های جدیدتر سالم را امکان پذیر می‌سازد.
در طول میکرودرم ابریژن پوست تمیز شده و عینکی برای محافظت از چشمان شما از کریستال‌ها بر روی چشم‌های شما قرار می‌گیرد. سپس دستگاهی با ضربه های آرام و یکنواخت بر روی پوست حرکت داده می‌شود. کریستال‌ها به داخل پوست هدایت می‌شوند، سلول‌های مرده سطح پوست را شل کرده و از پوست خارج می‌شوند. این روند با گذاشتن یک ماسک ضدالتهابی تسکین‌دهنده،‌ یک درمان آنتی‌اکسیدان با ترکیبی از مواد معدنی و ویتامین C ادامه یافته و با قرار دادن یک محافظ نور خورشید پایان می‌یابد.

لایه‌برداری پوست با لیزر RF فرکشنال

روش پیشرفته لایه‌برداری پوست با لیزر RF فرکشنال دارای مزایای بسیار برای بیمارانی است که در پی جوان‌سازی و بهبود پوست خود هستند. برخلاف لایه‌برداری لیزر سنتی که در آن کل سطح پوست در معرض درمان قرار می‌گیرد، با تقبل هزینه پیلینگ پوست با لیزر فرکشنال ، این روش نواحی آسیب‌دیده پوست را به‌صورت ستونی جداسازی کرده و دیگر قسمت‌های پوست را دست‌نخورده باقی گذاشته که موجب کوتاه شدن  ‌زمان بهبودی می‌گردد. دو الگوی فرکشنال ممکن است به‌تنهایی یا در ترکیب با امواج فرکانس رادیویی برای بازسازی بهینه پوست استفاده شود.
بهبود اولیه در حدود چهار تا هفت روز طول می‌کشد و رنگ پوست شما به مدت چند هفته صورتی مایل به قرمز خواهد بود. دوره بهبودی کامل پوست تا شش ماه پس از درمان ادامه خواهد داشت. این درمان شامل یک کیت بهبودی و مراقبت از پوست پس از عمل است که به‌طور خاص برای بهینه‌سازی نتایج سازماندهی شده است.

لایه‌برداری ترکیبی پوست با لیزر و PRP

اکثر درمان‌های لیزر از طریق سوزاندن لایه‌های فوقانی پوست و یا با ایجاد زخم (میکرو زخم) در پوست انجام می‌شوند که به سفت شدن پوست پس از بهبود منتهی می‌شود. به منظور بالا بردن شانس رسیدن به نتیجه مثبت می‌توان از درمان ترکیبیPRP (پلاسمای غنی از پلاکت) و لیزر استفاده کرد.
PRP از پلاکت‌های خون خود بیمار برای ترمیم و بازسازی بافت جدید و کلاژن استفاده می‌کند. به‌طور عمده، فاکتورهای رشد موجود در پلاکت‌ها هستند که به عملکرد مذکور منتهی می‌گردند.  فاکتورهای رشد در ساخت عروق خونی جدید و سالم به بدن کمک می‌کنند. این عروق درروند جوان‌سازی پوست بسیار حیاتی هستند زیرا مواد مغذی مهم را برای پوست فراهم می‌کنند. نتیجه نهایی، ایجاد پوستی صاف‌تر، پرتر، ارتجاعی‌تر، و جوان‌تر است. پی آر پی درمانی می‌تواند یک پادزهر مناسب برای پیری پوست و یا پوستی باشد که توسط عوامل مختلف، به‌ویژه نور خورشید آسیب‌دیده است.
با سیستم خاص لایه‌برداری لیزری، بیماران پس از درمان عوارضی چون زخم و قرمزی بیش‌ازحد بر روی صورت را مشاهده می‌کنند. این درست همان‌جایی است که پلاسمای غنی از پلاکت می‌تواند کمک کنده باشد. PRP، از میکرو تونل‌های برجای مانده از لایه‌برداری لیزر استفاده کرده تا به لایه عمقی پوست نفوذ کرده و به تسریع زمان بهبودی کمک می‌کند.
درمان PRP به‌طورکلی بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. برای شروع، بیمار آماده می‌شود. ممکن است یک بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان صورت ایجاد شود. گاهی اوقات یک بی‌حسی در ناحیه عصب نیز ایجاد می‌شود. مقدار کمی از خون، به‌طورمعمول 20و 55 سی‌سی، کشیده می‌شود که در یک ویال یا لوله ‌آزمایش قرار می‌گیرد. لوله‌آزمایش در یک ماشین سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. این دستگاه خون (داخل لوله‌آزمایش) را با سرعت زیاد چرخش خواهد داد تا زمانی که همه اجزای آن جدا شود. پس‌ازآن، پلاکت‌ها برداشته خواهند شد. این غلظت پلاکت‌ها آن‌ها را در زمان تزریق به پوست قوی‌تر می‌سازد. فرآیند مذکور PRP خون کامل نامیده می‌شود.

لایه‌برداری پوست با پالس تشدید شده نور (IPL)

IPL (لایه‌برداری پوست با پالس تشدید شده نور) که به-جوان‌سازی- تصویری معروف است،‌ یک منبع نور غیرتهاجمی تأثیرگذار بر رنگ است. این روش لکه‌های قرمز و قهوه‌ای ایجادشده در سطح پوست به دلیل آسیب‌های نور خورشید و روزاسه، و همچنین موهای زمخت تیره بر روی بدن افراد با پوست روشن را هدف قرار می‌دهد.
در طول فرآیند IPL، نور شدید طیف وسیعی از طول‌موج‌ها بر نواحی خاص تحت درمان پوست متمرکز می‌شود. دستگاه IPL همراه با تابش یکنواخت و شفاف نور بر نواحی تحت درمان به‌آرامی بر روی پوست فشار داده می‌شود.

این نور به تحریک تولید کلاژن کمک کرده ‌و موجب پر شدن خطوط و چین‌وچروک و یا زخم‌های کم‌عمق، و درعین‌حال کاهش قرمزی و از بین بردن لکه‌ها و پیلینگ پوست صورت می‌شود.
در همین حال، بافت هدف آسیب‌دیده،‌ به‌طور طبیعی توسط بدن برداشته می‌شود. بسته به عارضه تحت درمان، طیف دقیق طول‌موج را می‌توان برای حصول نتایج بهینه تنظیم کرد.
برای محافظت از چشم و بینایی شما در طی عمل از یک ماسک چشم استفاده می‌شود و ممکن است برای جلوگیری از گرم شدن، ژل موضعی بر روی پوست شما مالیده شود. همچنین ممکن است از داروهای مسکن قبل یا پس از عمل استفاده شود، اما هیچ نوع بیهوشی وجود ندارد.
روند کلی درمان بسیار سریع است و حدود نیم ساعت طول می‌کشد. اگرچه پس از تکمیل درمان،  شما احتمالاً یک دوره بهبودی و معاینه بسیار کوتاه را پیش از مرخص شدن در کلینیک خواهید گذراند. پس از عمل، شما به مدت 48-24 ساعت احساسی شبیه به آفتاب‌سوختگی را خواهید داشت. پس از درمان، توصیه می‌شود که به مدت دو تا پنج روز از قرار گرفتن در معرض مستقیم و طولانی‌مدت نور خورشید اجتناب کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که از جریان مستقیم آب گرم، به‌عنوان‌مثال، دوش گرفتن، و یا غوطه‌ور شدن در آب در وان یا استخر اجتناب کنید.

لایه‌برداری پوست با پیلینگ شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یک روش مورداستفاده برای بهبود ظاهر پوست است. در این درمان، یک محلول شیمیایی برای حذف یک یا چندلایه از پوست بر روی صورت مالیده می‌شود. پوست جدید بازسازی‌شده،‌ معمولاً نرم‌تر و صاف‌تر از پوست قدیمی است. واکنش به لایه‌برداری شیمیایی ​​قرمزی خفیف تا متوسط پوست تا لایه‌برداری خشک را شامل می‌شود. به‌طورکلی مدت‌زمان بهبودی پوست در لایه‌برداری‌های عمیق طولانی‌تر است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است