میکرونیدلینگ پوست صورت و بدن:جوانسازی و ترمیم،مزایا،عوارض،هزینه

mikronideling

میکرونیدلینگ یا درمان القاء کلاژن یکی از متداول‌ترین و پرطرفدارترین درمان‌های جوانسازی پوست است که در آن از سوزن‌های ظریف برای ایجاد صدها زخم بسیار کوچک، به اندازه نوک سوزن، در لایه فوقانی پوست استفاده می‌شود. شاید تصور فرورفتن سوزن‌ در پوست چندان خوشایند نباشد، اما میکرونیدلینگ درمانی بدون درد و بسیار موثر با حداقل تهاجم است که به صورت سرپایی توسط متخصص پوست و زیبایی یا به دست جراح پلاستیک انجام می‌شود. این آسیب‌های بسیار جزیی فرایندهای التیام‌بخشی طبیعی خود بدن را تحریک می‌کند، در نتیجه ترمیم سلولی شروع می‌شود و تولید کلاژن و الاستین افزایش می‌یابد. به این ترتیب نشانه‌های پیری از بین می‌رود و صورت سال‌ها جوان می‌ماند.

میکرونیدلینگ درمانی موثر است که نقص‌ها و ضایعه‌های مختلف پوستی، مانند اسکار یا جای زخم و جای جوش، ترک‌های پوستی، ضایعه‌های رنگدانه‌ای و چروک و خطوط ظریف را بهبود می‌دهد. میکرونیدلینگ برای درمان صورت، گردن، ناحیه دکولته و بازوها کاربرد دارد. هزاران بار انجام میکرونیدلینگ گواه ایمنی آن است و اعتماد بسیاری از متخصصین را جلب کرده است. کل درمان حدود 60 دقیقه طول می‌کشد و بهترین مزیت آن این است که پس از درمان نیازی به استراحت کردن یا مصرف دارو نیست.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت در کلینیک دکتر ادیبی از طریق شماره‌های ۰۳۱۳۶۲۶۴۲۷۲ - ۰۳۱۳۶۲۷۴۷۴۶ تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

تاثیر میکرونیدلینگ بر رفع ناراحتی‌های پوستی


میکرونیدلینگ به طور خلاصه از تمامی مزایای روش‌های قدیمی و تکنولوژی پیشرفته امروزی برخوردار است که در اثر حرکت اتوماتیک سوزن‌ها به دست می‌آید. درماپن 3 جدید کارآمدتر از درما رولر و دیگر وسایل جایگزین است. پزشکان طرفدار جدی درماپن 3 هستند، چون با نوک پیشرفته سوزن‌ها می‌توان کنترل مکانیکی بیشتری را روی حالت بدن داشت تا به این ترتیب خطای انسانی به حداقل برسد و درمان تاثیرگذارتر شود. در نتیجه سلول‌های سالم هنگام نفوذ سوزن‌ها آسیب کمتری می‌بیند.

مزایای میکرونیدلینگ


رفع چین و چروک‌های ظریف و عمقی

mikronideling1

مزیت شاخص میکرونیدلینگ قابلیت آن در تحریک ساخت کلاژن و الاستین است که برای جوانی و شادابی پوست ضروری است. برخی پزشکان حتی معتقد هستند که میکرونیدلینگ موثرترین روش برای رفع نشانه‌های پیری و جلوگیری از تشکیل چروک‌ها و خطوط ظریف است. چون میکرونیدلینگ از قابلیت تولید سلول‌های پوستی جدید برخوردار است، خطوط ظریف، خط خنده و چروک‌های عمیق روی پیشانی پس از فقط چند جلسه به شدت کاهش می‌یابد. این ویژگی یکی از دلایل پرطرفدار بودن میکرونیدلینگ است، چرا که میکرونیدلینگ از سازو کارهای التیام‌بخشی طبیعی خود بدن بهره می‌گیرد و نتایج آن کاملاً طبیعی است. از این گذشته دوران بهبود میکرونیدلینگ بسیار کوتاه است. این درمان غالباً برای رفع نشانه‌های پیری توصیه می‌شود. برای درمان چروک‌ها به سوزنی بلندتر از 1.5 میلی متر نیاز نیست.

ترمیم اسکار و جای زخم

mikronideling2

پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که تقریباً 100 % موارد اسکار و جای زخم با میکرونیدلینگ بهبود چشمگیری می‌یابد و دیگر جلب توجه نمی‌کند. درما رولر با سوزن‌هایی به بلندی 1.5 میلی متر برای رفع جای زخم مناسب است. اما برای جای جوش‌های شدید باید از سوزن‌های بلندتری استفاده شود تا نتیجه مطلوب به دست آید، بنابراین باید به متخصص پوستی مراجعه کرد که در زمینه میکرونیدلینگ تجربه داشته باشد. بلندی سوزن‌های دستگاه‌های تخصصی میکرونیدلینگ به 3 میلی متر می‌رسد که بلندی آن دو برابر دستگاه معمول است و آکنه اسکارهای زیر سطح پوست را به خوبی درمان می‌کند. نتیجه کلی این است که بیماران میکرونیدلینگ را بهتر تحمل می‌کنند و میکرونیدلینگ نسبت به لیزر فرکشنال عوارض جانبی کمتر و دوران بهبود کوتاه‌تری دارد.

درمان آفتاب سوختگی و ضایعات رنگدانه‌ای

mikronideling3

کلاژن‌سازی ضروری‌ترین روش و کلاژن ماده‌ای حیاتی برای جوانسازی و زیباسازی پوست است. القاء کلاژن مزایای متعددی دارد که یکی از آنها رفع چین و چروک است. تحریک ساخت کلاژن در میکرونیدلینگ آفتاب سوختگی و تغییر رنگ پوست، برای مثال هیپرپیگمانتاسیون ناشی از ملاسما، را درمان می‌کند. میکرونیدلینگ درمانی موفقیت‌آمیز برای پیگمانتاسیون و لکه‌های قهوه‌ای پوست است که در اثر ابتلا به عارضه‌ای مزمن ایجاد شده است. برای بهبود تغییر رنگ ناشی از آفتاب سوختگی باید از سوزن‌های درما رولری با بلندی 1 تا 1.5 میلی متر استفاده شود.

درمان پیری پوست

mikronideling4

میکرونیدلینگ علاوه بر صاف کردن و ترمیم پوست آسیب دیده، پوست شل و افتاده را می‌کشد تا چهره سال‌ها جوان‌تر شود. به خاطر داشته باشید که هر چه سن بالاتر می‌رود، ساخت کلاژن به طور طبیعی کمتر می‌شود. میکرونیدلینگ روشی جدید برای جوانسازی و کشیدن پوست و رفع اسکار و جای زخم است؛ میکرونیدلینگ درمانی ساده و موثر برای جوانسازی پوستی است که در اثر گذر زمان و تابش آفتاب پیر شده است. عوارض این درمان کارآمد حداقل است و دوران بهبود کوتاهی دارد. به علاوه پوست درمان شده بهتر از فراورده‌های مراقبت از پوست استفاده می‌کند و با بهره‌گیری از فراورده‌های مناسب می‌توان پوستی صاف و درخشان داشت.

درمان منافذ باز پوستی

mikronideling5

شاید منطقی به نظرتان نرسد، اگرچه سوزن‌های میکرونیدلینگ صدها بار وارد پوست می‌شود، اما میکرونیدلینگ برخلاف تصور، منافذ پوست را بزرگ نمی‌کند. در واقع یکی از مزایای شاخص استفاده از درمارولر این است که میکرونیدلینگ منافذ را بسیار کوچک‌تر می‌کند.

میکرونیدلینگ ساخت کلاژن را در منافذ پوستی و اطراف آن تحریک می‌کند تا فرورفتگی‌ها پر شود و اگر مشکل انسداد وجود ندارد، منافذ کوچک‌تر شود. این خاصیت میکرونیدلینگ خواسته تمام افردی است که می‌خواهند منافذ پوست کوچک‌تری داشته باشند.

افزایش تاثیرگذاری فراورده‌های مراقبت از پوست

mikronideling6jpg

آیا می‌دانستید که فقط 4 تا 8 درصد از سرم گران قیمتی که برای جوانسازی پوست استفاده می‌کنید، در پوست نفوذ می‌کند؟ یکی از فواید میکرونیدلینگ افزایش قابل توجه جذب فراورده‌های مراقبت از پوست است. پژوهش‌ها نشان داده است که میکرونیدلینگ واقعاً جذب داروهای موضعی را افزایش می‌دهد تا این محصولات بیشترین تاثیر را به جا بگذارد. کاملاً منطقی به نظر می‌رسد، چون میکرونیدلینگ هزاران سوراخ نامرئی را در پوست ایجاد می‌کند و به این ترتیب محل مناسبی برای جذب محصولات به دست می‌آید، جذب بیشینه‌ای که پیش از درمان به دلیل بسته بودن منافذ پوست امکان نداشت. این سوراخ‌های کوچک واقعاً مانند کانال عمل می‌کند و اجازه می‌دهد که فراورده‌های موضعی بهتر نفوذ کند و موثرتر باشد.

امکان انجام میکرونیدلینگ روی کل بدن

mikronideling7

آخرین و جالب‌ترین مزیت میکرونیدلینگ این است که کاربرد این درمان موثر محدود به صورت نیست و میکرونیدلینگ را می‌توان روی هر ناحیه‌ای از پوست که نیاز به ترمیم داشته باشد، انجام داد. این درمان برای رفع ترک‌های پوستی یا اسکار و جای زخم روی پا، قفسه سینه، پشت بدن و باسن مناسب است. پس از فقط 6 ـ 4 جلسه درمان تفاوت چشمگیری انجام می‌شود.

عوارض و نقاط ضعف


روش میکرونیدلینگ معایب و عوارض اندکی نیز دارد که در برابر مزایای آن قابل چشم پوشی هستند:

  • نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده نیست: نتایج تا زمان رشد کلاژن جدید مشخص نمی‌شود، به عبارت دیگر برای مشاهده نتایج باید بیش از 6 هفته صبر کرد. پس از این دوره نیز معمولاً باید دو یا چند جلسه دیگر در فواصل 6 هفته‌ای انجام شود.
  • تعداد کمی از افراد برای میکرونیدلینگ مناسب هستند: میکرونیدلینگ برای درمان بسیاری از مشکلات کاربرد دارد، اما این روش برای برخی بیماران مناسب نیست. میکرونیدلینگ به بیماران با پوست تحریک شده، آکنه فعال، اگزما، پسوریازیس یا دیگر عارضه‌های مزمن پوستی توصیه نمی‌شود.

هزینه میکرونیدلینگ


هزینه میکرونیدلینگ به ناحیه مورد نظر و بزرگی آن بستگی دارد. با توجه به وضعیت پوست و سن بیمار توصیه می‌شود که 6 ـ 4 جلسه درمان انجام شود. هزینه میکرونیدلینگ تابعی از گستردگی از درمان است.

به این پست امتیاز دهید.
میکرونیدلینگ پوست صورت و بدن:جوانسازی و ترمیم،مزایا،عوارض،هزینه
4.5 از 8 رای