مزوتراپی برای لاغری موضعی: مزایا و هزینه

mezo

مزوتراپی برای لاغری یک کاربرد نسبتاً رایج برای کاهش وزن است. مزوتراپی لاغری برای کمک به روند کاهش وزن با اصلاح سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. ظاهراً این روش مانع از تجمع چربی می‌شود و همچنين چربی موجود در بدن را تحریک می‌کند تا از بدن دفع شود و براي بدن به‌عنوان سوخت از طريق متابوليسم استفاده شود. به نظر می‌رسد که در مزوتراپی لاغری کاهش وزن و مقابله با افزایش وزن بدن هم‌زمان به دست می‌آید.

مزوتراپی لاغری در حال حاضر به‌عنوان جایگزینی مناسب برای لیپوساکشن شناخت ه‌شده است. مزایای مزوتراپی بیش از لیپوساکشن است، مثلاً درد کمتری دارد و همچنین غیرتهاجمی است، همچنین زمان بهبودی به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر است؛ بنابراین افراد می‌توانند نتایج مشابهی را بدون نیاز به دست کشیدن از کار و فعالیت‌های اجتماعی به دست آورند.

مزوتراپی یک درمان غیرتهاجمی است که بدن را به شکل دلخواه فرد تراش می‌دهد. مزوتراپی چربی بدن را کاهش و غبغب و چربی پهلوها و هر ناحیه دیگر که تجمع چربی دارد را نیز از بین می‌برد. اگر شما از روش‌های دیگر حذف و کاهش چربی بدن ناامید شده‌اید، وقت آن است که مزوتراپی لاغری را امتحان کنید. دکتر ادیبی متخصص پوست و مو پس از بررسی وضعیت شما در مورد روش و اثر مزوتراپی با شما صحبت خواهد کرد. مزوتراپی برای لاغری برای کسانی که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی و روش تهاجمی قرار گیرند یک‌راه حل مناسب است. برای دریافت مشاوره تخصصی در خصوص روش مزوتراپی لاغری یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۳۱۳۶۲۶۴۲۷۲ - ۰۳۱۳۶۲۷۴۷۴۶ تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

مزایا


 • بدون درد و ناراحتی است.
 • دوره بهبودی کوتاه است.
 • درمان مناسب برای رفع چربی است.
 • متعادل‌سازی قسمت‌های مختلف بدن
 • بهبود ظاهر پوست و کاهش سلولیت

نواحی قابل درمان با مزوتراپی


مزوتراپی لاغری موضعی می‌تواند برای نواحی دارای چربی سخت و نرم، از جمله مناطق شکمی، پهلوها، پشت و کمر، ران، بازو، زانو و باسن مورد استفاده قرار گیرد. مناطق سلولیتی بر روی پاها و ران‌ها و همچنین چربی بیش ‌از حد گردن و صورت می‌توانند با روش مزوتراپی با موفقیت درمان شوند. اکثر بیماران وقتی مشاهده می‌کنند که ورزش و رژیم غذایی سالم برای از بین بردن نواحی سلولیتی یا چربی ناتوان است، به مزوتراپی لاغری روی می‌آورند.

مشاوره


بسیار مهم است که قبل از انجام روش مزوتراپی به‌طور کامل فرایند را درک کنید و انتظارات را در طول انجام و بعد از مزوتراپی  برای لاغری بدانید. قبل از درمان، باید درباره‌ی توجیهات خود درباره نیاز به درمان و نیز انتظارات خود از مزوتراپی با پزشک صحبت کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که یک ایده روشن و دقیق درباره نحوه درمان برای شما ایجاد شود. در طول مشاوره همچنین می‌توانید سؤالات خود در مورد هر گونه خطر بالقوه یا عوارض جانبی را بپرسید. در جلسه مشاوره قبل از مزوتراپی باید آماده ‌باشید تا سابقه پزشکی شما مورد پرسش و تحلیل قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که درمان برای شما مناسب است و خطرات پیش‌بینی‌نشده وجود نخواهد داشت. معمولاً، پس ‌از آن شما بایستی یک فرم رضایت‌نامه را امضا کنید تا اعلام کنید که شما از چگونگی مزوتراپی آگاه هستید و خطرات و مزایای مزوتراپی را پذیرفته‌اید.

فرایند درمان


mezo1

قبل از جلسه مزوتراپی لاغری، پزشک نواحی مورد درمان را مشخص می‌کند. پس ‌از آنکه محل شناسایی شد، ناحیه با الکل تمیز می‌شود و بیمار قبل از میکرو تزریق بر روی تخت قرار می‌گیرد. معمولاً استفاده از بسته یخ کافی است، اما می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرئ که باعث می‌شود درمان بدون درد باشد. نتایج بسته به نوع بدن و مشکل فرد متفاوت است.

آیا مزوتراپی با درد همراه است؟


اکثر بیماران ناراحتی کمی را تجربه می‌کنند. برای کسانی که احساس ناراحتی می‌کنند، کرم بیهوشی موضعی می‌تواند حدود 30-45 دقیقه قبل از درمان استفاده شود. همچنین بعد از درمان می‌توان از یخ هم استفاده کرد.

دوره بهبودی


mezo2

می‌توان گفت که دوره بهبودی پس از درمان مزوتراپی بسیار کوتاه است. شما می‌توانید روز بعد از درمان به زندگی روزمره و کار بازگردید. باید توجه داشته باشید که علیرغم بهبود سریع ممکن است کبودی، ناراحتی، تورم و خارش احتمالی وجود داشته باشد اما این علائم سریع از بین می‌روند. برای کاهش این اثرات باید از فعالیت‌های شدید اجتناب کنید و برای چند روز لباس‌های گشاد و مناسب بپوشانید.

محدودیت‌های پس از درمان


بعد از جلسه مزوتراپی چند محدودیت برای فرد وجود دارد. این محدودیت‌ها بستگی به این دارد که کدام بخش از بدن شما تحت درمان قرار گرفته و شرایط آن ناحیه چگونه است. با این‌حال، کلیات عمومی عبارت‌اند از:

 • تا 48 ساعت پس از درمان از شرکت در تمرین شدید اجتناب کنید.
 • 4 ساعت بعد از مزوتراپی هیچ‌گونه آرایش نکنید.
 • تا 8 ساعت پس از درمان دوش آبگرم نگیرید.
 • حتماً پس از تزریق مزوتراپی برای لاغری لباس‌های متناسب و گشاد بپوشید.

 چند جلسه درمان نیاز است تا نتایج مزوتراپی لاغری را ببینم؟


این به بدن بیمار، میزان چربی، سلولیت و پوست بستگی دارد.

 • برخی از بیماران نتایج را پس از یک جلسه درمان مشاهده می‌کنند در حالی‌که اکثر بیماران نیاز به 3 تا 5 جلسه درمان دارند تا متوجه نتایج شوند. لباس‌های بیمار اغلب برایش گشاد می‌شوند و بیمار لاغرتر به نظر می‌آید. مزوتراپی برای افرادی که می‌خواهند کاهش وزن خیلی زیادی داشته باشند جوابگو نیست.  برخی از بیماران ممکن است نیاز به 5 تا 15 جلسه درمان و گاهی اوقات بیشتر داشته باشند.
 • برای ماندگاری نتایج داشتن رژیم مناسب و مصرف مکمل‌های غذایی ضروری است.
 • مزوتراپی صورت، گردن، بازوها و دست‌ها ممکن است دو تا چهار بار در سال موردنیاز باشد.

ماندگاری نتایج مزوتراپی لاغری چقدر است؟


نتایج بسیار ماندگار خواهند بود به‌خصوص هنگامی‌که با ورزش و تغذیه مناسب همراه باشد.  بااین‌حال نمی‌توان پیری طبیعی را که روی ظاهر فرد تأثیر می‌گذارد متوقف کرد. به همین دلیل مراجعه منظم به پزشک برای مزوتراپی لاغری را توصیه می‌شود. به‌طور متوسط، شما در حدود 3 تا 5 جلسه درمان در فواصل 1 هفته‌ای نیاز دارید. بسته به ناحیه مورد نظر تعداد جلسه‌ها ممکن است افزایش یابد.

آیا احتمال بازگشت چربی به نواحی درمان شده وجود دارد؟


مزوتراپی چربی را از سلول چربی بدون از بین بردن آن رفع می‌کند. این روش به پوست شما کمک می‌کند ظاهر طبیعی خود را دوباره به دست آورد. اگر بعد از مزوتراپی دچار افزایش وزن شوید چربی به‌سادگی دوباره به منطقه درمان بازمی‌گردد.  میزان شکست و عدم نتیجه بخشی درمان مزوتراپی بسیار کم است (8٪). ورزش و رژیم غذایی همراه با مزوتراپی بهترین نتایج درازمدت را نشان داده است.

عوارض جانبی


 عوارض جانبی و خطرات مزوتراپی در مقایسه با سایر درمان‌های سلولیت کاهش‌دهنده چربی و یا لیپوساکشن غیر لیزر بسیار ناچیز است.  در ناحیه درمان ممکن است احساس سوزش، التهاب یا خارش خفیف وجود داشته باشد. به دلیل تجزیه چربی امکان گرما و قرمزی موضعی هست اما معمولاً در روز بعد کاهش می‌یابد.
کبودی و تورم ممکن است در ناحیه رخ دهد اما بیش ‌از حد نیست و بیشتر از یک هفته طول نمی‌کشد. مزوتراپی برای لاغری هنگامی‌که تحت نظارت پزشک انجام شود دارای حداقل عوارض جانبی و خطرات است.
قبل از درمان باید مشاوره کامل با پزشک انجام شود فاکتورهای مهم مانند داروهایی قبلاً مصرف‌شده توسط بیمار، هرگونه حساسیت قبلی یا مشکلات پوستی یا هرگونه سابقه پزشکی مهم را در نظر بگیرد. درمان برای بیماران با بیماری‌هایی مانند اچ آی وی، هپاتیت، بیماری قلبی یا سرطان توصیه نمی‌شود.

هزینه


قیمت مزوتراپی لاغری بسته به کلینیک، پزشک، ناحیه بدن و تعداد جلسات مورد نیاز شما متفاوت است.

به این پست امتیاز دهید.
مزوتراپی برای لاغری موضعی: مزایا و هزینه
3.11 از 9 رای