لیفت (کشیدن) پوست صورت بدون جراحی: روش‌ها و نتایج

tratamiento-facial-descuento-radiofrecuencia-619x391-619x391

لیفت پوست صورت عملی است که آثار نمایان پیری و بالا رفتن سن را از صورت و گردن از بین می برد. با بالا رفتن سن پوست شما و بافت زیرین آن خاصیت ارتجاعی و شادابی خود را از دست می دهد و اثر جاذبه زمین بر روی پوستی که ضعیف شده نمایان خواد شد.

با به وجود آمدن خطوط عمیقی در زیر پلک، بین بینی و دهان و خط اخم و خط خنده و همچنین شل شدن پوست صورت ظاهری خسته و مسن پیدا می کنید که با عمل لیفتینگ صورت می توان این عوامل را از بین برد.

در کلینیک از روش های بسیاری برای کشیدن پوست صورت و گردن و درمان افتادگی پوست استفاده می شود . در کنار لیفت صورت روش های مکمل بسیاری برای از بین بردن کامل چین چروک و جوانسازی صورت انجام می شود که به شما ظاهری جوان تر و پر طراوت تر می دهد. این روش ها هم برای خانم ها و هم آقایان مناسب هستند.

فهرست مطالب

افراد مناسب برای استفاده از این روش


 اگر به خاطر چین و چروک و شل شدن پوستتان ، صورتتان خسته ، نارحت و مسن به نظر می آید ممکن است لیفت صورت با نخ راه حل مناسبی برای شما باشد. بابرطرف کردن شل بودن پوست و تصحیح وجود پوست اضافی صورت و گردن می توان مشکلات زیر را حل کرد:

  • شل بودن و آویزان بودن پوست گونه ها
  • چروک های عمیق پوستی در زیر پلک
  • چروک های عمیق پوستی در کنار بینی( خط خنده) و بالای لب
  • چربی صورت که با شل شدن پوست صورت به صورت آویزان در آمده
  • پوست شل و آویزان گردن و وجود غبغب در زیر چانه

افرادی که می خواهند لیفت صورت را برای کشیدن پوست صورت انجام دهند باید سلامت جسمانی داشته باشند. افرادی که سیگاری هستند ممکن است بعد از انجام لیفت صورت برای بازسازی و ریکاوری دچار مشکلاتی شوندبنابر این در صورتی که سیگار می کشید یا سابقه سیگار کشیدن دارید لازم است در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

در صورتی که می خواهید لیفت صورت انجام دهید لازم است به یک جراح یا متخصص آموزش دیده و ماهر که تجربه بالایی در انجام لیفت صورت برای کشیدن پوست صورت دارد مراجعه کنید. شما می توانید برای انجام لیفت صورت و دستیابی به بهترین نتایج به جراحان و متخصصین باتجربه به کلینیک ما مراجعه کنید.

روش های لیفت صورت


روش های بسیار زیادی برای جراحی لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) وجود دارد از جمله:

لیفت صورت به شیوه کلاسیک

در این روش قسمت پایینی صورت شامل پوست گونه و غبغب که شل شده اند بالا کشیده می شود و پوست اضافی صورت برداشته می شود. در این روش که روش اولیه برای لیفت صورت است برش هایی در جلو تا پشت گوش ایجاد می شود و هم پوست صورت و هم بافت زیر آن کشیده می شوند و در عین حال پوست صورت ، بافت و چربی اضافی از قسمت پایینی صورت برداشته می شوند. انجام لیفت صورت با جراحی به روش کلاسیک برای کشیدن پوست صورت چهار ساعت طول می کشد و دوره ریکاوری آن چندین هفته زمان می برد.

لیفت صورت به روش SMAS

در روش SMAS که تکنیک پیشرفته تری از روش اولیه لیفت صورت می باشد علاوه بر پوست صورت بافت زیرین پوست صورت و گردن به نام SMAS کشیده می شود. بعد از ایجاد برش هایی در جلوی گوش متخصص جراحی صورت این بافت را بالا می کشد و آن را جمع می کند و بعد از ان پوست صورت نیز بالا کشیده شده و جمع می شود. انجام این جراحی نیز برای کشیدن پوست صورت چند ساعت طول می کشد.

لیفت صورت به روش هایفوتراپی

هایفو تراپی روش جدیدی برای لیفت صورت است که مورد تایید FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا) می باشد. در این روش لیفتینگ صورت بدون جراحی از امواج قوی و متمرکز شده ی اولتراسوند برای اثر گذاری بر بافت های زیرین پوستی استفاده می شود و بدین وسیله پوست و بافت زیرین آن جمع و کشیده می شود.

هایفوتراپی ( همان اولتراپی) یک روشی غیرجراحی ایمن، علمی و پیشرفته برای لیفت صورت است که بدون ایجاد برش برای کشیدن پوست صورت انجام می شود.

در این روش از فرآیند های بازسازی پوست و بافت ها که به طور طبیعی در بدن وجود دارند استفاده می شود و با انجام آن به مرور زمان و طی یک دوره 3 تا 9 ماهه پوست شما به تدریج شاداب تر و جوان تر شده و حالت افتادگی آن از بین می رود. همچنین به این علت که روند بازسازی پوست به تدریج پیش می رود نتایج حاصل از هایفو تراپی بسیار طبیعی خواهند بود.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود و انجام آن چه قدر طول می کشد؟

درمان در هر جلسه لیفت صورت بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. در ابتدا ژل مخصوصی برای تمیزی و ضدعفونی کردن پوست روی صورت زده می شود سپس با دسته مخصوص دستگاه هایفوتراپی امواج قوی اولتراسوند به پوست تابانده می شوند تا بر بافت زیرین پوست اثر کنند و به کشیدن پوست صورت شما کمک کند.

ممکن است بیمار در هنگام تاباندن امواج اولتراسوند احساس سوزش و گرما کند. این مسئله موقتی است و نشان دهنده این است که پوست برای تشکیل کلازن در حال تحریک شدن است. میزان ناراحتی بیمار ممکن است بسیار خفیف یا متوسط باشد و برای هر بیمار این مسئله متفاوت است. همچنین این موضوع که چه ناحیه ای از صورت تحت درمان برای لیفت صورت است بر میزان ناراحتی ناشی از تابش امواج اثر دارد چرا که بعضی نقاط صورت حساس تر هستند.

بیماران می توانند برای از بین بردن سوزش یا ناراحتی قرص ایبوبروفن مصرف کنند و به منظور انجام هایپوتراپی برای کشیدن پوست صورت خودشان تا کلینیک رانندگی کنند و از کلینیک بازگردند اما برای بیمارانی که حساس تر هستند پزشک متخصص می توان از بی حس کننده ویکودین استفاده کند اما در این صورت لازم است شخص دیگری برای مراجعه به کلینیک و بازگشت از کلینیک برای بیمار رانندگی کند.

بعد از انجام لیفت صورت با هایفوتراپی نیازی به هیچ مراقبت خاصی نیست و بیمار می تواند مانند قبل به فعالیت های روزانه بپردازد.

جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر در مورد روش هایفوتراپی می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مورد نظر را مشاهده کنید

مدت زمان ریکاوری

یکی از مهم ترین مزیت های هایفوتراپی برای لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) این است که دوره ریکاوری ندارد و بلافاصله بعد از درمان بیمار می تواند به کارهای روزانه بپردازد. ممکن است پوست بیمار بعد از درمان کمی قرمز و متورم باشد اما این حالت تنها چند ساعت طول می کشد.

ماندگاری نتایج

بعد از لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) با هایفوتراپی و تا فاصله 4 تا 6 ماه پوست شما صاف تر ، شاداب تر و بدون افتادگی خواهد بود.

آیا روش لیفت صورت با هایفوتراپی برای من مناسب است؟


این روش کشیدن پوست صورت برای کسانی مناسب است که می خواهند روند پیر شدن و افتادگی پوست خود را متوقف کنند و همچنین چروک و افتادگی پوست آن ها در حدید خفیف تا متوسط است. همچنین این روش لیف صورت برای کشیدن پوست صورت کسانی که می خواهند از پیری و افتادگی پوست جلوگیری کنند و قبل از تشکیل چروک های پوستی تشکیل کلاژن را در پوست خود تحریک کنند ، مناسب است.

تقبل هزینه لیفت صورت در این روش می تواند گزینه بسیار مناسب برای کشیدن پوست صورت افرادی باشد که نمی خواهند عمل جراحی انجام دهند. برای این که کاندیدای ایدهآلی برای انجام هایفوتراپی باشید لازم است به لحاظ جسمانی در سلامت کامل باشید. همچنین لازم است فبل از انجام هایفوتراپی با متخصص خود مشورت کنید تا در مورد اثاری که هایفوتراپی روی پوست شما می گذارد مطلع شوید و انتظارات شما از درمان واقع بینانه باشد.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر چیست؟


در روش هایفوتراپی یا اولتراپی از امواج صوتی یا همان اولتراسوند برای کشیدن پوست صورت استفاده می شود. این امواج ویزگی های منحصر به فردی دارند و می توانند از سطح خارجی پوست عبور کرده و به لایه های زیرین پوست برسند. به علت دستیابی به بافت درونی پوست امواج اولتراسوند می توانند آثار درمانی داشته باشند که توسط سایر دستگاه ها و روش های عمل زیبایی قابل انجام نیست. هایفوتراپی می تواند موجب تشکیل کلاژن در بافت های عمقی پوست شود و ظرف مدت 2 تا 3 ماه تاثیر بسیار چشگیری در لیفت صورت داشته باشد.

از طرفی امواج لیزر از جنس نور هستند و نمی توانند به بافت عمقی پوست نفوذ کنند و این بافت ها را به دمای ایده آل برای درمان و کشیدن پوست صورت برسانند به همین علت لیزر برای درمان عارضه های سطحی پوست مناسب است و تنها به سطح پوست اثر می گذارد و از طرف سازمان FDA نیز عملکرد آن برای لیفت صورت تایید نشده است.

لیزر و هایفوتراپی را می توان همزمان برای ترمیم سطحی و عمقی پوست انجام داد. از آن جایی که این دو برای درمان مشکلات متفاوت پوستی استفاده می شوند و به لایه های متفاوتی از پوست اثر می گذارند با یکدیگر سازگار هستند.

هزینه


عوامل بسیاری بر هزینه کشیدن پوست صورت و قیمت لیفت صورت تاثیر می‌گذارند از جمله: معاینات و آزمایشات قبل جراحی، هزینه پزشک، تجهیزات مورد نیاز جراحی، هزینه بیمارستان و ملاقات با پزشک پس از جراحی. می‌توان به راحتی با پزشک مورد نظر تماس گرفته و از هزینه‌ کشیدن پوست صورت مطلع شوید.

به این پست امتیاز دهید.
لیفت (کشیدن) پوست صورت بدون جراحی: روش‌ها و نتایج
3.88 از 8 رای