لاغری و رفع چربی با کویتیشن

25

کویتیشن روشی جدید برای از بین بردن چربی، بدون نیاز به عمل جراحی است. این روشِ انقلابی که در اروپا طراحی شد، اکنون در سراسر جهان، درحال همه‌گیر شدن است، زیرا در روش رفع چربی با کویتیشن، نیازی به جراحی، بستری شدن در بیمارستان وگذشت زمان برای بهبودی نیست. در این روش نتایج کاهش چربی به‌سرعت قابل مشاهده است و حداکثر تا یک هفته پس از درمان، نتایج آن کاملاً  آشکار می‌شود. در این روش درمانی از تکنولوژی کویتیشن استفاده می‌شود. این تکنولوژی اجازه می‌دهد بدون نیاز به جراحی، چربی‌های سخت انباشته شده‌ای که ظاهراً حتی با ورزش و رژیم غذایی هم از بین نمی‌روند مورد حمله قرار گرفته و ناپدید گردند.

 

ما کلینیک پیشگام در زمینه درمان‌های کویتیشن هستیم، این روش که جایگزینی برای عمل جراحی است، به صورت بالینی و عملی به اثبات رسیده است و از نظر هزینه کاملاً مقرون به صرفه‌ می‌باشد. با این روش وضعیت بدن‌تان را اصلاح می‌کنید و آن را بهبود می‌بخشید که این کار باعث می‌شود اعتماد به نفس‌تان را دوباره به دست آورید.

هر سؤالی داشتید چه قبل و چه بعد از درمان از ما بپرسید، ما همیشه از برقراری ارتباط با شما خوشحال می‌شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید. یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مزایای استفاده از کویتیشن


 

برخلاف تامی تاک سنتی یا لیپوساکشن، در کویتیشن هیچ‌گونه بریدگی، بیهوشی و عمل جراحی انجام نمی‌شود. کویتیشن شبیه  مزو تراپی (انحلال چربی) است که روشی برای درمان چربى‌های‌ زير پوست‌ ران‌ و كپل(چاقی موضعی) است .

 • اصلاح شکل بدن و بازگشت به حالت اولیه، بدون نیاز به بیهوشی و یا صرف زمان برای بهبودی و همچنین بدون به جا گذاشتن اثرات زخم
 • بدون نیاز به بیهوشی عمومی یا موضعی
 • غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی
 • بدون نیاز به زمان استراحت- به طوری که افراد درمان شده فوراً می‌توانند به فعالیت‌های روزانه عادی خود بازگردند.
 • بدون خطر عفونت، جای زخم و اختلالات

انجام کویتیشن در کلینیک ما


راهنمایی‌های مخصوص پیش از درمان

مصرف غذاهای کم کالری و سالم و نوشیدن 8 لیوان آب در روز پیش از انجام درمان، اهمیت به‌سزایی دارد. به میزان آب مصرف می‌شود، حذف چربی شدت می‌یابد، بنابراین در این روش آب مؤلفه‌ای کلیدی  برای حذف چربی است.

در هنگام انجام درمان به روش کویتیشن چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

متخصصین درمانی ما، هندپیسی (hand piece) را که به‌طور ویژه برای این روش درمانی طراحی شده، روی پوست شما می‌کشند، این هندپیس امواج کم‌ توان فراصوتی را ارسال می‌کند، این امواج حاوی تکانه‌های انقباضی-انبساطی است که در سیکل‌هایی با سرعت بسیار بالا به‌جنبش در‌می‌آیند سپس این سیکل عقب‌ و جلو باعث می‌شود مقدار نامحدودی میکرو حفره‌ها یا حباب‌های میکروسکوپی به وجود آیند و رفته‌رفته بزرگ ‌شوند. این بزرگ‌شدن تا جایی ادامه می‌یابد که حباب‌ها بهم برخورد ‌کرده و می‌ترکند که این کار باعث تولید امواج شوک می‌شود، و این امواج باعث انحلال و حذف بافت چربی می‌گردند. سپس سیستم لنفاوی و ادراری به راحتی این مایع را از بدن دفع می‌کنند.

ff

انجام این روش چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه کویتیشن حدوداً سی دقیقه طول می‌کشد، که البته به اندازه محل و فشردگی و تراکم سلول‌های چربی  بستگی دارد. حتی ممکن است یک جلسه کافی باشد، اگرچه به مراجعه‌کننده‌ و محدوده نواحی تحت درمان بستگی دارد.

مراقبت‌های‌ پس از درمان‌

 • ما بیماران‌مان را تشویق و ترغیب می‌کنیم تا در روز درمان‌شان و سه روزِ اولِ بعد از آن‌ آب فراوانی بنوشند. داشتن برنامه‌ی غذایی کم کالری و سالم و نوشیدن هشت لیوان آب در روز پس از درمان از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
 • در زمان درمان، سلول‌های چربی که مورد هدف قرار گرفته‌اند از خود گلیسیرین آزاد می‌کنند، کم شدن آب بدن مانع از سوخت‌ و ساز این گلیسیرین می‌شود.
 • همچنین ما از مشتریان‌مان می‌خواهیم که در طی این دوره از مصرف مشروبات الکلی اجتناب کنند ، زیرا این کار می‌تواند نتایجی پایین‌تر از حد استاندارد به بار آورد.
 • بایستی به بیمار توصیه کرد با حفظ مصرف غذاهای کم کالری، برنامه درمانی خود را دنبال کند. مصرف غذاهای کم کالری تضمین می‌کند که بدن از انرژی سلول‌های چربی آزادشده در طول درمان استفاده کند. مصرف غذای پرچرب (مانند غذاهای سرخ شده) مستقیماً بعد از درمان ممنوع است.
 • مصرف مواد کافئین‌دار( مانند چای، قهوه،كوكائين، ...‌) ممنوع می‌باشد.

نتایج فوری و همیشگی کَویتِیشِن درمانی

بعد از اولین جلسه درمانی، افراد کاهش چند سانتی‌متری را در محیط تحت درمان و نتایج بیشتر را در جلسات بعدی تجربه می‌کنند. سن، سوخت‌وساز، تغییرات هورمونی، داروها، ساختار بافت و ناحیه تحت درمان در نتایج درمان تأثیر خواهند داشت. داشتن خوراک سالم و تمرینات ورزشی منظم برای حفظ نتایج به دست‌آمده از درمان، ضرورت دارند.

تنها یک جلسه کویتیشن می‌تواند یک تا پنج سانتی‌متر از تراکم چربی نواحی تحت درمان بکاهد.

موارد به‌کارگیری کویتیشن


 

سلول‌های چربی در نواحی زیر به‌طور دائمی از بین می‌روند:

 • شکم
 • پهلو (دستگیره‌ها)
 • ران(خورجین)
 • باسن
 • بازو
 • بخش داخلی زانوها
 • پستان مردان

این روش در موارد زیر باعث بهبود می‌شود:

 • بافت پوست
 • اصلاح و شکل‌دهی دوباره بدن
 • گردش خون و لنف
 • درمان چربى‌ زير پوست‌ ران‌ و كپل‌
 • سفت‌کردن بافت پیوندی
 • بدون جراحی، بدون بریدگی، بدون درد
 • بدون نیاز به بیهوشی

سوالات رایج


ظاهر شدن نتایج درمان چقدر طول خواهد ‌کشید ؟

دو ساعت بعد از اولین جلسه کویتیشن می‌توانید به لاغر‌سازی اندام که آرزویش را دارید ‌دست یابید! بسیاری از افراد تحت درمان بعد از یک جلسه فوراً تغییری را در ظاهرشان مشاهده می‌کنند ، مطلوب‌ترین نتایج بعد از چهار تا ده جلسه به دست می‌آید، که توصیه می‌کنیم، برای اطمینان از عدم بازگشت دوباره چربی‌های از بین رفته فاصله جلسات کمتر از دو روز به‌طور جداگانه نباشد.

آیا این روش درمانی آسیبی هم به بدن وارد می‌کند؟

این روش بسیار راحت است و هیچ‌گونه رنج و ناراحتی درپی ندارد. برخی از افراد نیز، گرما و کمی سروصدای ناراحت کننده را در طول درمان تجربه می‌کنند، که البته دردی ندارد.

چه کسانی نباید از کویتیشن استفاده کنند؟

به همه توصیه می‌شود از کویتیشن استفاده کنند که واقعاً نسبت به هر نوع جراحی غیرضروری بسیار بهتر است. در این روش منع استعمال و یا پرهیز از داروی خاصی وجود ندارد. بدیهی است که پزشک، برای مطمئن شدن از عدم وجود مشکل برای به‌کارگیری این روش، بیمار را پیش از درمان مورد بررسی قرار دهد. گاهی از افرادی که بیماری‌های قلبی عروقی دارند یا از دستگاه‌ پیس میکر (تنظيم‌کننده‌ ضربان‌ قلب‌) استفاده می‌کنند یا ایمپلنت باسن دارند و یا زنان باردار و مادران شیرده هستند، خواسته می‌شود یا پیش از انجام این روش به‌طور دقیق مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرند و یا تا رسیدن زمان مناسب صبر کنند.

کویتیشن چگونه کار می‌کند؟

در روش کویتیشن از امواجی با فرکانس‌هایی بین  40 KHzتا 5 MHz  استفاده می‌شود. امواج صوتی با چنین فرکانسی می‌توانند بدون آسیب زدن به دیگر اندام‌ها یا بافت‌ها ، سلول‌های چربی را از بین ببرند.

روش درمان کویتیشن یک موج صوتی پرتوان را به غشای سلول‌های چربی وارد می‌کند. با این فشار غشاء سلول چربی پاره شده ، و تبدیل به مایعی می‌شود که  به کمک روش سوخت‌وساز عادی بدن از آن دفع می‌شود.

II

کویتیشن با روند مداوم حباب‌سازی، غشاء سلول‌های چربی یا چربی‌های انباشته را به اسیدهای چرب تجزیه می‌کند. با این روش سوراخ‌ سلول‌های چربی‌ انباشته شده، افزایش یافته جریان ترى‌گليسريد و تخریب فیبرها فزونی می‌یابد و از آن‌جایی‌که کبد از طريق سوخت‌وساز، بخشی از‌ آن را می‌سوزاند و به سمت ادرار می‌راند، نیاز فراوانی به نوشیدن آب چه پیش و چه پس از درمان می‌باشد .

همین‌که غشاء سلول چربی (بافت چربی) بدون خطر ازبین برود ، چربی آن بین سلول‌ها تخلیه می‌شود که در آن‌جا  به  پروتئین تبدیل شده و سپس به اسیدهای چرب آزاد و گلیسیرین تغییر شکل می‌دهد. اسیدهای چرب آزاد به کبد منتقل می‌شوند، کبد آن‌ها را از بین برده و به بیرون از بدن منتقل می‌کند، گلیسیرین محلول در آب نیز به سیستم گردش خون منتقل شده و به عنوان انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا این روش اثرات جانبی هم دارد؟

کویتیشن درمان بسیار ایمنی است زیرا روشی غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است. هرچند افرادی هم که مقدار قرمزی پوست پیدا می‌کنند در کمتر از چند ساعت به حالت عادی باز می‌گردند. ولی ما باز هم تدابير احتياطى و حفاظتی را برای کاهش هر خطری در محل انجام می‌دهیم.

به این پست امتیاز دهید.
لاغری و رفع چربی با کویتیشن
4.42 از 19 رای