لاغری و رفع چاقی با روش بادی جت

Waterjet

عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. بادی جت یک روش لیپوساکشن پیشرفته است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند.

دکتر ادیبی با تجربه فراوان خود، برای هر بیمار به طور دقیق، درمانی مناسب برمی‌گزیند. او در جلسه‌ی مشاوره، همه‌ی گزینه‌های درمانی را برای شما تحلیل و بررسی می‌کند. یکی از روش‌های مورد استفاده توسط دکتر ادیبی، روش بادی جت است؛ بادی جت یکی از جدیدترین تکنیک‌های لیپوساکشن است که عوارض جانبی لیپوساکشن به روش سنتی را ندارد. ما تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا شما نتیجه‌ی دلخواه خود را بدست آورید.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهارراه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

افراد مناسب برای روش بادی جت


پیشرفت در روش لیپوساکشن الزامات عمومی و شرایطی که فرد مناسب باید داشته باشد را تغییر نداده است. به طور کلی افراد مناسب باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دارای سن 18 سال به بالا
 • داشتن یک برنامه غذایی و ورزشی مناسب و فعال
 • به دنبال حذف کردن چربی‌های سرسختی باشند که با وجود ورزش کردن و رژیم گرفتن هنوز از بین نرفته‌اند.
 • مبتلا نبودن به بیماری دیابت و مشکلات قلبی

بادی جت در کلینیک ما


روش

نواحی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد از قبل توسط پزشک مشخص می‌شود. سپس بعد از تزریق کمی بی‌حسی موضعی، یک برش کوچک ایجاد خواهد شد و یک لوله‌ی مخصوص در زیر پوست قرار داده می‌شود که با یک عمل ضربه‌ای همراه است تا محلول شور را به سمت لایه‌ی چربی هدایت کند. فشار مایع، چربی را تجزیه می‌کند؛ چربی تجزیه‌شده راحت‌تر و بهتر قابل‌برداشت است (نسبت لیپوساکشن به روش سنتی). این روش برای لاغری موضعی نواحی خاص بدن مانند شکم، ران و باسن ایده آل است. در نهایت محلول تزریق‌شده همراه با سلول‌های چربی اضافی مکیده می‎شوند، سپس برش بخیه و پانسمان می‌شود.

چه مناطقی از بدن با روش بادی جت قابل‌درمان است؟

تقریباً هر ناحیه‌ای از بدن که چربی اضافی بیش از حدی داشته باشد می‌تواند با روش بادی جت درمان شود. رایج‌ترین مناطق درمان شده عبارتند از: شکم، باسن، ران‌ها، زانوها، بازوها و زیر چانه.

روند بهبودی چگونه است؟

معمولاً اکثر بیماران نیاز به مراقب ندارند و خودشان به منزل باز می‌گردند. بادی جت یک روش ملایم است و ما معتقدیم اکثر بیماران فقط به مدت چند روز احساس ناراحتی خفیفی دارند و نه بیشتر از آن. بعد از عمل امکان ادامه دادن به فعالیت‌های عادی و روزمره وجود دارد اما ما توصیه می‌کنیم به مدت یک یا دو روز استراحت کنید. ممکن است محل درمان کبود شود که با گذشت 1 تا 2 هفته برطرف خواهد شد.

چه نتایجی را می‌توان از روش بادی جت انتظار داشت؟

شما می‌توانید انتظار یک بدن سفت، محکم و جوان همراه با نتایج مشابهی که از لیپوساکشن سنتی بدست می‌آمد را داشته باشید؛ با توجه به اینکه این روش ایمن‌تر است زیرا ضرر کمتری دارد و می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود.

مزایای روش بادی جت


روش بادی جت به دلایل زیر از لیپوساکشن سنتی بهتر است:

 • صدمه کمتری به ساختار بدن وارد می‌کند (مانند عروق خونی، عصب‌ها، بافت‌های اطراف).
 • برای برداشتن چربی به فشار دستی زیادی احتیاج ندارد.
 • زمان کلی برای درمان کوتاه‌تر است.
 • درد و کبودی بعد از عمل کمتر است.
 • می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرد.
 • زمان لازم برای استراحت بعد از عمل کمتر است.
 • روند بهبودی سریع‌تر است.
 • نتایج آن بسیار عالی و دقیق است.

سؤالات رایج


روند کار روش بادی جت چگونه است؟

بادی جت روشی است که با نام لیپوساکشن با کمک آب (یا تکنیک WAL) نیز شناخته شده است. این روش از یک جریان ملایم فشار آب استفاده می‌کند تا چربی را شُل و جابجا کند و سپس از طریق یک لوله‌ی کوچک که داخل پوست قرار داده شده، آن را بردارد. در روش بادی جت آب واردشده به بدن بیمار با سرعت برداشته می‌شود؛ زیرا هر زمانی که مایع بدن بیمار کمتر باشد، درد و ناراحتی وی کمتر و زمان بهبودی‌اش سریع‌تر است.

روند بهبودی چگونه خواهد بود؟

کمی تورم و کبودی وجود خواهد داشت اما با گذشت چند روز شما قادرید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. این روش درمانی که از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند دارای حداقل تهاجم است و زمان کمی را برای بهبودی لازم دارد. فقط یک روز استراحت توصیه می‌شود. کبودی با گذشت چند هفته به طور کامل ناپدید می‌شود.

به دنبال عمل لیپوساکشن بروز کمی تورم، کبودی و حساسیت کاملاً طبیعی است و بعد از 1 تا 2 هفته فروکش می‌کند. اغلب تا حدود 6 هفته بعد از عمل، نتایج به طور کامل آشکار نمی‌شود. بعد از گذشت 6 هفته ناحیه و برش‌ها به طور کامل خوب می‌شوند. به دلیل اینکه برش‌های ایجادشده بسیار کوچک هستند، جای زخم‌های باقی‌مانده نیز بسیار کوچک هستند و به مرور زمان محو می‌شوند.

به چند جلسه درمان نیاز خواهم داشت؟

تنها یک جلسه کافی است، زیرا نتایج روش بادی جت دائمی است. در اکثر موارد فقط یک جلسه درمان لازم است و نتایج ماندگار خواهند بود. در مواردی که بیمار چربی اضافی بیش از حدی دارد و برداشتن آنها در یک جلسه ایمن نیست، ممکن است به یک جلسه‌ی دوم نیاز شود.

چرا روش بادی جت بر روش لیپوساکشن سنتی ارجحیت دارد؟

اشخاص و نیازهای آنها متفاوت هستند و ما همیشه به بیماران توصیه می‌کنیم که در مورد گزینه‌های درمانی با یک پزشک یا جراح متخصص صحبت کنند. با این حال تفاوت اصلی بین روش بادی جت و روش لیپوساکشن سنتی این است که زمان لازم برای بهبودی بعد از عمل بادی جت بسیار کمتر از لیپوساکشن سنتی است. همچنین در روش بادی جت، بدن کمتر آسیب می‌بیند و تورم و کبودی حداقل است.

فرایند عمل بادی جت کمتر طول می‌کشد و در نتیجه روند بهبودی سریع‌تر است و زودتر می‌توان روال عادی زندگی را از سر گرفت.

آیا چربی برداشته‌شده باز خواهد گشت؟

از آنجا که سلول‌های چربی قادر به رشد دوباره نیستند، نتایج اولیه همان‌طور باقی خواهد ماند. هرگونه افزایش وزنی پس از عمل جراحی به طور بالقوه به بخش‌های دیگر بدن خواهد رفت.

بعد از عمل برای پوست من چه اتفاقی می‌افتد؟

فرد ایده آل و مناسب برای این عمل کسی است که در ناحیه‌ی تحت درمان، پوست سفت و محکمی دارد. با گذشت چند ماه بعد از عمل، پوست شُل افتاده جمع می‌شود و حتی نتیجه‌ی خیلی بهتری به جا می‌گذارد. به منظور بستن فضاهایی که چربی آنها برداشته شده است، بیمار باید تا چند هفته بعد از لیپوساکشن لباس‌های تنگ و فشاری بپوشد.

آیا روش بادی جت ایمن و بی‌خطر است؟

به طور کلی ثابت شده است که روش لیپوساکشن از اکثر روش‌های جراحی عمومی ایمن‌تر است. تحقیقات نشان داده است که بادی جت بسیار ایمن است زیرا بسیار ملایم است و به دلیل اینکه تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی را ندارد.

به این پست امتیاز دهید.
لاغری و رفع چاقی با روش بادی جت
5 از 1 رای