عمل پروتز چانه با تزریق چربی و ژل: نحوه و مزایا

داشتن چانه‌ای متناسب و زاویه‌ی فکی که متناسب با چهره است، یکی از حیاتی‌ترین مسائل برای حفظ تعادل زیبایی در صورت است. در حالت ایده‌آل چانه باید بیضی‌شکل باشد و درست در زیر برآمدگی زیر لب قرار گرفته باشد. خوشبختانه در مواردی که چانه بسیار کوچک، نوک‌تیز یا عقب‌رفته است، راه‌های زیادی برای بهبود فرم چانه و  ایجاد تعادل و ‌هارمونی بیشتر در چهره وجود دارد.

دکتر ادیبی یکی از بهترین و معروف‌ترین متخصصین زیبایی در اصفهان است که به ایجاد زیباترین و طبیعی‌ترین صورت‌ها شهرت دارد. همانگونه که می‌دانید چانه یکی از واضح ترین بخش‌هایی است که در تصویر نیم‌رخ فرد به چشم می‌آید، دکتر ادیبی برای دستیابی به بهترین نتایج با بررسی دقیق چهره شما و ارزیابی میزان افزایش، تزریق ژل و چربی را در چانه شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

9

فهرست مطالب

کاندیدای مناسب و نامناسب برای عمل بزگ کردن چانه


مناسب

 • افرادی که مایلند چانه برجسته‌تر و نمایان‌تری داشته باشند
 • افرادی که فکر می‌کنند چانه آن‌ها بیش از حد نوک‌تیز، استخوانی یا زاویه‌دار است
 • افرادی که شکاف یا فرورفتگی شدید (چاله) در چانه‌ی خود دارند
 • افرادی که چانه‌ی کوچکی دارند و نیاز به بزرگ کردن چانه‌ی خود دارند
 • عمل بزرگ کردن چانه هم برای آقایان و هم خانم‌ها قابل انجام است.

نامناسب

 • افرادی که چانه‌ی آن‌ها کمبود حجم اساسی و بسیار زیادی دارد.
 • افراد که پوست چانه آن‌ها دچار شل‌شدگی و افتادگی شدید است.

روش‌های درمان


روش‌های بهبود فرم چانه و زاویه فکی عبارتند از:

 • کاشت پروتز چانه
 • تزریق ژل و چربی در چانه
 • جابه‌جایی استخوان چانه در جهت عقب یا جلو

11

چگونگی بزرگ کردن چانه


قبل از عمل بزرگ کردن چانه

ابتدا لازم است از چانه‌ی شما توسط اشعه‌ی ایکس، عکسبرداری شود. جراح شما از این تصاویر استفاده می‌کند تا تشخیص دهد که روی چه قسمتی از چانه باید عمل را انجام دهد.

پروتز چانه بدون جراحی

در این روش، از ژل یا چربی برای بهبود فرم چانه استفاده می‌شود. دکتر ادیبی مقادیر بسیار کمی ‌ژل یا چربی را در نقاط کاملا مشخصی با دقت زیاد تزریق می‌کند و بدین ترتیب، او در حین انجام عمل بزرگ کردن چانه، بر چگونگی شکل‌دادن به چانه‌ی شما کنترل کامل دارد.

روش‌ها

تزریق ژل

در روش تزریق ژل به چانه به کمک یک سوزن بسیار باریک، یکی از انواع پرکننده‌های پوستی (یا ژل) در زیر پوست چانه تزریق می‌شود. در صورت استفاده از ژل تزریقی Radiesse، نتایج عمل تا یک سال ماندگاری خواهند داشت و در صورت استفاده از ژل تزریقی Artefill، نتایج عمل دائمی ‌خواهد بود. از آن جایی که ماده‌ی تزریق شده، به بخشی از پوست شما تبدیل می‌شود، حتی با تزریق ژلی مانند Artefill، در صورتی که چهره‌ی شما به مرور زمان دچار تغییراتی شود، شکل این ژل تزریقی دائمی ‌نیز همراه با صورت شما تغییر می‌کند و بنابراین ظاهر شما همیشه طبیعی باقی خواهد ماند. این تزریق به نحوی انجام می‌شود که برجستگی چانه بیشتر شود و فرم چانه با صورت هماهنگی بیشتری پیدا کند و بدین ترتیب بدون انجام جراحی، اندازه چانه بزرگ‌تر می‌شود. این روش به ندرت باعث بروز تورم یا کبودی می‌شود. برای انتخاب نوع ژل تزریقی، دو انتخاب وجود دارد:

 1. ژل هی تزریقی تجزیه‌پذیر (موقت)
 2. ژل‌های تزریقی غیرقابل‌تجزیه (دائم)

ژل‌های تزریقی تجزیه‌پذیر، به مرور زمان توسط بدن جذب می‌شود، به همین خاطر تاثیر عمل بزرگ کردن چانه بعد از مدتی به تدریج محو می‌شود. مزیت استفاده از ژل‌های تجزیه‌پذیر این است که نتایج عمل تا دوسال ماندگاری دارند و در نتیجه نتایج عمل قابل بازگشت هستند و در صورت رضایت بیمار از نتایج عمل می‌توان بعد از مدتی این عمل را مجددا تکرار کرد.

تزریق چربی

مرحله اول- آماده کردن بیمار: دکتر ادیبی ابتدا به بیمار ماده‌ی بیهوشی تزریق می‌کند و بیمار به صورت عمومی ‌یا موضعی بیهوش می‌شود و در صورت نیاز نیز به او داروی آرام بخش داده می‌شود.

مرحله دوم- استخراج چربی: چربی مورد نیاز از نواحی مانند کشاله ران، باسن، پشت زانو یا شکم برمی‌دارد.

مرحله سوم- آماده‌سازی چربی برای تزریق: لازم است چربی طی فرآیندی غنی‌سازی و ایزوله شود. برای این کار لازم است سلول‌های چربی از مایع‌های دیگر جدا شوند.

مرحله چهارم-تزریق چربی: چربی غنی شده و آماده‌سازی شده در چانه تزریق می‌کند..

ریکاوری و مراقبت‌های بعد از درمان

تزریق ژل

تزریق ژل موجب تورم خفیف و گاهی موجب حساسیت به لمس و کبودی خفیف می‌شود. این علائم نباید بیش از دو یا سه روز ادامه داشته باشند. اغلب بیماران ما روز بعد از تزریق ژل در چانه می‌توانند با استفاده از زدن کمی‌ کرم روی چانه، برای پوشش دادن کبودی خفیف، به محل کار خود بازگردند.

تزریق چربی

بعد از اتمام عمل تزریق چربی به چانه، به بیمار اجازه داده می‌شود که برای مدت زمان کوتاهی در کلینیک بماند و استراحت کند و سپس می‌تواند به خانه بازگردد. این افراد به احتمال زیاد کمی‌درد خواهند داشت و برای همین منظور، برای آن‌ها داروی مسکن تجویز می‌شود. بعد از گذشت یک یا دو روز، درد تا حدی کاهش پیدا می‌کند که شخص می‌تواند مصرف داروی مسکن تجویزی را متوقف کند و در صورت نیاز از داروهای مسکن غیرتجویزی و خفیف تر استفاده کند. برای حداقل یک هفته، لازم است که شخص از انجام ورزش یا فعالیت پرفشار خودداری کند و چانه خود را ماساژ ندهد.  تورم ناشی از این عمل، بعد از گذشت 2 تا 4 هفته برطرف می‌شود. ممکن است محل گرفتن چربی و محل تزریق چربی هر دو کمی‌ کبود شوند و دردناک باشند.

نکاتی قابل توجه


تزریق ژل

 • به منظور آماده شدن برای انجام تزریق ژل، دو هفته قبل از جلسه‌ی درمانی خود از خوردن آسپرین، ایبوبروفن و سایر داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی خودداری کنید.
 • عمل تزریق ژل تقریبا همیشه، بدون نیاز به اعمال بیهوشی (تنها با استفاده از کرم بی‌حسی موضعی) انجام می‌شود و کل جلسه‌ی درمانی در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • ممکن است محل تزریق ژل، قرمز، متورم و حتی کمی ‌کبود شود اما نتایج حاصل از تزریق ژل، بلافاصله بعد از جلسه درمانی قابل مشاهده هستند. بسته به نوع ژل تزریق شده، نتایج این عمل بین 6 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند.
 • ژل‌های تزریقی یک گزینه‌ی بسیار خوب برای امتحان کردن این موضوع است که آیا عمل بزرگ کردن چانه نتایج خوبی برای شما به دنبال دارد یا خیر. روش تزریق ژل، یک روش موقتی برای بزرگ کردن و فرم دادن به چانه است اما نتایج آن مشابه با روش‌های دائمی ‌بزرگ کردن چانه است.

تزریق چربی

 • در صورتی که می‌خواهید فرم چانه‌ی خود را به صورت دائمی ‌تغییر دهید، انجام تزریق چربی در چانه راه‌حل جایگزین بسیار مناسبی برای جراحی پروتز چانه است.
 • برخی از ژل‌های تزریقی نیز دائمی ‌هستند اما به اندازه‌ی تزریق چربی در چانه ، کاربرد همه جانبه و موثری ندارند. میزان ژل تزریقی که برای رسیدن به نتایج مشابه با تزریق چربی نیاز است، بیشتر است، ولی نتایج آن از روش تزریق چربی کمتر طبیعی به نظر می‌رسد؛ قیمت تزریق چربی به چانه نیز از تزریق ژل کمتر است.
 • در عوض باید گفت که روش تزریق چربی (برخلاف تزریق ژل) تحت بیهوشی موضعی یا با استفاده از داروی آرام‌بخش انجام می‌شود.
 • برخلاف روش تزریق ژل که هیچ نیازی به ماندن در کلینیک و گذراندن دوره ریکاوری ندارد، در روش تزریق چربی لازم است بعد از جلسه‌ی درمانی ، برای ریکاوری تا چند روز استراحت کنید.

مزایای عمل بزرگ کردن چانه


چانه نقش بسیار مهمی ‌در ایجاد تقارن در صورت دارد و زیبایی چهره دارد. در واقع ترکیب شکل بینی و چانه و متناسب بودن این دو با سایر اجزای صورت، تعیین‌کننده‌ی تعادل در صورت شما است. جراحان پلاستیک سال‌هاست که به این نکته پی‌برده اند و به همین خاطر انجام همزمان عمل پلاستیک بینی و عمل پلاستیک چانه بسیار معمول است. شکل چانه‌ی هر شخص برای دیگران می‌تواند بیانگر شخصیت او باشد، برای مثال داشتن چانه‌ای بلند و برجسته، حسی از قدرت و توانایی بالا را القا می‌کند و داشتن چانه کوتاه، کوچک یا عقب‌رفته حسی از ضعف را القا می‌کند. قیمت و هزینه تزریق ژل به عنوان درمانی بدون جراحی بزرگ کردن چانه با توجه به نوع پر کننده استفاده شده (ژل یا چربی) و مقدار تزریق مورد نیاز برای دستیابی به ظاهر دلخواه متفاوت می باشد. در این حالت هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است پس قطعا هزینه تزریق ژل چانه متفاوت است به همین خاطر لازم است برای اطلاع از هزینه تزریق چربی در چانه ، یک جلسه مشاوره با متخصص پوست باید انجام شود تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب برای دستیابی به نتایج دلخواه شما طراحی کرد و از قیمت تزریق ژل  و همچنین هزینه تزریق چربی دقیقا مطلع شد.

به این پست امتیاز دهید.
عمل پروتز چانه با تزریق چربی و ژل: نحوه و مزایا
1 از 1 رای