زاویه‌دار (V-shape) کردن فک و صورت بدون جراحی

10

زاویه دار کردن صورت و فک که به معنی شکل یا تراش دادن صورت است، چربی‌های انباشته شده زیر پوست برداشته می‌شوند. زاویه دار کردن صورت و فک از طریق بازسازی استخوان‌ و غضروف به وسیله جراحی فک، یا حتی تزریق ژل به صورت (برای پرتر شدن) انجام می‌شود. زاویه دار کردن صورت و فک یا تراشیدن صورت تکنیکی است که با استفاده از آن بیمار صاحب یک صورت بیضی یا V شکل می‌شود که نیم‌رخی باریک‌تر دارد.

 

دکتر ادیبی، متخصص پوست و مو، روش‌های موجود برای فرم دادن به ناحیه‌ای از صورت که مورد نظرتان است را مطرح کرده و در مورد نتایج مورد انتظار با شما صحبت خواهد کرد. ممکن است دکتر ادیبی یک روش را به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک درمان کلی‌تر توصیه کند که در این صورت درمان مورد نظر در ترکیب با تزریق ژل یا چربی یا لیپوساکشن انجام می‌شود.

چه کسانی کاندیدای ایده‌آلی برای تراشیدن صورت هستند؟


 • افراد دارای یک فک مربعی شکل
 • کسانی که یک فک مردانه‌تر می‌خواهند.
 • کسانی که گونه‌های پرتری می‌خواهند.
 • کسانی که می‌خواهند گونه‌های لاغرتری داشته باشند.
 • کسانی که می‌خواهند دندان‌قروچه در خواب (بروکسیم) را کاهش دهند.

زاویه‌دار کردن فک و صورت در کلینیک ما


 tellll

روش‌ها و گزینه‌های درمانی مختلفی برای این کار وجود دارد. البته روش استاندارد لیپوساکشن بوده و گزینه‌های دیگر نیز عبارتند از لیپوساکشن لیزری، تزریق بوتاکس و تزریق ژل و چربی.

مزایای زاویه‌دار کردن فک و صورت

 

 • بدون درد است.
 • با لیپوساکشن غیرتهاجمی قابل انجام است.
 • پوست گونه‌ها را سفت و کشیده کرده و خطوط لبخند را کاهش می‌دهد.
 • پوست زیر چانه و دور گردن را سفت و کشیده می‌کند.
 • سلول‌های چربی را شکسته و آن‌ها را از بدن دفع می‌کند.
 • با کمک به سفت و کشیده شدن پوست اطراف چشم‌ها، چروک‌های معروف به پنجه کلاغی را حذف می‌کند.
 • لاغر شدن اجزاء چهره ظاهر شخص را جوان‌تر کرده و در عین حال پوست را شاداب و سالم‌تر می‌سازد.

روش‌های زاویه‌دار کردن فک و صورت

تزریق بوتاکس

بوتاکس (سم بوتولینوم) عضلات فک، از جمله عضلات جویدن (ماستر) که در کنار فک قرار دارند را شل می‌کند. بوتاکس پالس‌های عصبی عضلات در ناحیه مورد نظر را متوقف کرده و با این کار علاوه بر رفع خطوط ظریف و چروک‌ها، صورت را بالا برده و باعث می‌شود استخوان گونه‌ها پرتر دیده شوند. همچنین، این تزریق صورت را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. تأثیر درمان بعد از 3 تا 5 روز شروع شده و با شروع بیضی یا V شکل شدن صورت، پوست آن نیز صاف‌تر می‌شود. از آنجا که این درمان تنها بر نواحی مورد تزریق تأثیر می‌گذارد، سایر عضلات عملکردی طبیعی داشته و توانایی صورت برای نشان دادن حالت‌های مختلف حفظ می‌شود.

لیپوساکشن

برای برخی مشکلات مانند چربی‌های اضافی زیر چانه، لیپوساکشن صورت یا لیپوپلاستی گزینه بی‌نظیری است. در صورت نیاز، این عمل را می‌توان همراه با لیفت صورت یا به عنوان یک درمان جداگانه انجام داد.‌ تکنیک‌های لیپوساکشن برای زاویه‌دار کردن فک و کاهش افتادگی پوست اطراف فک نیز مناسب هستند. این گزینه برای اشخاصی که برای لیفت صورت آمادگی نداشته اما می‌خواهند فرم فکشان را اصلاح کنند نیز مفید است. دوره بهبودی بعد از لیپوساکشن هم بسیار کوتاه‌تر از زمان مورد نیاز برای لیفت صورت است. یک چانه ضعیف یا وجود مقدار زیادی چربی در اطراف گردن و فک‌ها از تعادل و تناسبی کلی صورت کم می‌کند. دکتر ادیبی با استفاده از لیپوساکشن چربی‌های ناخواسته را از این نواحی برمی‌دارد، البته دکتر می‌تواند برای بهبود فرم صورت از یک ایمپلنت چانه نیز استفاده کند. اغلب این عمل در ترکیب با رینوپلاستی و بلفاروپلاستی انجام می‌شود. با لیپوپلاستی می‌توان نیم رخی بسیار جذاب‌تر و صورتی بسیار جوان‌تر ایجاد کرد.

لیپولیز لیزری

آکولیفت با استفاده از حرارت لیزری کنترل شده چربی‌های اضافی زیر پوست صورت را ذوب کرده و پوست را سفت و کشیده‌تر می‌کند. این روش کم‌ تهاجمی با هدف فرم دادن به گونه‌ها، خط گردن، کاهش افتادگی پوست صورت و رفع افتادگی پوست اطراف فک انجام می‌شود. در این روش چربی‌ها با انرژی لیزری ذوب شده و سپس به روش دستی برداشته شده یا توسط صورت جذب می‌شوند. حرارت، که در زیر یا روی پوست ایجاد می‌شود می‌تواند تا حدودی باعث کشیده شدن پوست نیز بشود.

از این روش می‌توان به تنهایی یا به همراه سایر تکنیک‌های بهبود فرم و جوانسازی صورت، برای فرم‌دهی دقیق صورت استفاده کرد.

ترکیب اولتراسوند و انرژی فرکانس‌های رادیویی، چربی‌های بدن را شکسته و تخلیه می‌کند. حرارت حاصل از انرژی فرکانس‌های رادیویی به تقویت فیبرهای کلاژن کمک کرده و با سفت و کشیده کردن پوست ظاهر آن را بهبود می‌دهد.

با استفاده از لیفت ترکیبی اولتراسوند و امواج رادیوئی می‌توانید بدون درد، پوست صورت را سفت کرده، از چربی‌های اضافی آن خلاص شوید و در نتیجه فرم و شکل دلخواه را به صورتتان بدهید. لیفت ترکیبی اولتراسوند و امواج رادیوئی یک دستگاه اولتراسوند و فرکانس رادیوی است که با یک روش غیرتهاجمی و بی‌خطر که برای انواع پوست‌ها و در تمام طول سال قابل انجام است، فک و صورت را زاویه‌دار می‌کند. تراشیدن صورت با این دستگاه هیچگونه عوارضی نداشته و به استراحت نیاز ندارد.

اصلاح فرم صورت: تراشیدن صورت و گردن در عرض 20 دقیقه

سفت و کشیده کردن پوست: رشد و تقویت کلاژن که باعث سفت و کشیده شدن پوست می‌شود

لیفت  با لیزر

عمل لیزر لیفت سریع و ساده بوده و می‌توان آن را در مطب در عرض 30 تا 40 دقیقه انجام داد. در اینجا، نیازی به بیهوشی عمومی نبوده و بیمار می‌تواند بعد از درمان، خود رانندگی کند. در این روش ابتدا، پزشک در کنار گوش‌ها و چانه 3 برش کوچک 1 میلیمتری ایجاد می‌کند. برش‌ها کوچکتر از نوک یک خودکار بوده و بعد از التیام یافتن، اسکار آن‌ها به چشم نمی‌آید. مایع بی‌حسی از طریق برش‌های ایجاد شده و وارد بدن می‌شود؛ این مایع فوراً عمل می‌کند تا راحتی بیمار در طول عمل تضمین شود. برای درمان پوست و لایه بافت همبند زیر آن که به عنوان پایه و تکیه‌گاهی برای پوست صورت عمل می‌کند از انرژی لیزر با هدف‌گیری دقیق استفاده می‌شود. در صورت نیاز، پزشک با استفاده از یک کانولای مکش کوچک چربی‌های اضافی را تخلیه می‌کند. بعد از لیزر لیفت، بیمار به مدت 3 تا 5 روز دچار مقدار بسیار کمی کبودی و ورم می‌شود. بعد از درمان نیازی به استراحت نبود و بیمار می‌تواند مستقیماً به فعالیت‌های روزمره‌اش ادامه دهد. در ابتدا کمی پوست بیمار سفت و کشیده شده و در طول 3 تا 6 ماه بعدی تأثیر درمان به تدریج کاملتر می‌شود.

تزریق چربی

تحلیل حجم، بخش مهمی از فرایند پیری است. این اتفاق بیشتر در وسط صورت و در اطراف پلک پایینی رخ می‌دهد. عموماً چربی از قسمت پایین بدن (شکم، ران‌ها یا کفل) برداشته شده و سپس برای قرار گرفتن در ناحیه مورد نظر در صورت فرآوری می‌شود. عموماً، تزریق چربی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، که همین مورد این عمل را از محصولات پر کننده تجاری (ژل‌ها) مانند رستیلان و ژوودرم متمایز می‌سازد. تزریق چربی، که به آن تزریق چربی نیز گفته می‌شود، می‌توان فرم بدن را به طور دائمی نیز اصلاح کند. اگرچه مقداری از چربی تزریق شده برای همیشه باقی می‌ماند، اما برای حفظ نتیجه سالی یک بار، یا به فواصل بیشتر، به انجام درمان‌های تکمیلی نیاز خواهد بود. اغلب تزریق چربی همزمان با لیپوساکشن صورت یا جراحی پلک انجام می‌شود.

بزرگ کردن گونه

کاهش تدریجی حجم گونه‌ها، صورت را فرسوده نشان داده و باعث می‌شود شخص پیرتر از آنچه هست دیده شود. برعکس، داشتن گونه‌های برجسته و پر ظاهر شخص را جوان‌تر و سالم‌تر نشان می‌دهد. دکتر ادیبی برای اصلاح فرم گونه‌ها یا ناحیه شقیقه از ژل‌هایی مانند رستیلان و ژوودرم، چربی خود بیمار و سایر موارد ایمپلنتی استفاده می‌کند.

بزرگ کردن چانه

از آنجا که متعادل‌سازی چهره هدف اصلی جراحی زیبایی چانه است، ایجاد تغییراتی در نیم‌رخ می‌تواند به نتیجه کلی درمان نیز کمک کند. بزرگ کردن چانه را می‌توان با استفاده از ایمپلنت‌ها یا اصلاح مستقیم استخوان انجام داد. بزرگ کردن چانه، اگرچه گاهی اوقات به تنهایی انجام می‌شود، اما در بیشتر موارد با جراحی زیبایی بینی، لیفت صورت یا لیپوساکشن زیر چانه ترکیب می‌شود. کاشت ایمپلنت یا از درون دهان یا با استفاده از برش‌های کوچکی در زیر چانه انجام می‌شود. معمولاً ایمپلنت‌ها از جنس سیلاستیک هستند که یک ماده خنثی است و بدن به خوبی آن را تحمل می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است