روش درمان و رفع لاغری صورت (چاق کردن و پر شدن صورت) با تزریق ژل و چربی

18

لاغر شدن صورت در کنار چروکیدگی و افتادگی پوست به عنوان مهم‌ترین عوامل پیری صورت شناخته می‌شوندکه امکان بازیابی و اصلاح آنها از طریق تزریق ژل یا تزریق چربی وجود دارد. با برطرف کردن قسمتی از لاغری صورت و جایگزین کردن مقداری از حجم از دست رفته بافت آن به ویژه در ناحیه میانی صورت، گونه‌ها و شقیقه می‌توانید آثار کشیدگی پوست صورت خود را حتی در ناحیه خط فک نیز احساس کنید و چهره جوان‌تر و شاداب‌تری داشته باشید. علاوه بر آن، این کار باعث برطرف شدن چروک‌ها و ظاهر خسته اطراف چشم‌ها می‌شود و بخشی از جوانی و شادابی از دست رفته صورت را به آن باز می‌گرداند. تغییراتی که در اثر این عمل در صورت ایجاد می‌شود، عمدتاً شامل چاق شدن قسمت بالایی صورت و ناحیه گونه‌ها و برجسته‌تر شدن چانه و فک‌ها می‌باشد.

 

دکتر ادیبی در زمینه درمان لاغری صورت با استفاده از تزریق ژل و چربی تخصص دارد. ایشان به همراه شما مشکل لاغری صورتتان را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و یک معاینه کامل از آن به عمل می‌آورد تا مشخص کند که با تزریق ژل و چربی تا چه حد می‌توان به جوان‌تر شدن چهره شما و حفظ حالت طبیعی آن کمک کرد.

فهرست مطالب

لاغری صورت چه علائم ظاهری دارد؟


با افزایش سن و از دست رفتن کلاژن و چربی موجود در صورت، به مرور زمان چروک‌ها و خطوط ریزی در پوست آن شکل می‌گیرند. مهم‌ترین نشانه‌های لاغری و از دست رفتن چربی صورت شامل صاف شدن گونه‌ها، شُل شدن پوست در اطراف خط فک، فرورفتگی شقیقه‌ها، گود افتادن اطراف چشم‌ها، ایجاد خطوط ریز در اطراف بینی و چروک خوردن پوست در اطراف بینی و دهان می‌باشد.

چه عاملی باعث لاغری صورت می‌شود؟


پیری و عوامل ژنتیکی به عنوان دو علت اصلی برای لاغر شدن صورت شناخته می‌شوند. هر چقدر سن شما بیشتر می‌شود، توده استخوانی موجود در صورت شما نیز کاهش پیدا می‌کند و همزمان با آن، ماهیچه‌های صورت نیز شروع به تحلیل رفتن می‌کنند و حجم و شکل آنها تا حدودی دچار تغییر می‌شود. از مهم‌ترین عوامل دیگری که در لاغری صورت نقش دارد می‌توان به استرس روحی و روانی، مصدومیت‌ها، عوامل مربوط به سبک زندگی و نیز داروهای خاصی که روند پیری صورت را تسریع می‌کنند، اشاره کرد. رژیم غذایی معروف به "یو – یو" که شامل کم کردن و زیاد کردن وزن به مقدار زیاد و در زمان کوتاه می‌باشد نیز می‌تواند در لاغری صورت تأثیر زیادی داشته باشد.

لاغر شدن صورت از چه زمانی شروع می‌شود؟


زمان آغاز روند لاغری صورت در بین اشخاص مختلف متفاوت است، اما به طور کلی این فرایند معمولاً در سال‌های دهه سوم عمر هر شخص شروع می‌شود. این زمان در واقع همان زمانی است که پوست شروع به تحلیل رفتن می‌کند و ضعیف شدن ساختار آن شروع می‌شود. به این ترتیب لاغر شدن اجزای صورت مانند شقیقه‌ها، لب‌ها، پیشانی، آرواره‌ها، گونه‌ها و حدقه چشم آغاز می‌شود و به مرور زمان روند سریع‌تری پیدا می‌کند. فرایند لاغر شدن صورت به موازات افزایش سن شما سرعت بیشتری پیدا می‌کند و عوامل محیطی و رفتاری متعددی نیز بر سرعت آن تأثیر می‌گذارد.

چه قسمت‌هایی از صورت، لاغر می‌شوند؟


هر چقدر ما پیرتر می‌شویم، نقاط متعددی از صورت ما دچار لاغری و کاهش حجم می‌شود. مهم‌ترین قسمت‌هایی از صورت که حجم آن کاهش پیدا می‌کند شامل گونه‌ها، پیشانی و لب‌ها می‌باشد. هر چقدر گونه‌ها لاغرتر و کوچک‌تر می‌شوند، به تدریج افتادگی بیشتری هم پیدا می‌کنند و جایگاه آنها از حالت طبیعی خود در نزدیکی چشم‌ها به طرف پایین تغییر می‌یابد. همین عامل باعث تشکیل خطوط خنده (یا خطوط نازولبیال که از کنار بینی به طرف کنار دهان امتداد پیدا می‌کند)، خطوط دهانی (خطوطی که دقیقاً در زیر گوشه‌های دهان به وجود می‌آید) و افتادگی فک‌ها (پوستی که در زیر خط فک جمع می‌شود) در صورت خواهد شد. ظهور این خطوط و چروک‌ها در مجموع باعث پیرتر به نظر رسیدن صورت شما مي‌شود. اما عکس این حالت نیز صادق است، یعنی شکل یک صورت جوان شبیه به یک مثلث وارونه است که خط متصل کننده چشم‌ها، قسمت قاعده این مثلث را تشکیل می‌دهد و چانه به منزله نوک آن است.

درمان لاغری صورت در کلینیک ما


تورفتگی گونه‌ها، خطوط خنده عمیق و گودی زیر چشم‌ها مهم‌ترین علائم لاغری صورت هستند که در سال‌های اخیر روش‌های درمانی ایمن و مؤثری برای برطرف کردن آنها و چاق شدن صورت معرفی شده است.

تزریق ژل به صورت

اسکالپترا. اسکالپترا یک ماده مصنوعی تولید شده از پلیمر اسید لاکتیک پلی– ال است که با آب مخلوط شده و در محل خطوط و چروک‌های صورت تزریق می‌شود. این ماده به صورت یک افزایش دهنده حجم و اصلاح کننده ساختار صورت عمل می‌کند. درمان با این روش برای رفع لاغری صورت شامل انجام چندین تزریق به فاصله یک بار در هر ماه می‌باشد. نتایج حاصل از تزریق اسکالپترا نیز می‌تواند تا سه سال ماندگار باشد.

 

اسکالپترا برای افرادی که دچار گود افتادگی عمومی صورت و یا لاغری کل صورت شده‌اند، کارایی فوق‌العاده‌ای دارد. زیرا این روش بر اساس القاء تولید کلاژن طبيعي در بدن عمل می‌کند. بنابراین در عرض چند هفته بعد از تزریق اسکالپترا، حالت طبیعی و لطیف صورت بازسازي می‌شود و پوست شروع به شکل گرفتن و اصلاح ساختار خود می‌کند و این روند تا چند هفته بعد همچنان ادامه خواهد داشت.

ژوویدرم ولوما. یک نوع اسید هیالورونیک با حجم زیاد است که جدیدترین عضو خانواده ژوویدرم‌ها محسوب می‌شود. در واقع ژوویدرم ولوما یک محصول تخصصی است که برای بازیابی حجم از دست رفته صورت و افزایش شادابی و جوانی آن استفاده می‌شود. این محصول غالباً به شکل تزریق عمقی استفاده می‌شود تا حجم و شکل گونه‌ها را اصلاح کند و علائم مربوط به از دست رفتن کلاژن طبیعی در ساختار پوست را برطرف نماید. آثار و نتایج حاصل از این روش می‌تواند تا 18 ماه ماندگار باشد.

رستیلن ساب کیو. یک ديگر از ژل حجم دهنده است که براي افزايش حجم صورت به مقدار زیاد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين ژل برای زیباسازی و بزرگ کردن بافت‌های نرم صورت مناسب می‌باشد. ساب کیو بر اساس همان تکنولوژی مورد استفاده در ژل NASHA که در سایر محصولات رستیلن وجود دارد، ساخته شده است، اما تفاوت آن با محصولات قبلی این است که اندازه ذرات ژل در آن بزرگ‌تر است. این نوع ژل معمولاً برای تزریق‌های عمقی که به منظور افزایش حجم و یا شکل دادن صورت در سطح وسیع انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمل تزریق ژل در صورت چگونه انجام می‌شود؟

مدت زمان لازم برای انجام این عمل بسته به نوع ژل مورد استفاده، متفاوت است و می‌تواند از 10 تا 30 دقیقه طول بکشد. تمامی مراحل این عمل در داخل مطب انجام می‌شود و هیچ نیازی به بیهوشی ندارد. همچنین این عمل درد چندانی برای بیمار به همراه ندارد. ما هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا شما در طول مدت انجام این عمل تا جایی که ممکن است آسوده و راحت باشید و دردی را احساس نکنید. بلافاصله بعد از آنکه عمل تزریق ژل به پایان رسید، شما می‌توانید رانندگی کنید و به خانه یا محل کار خود باز گردید و فعالیت‌های عادی خود را دوباره شروع کنید.

البته ممکن است محدودیت‌هایی از نوع فعالیت‌های روزانه برای شما وجود داشته باشد. برای مثال ما به افرادی که عمل تزریق ژل انجام می‌دهند توصیه می‌کنیم که از تحرک شدید و ورزش کردن در روز انجام عمل خودداری کنند و یا بعد از عمل تزریق نوروتوکسین برای چند ساعت صاف و راحت دراز بکشند. عوارض جانبی ناشی از عمل تزریق ژل از قبیل خونریزی و ورم صورت معمولاً زمان زیادی طول نمی‌کشد، اما به هر حال چنین عوارضی ممکن است اتفاق بیفتد و تا چند روز اول بعد از عمل نیز وجود داشته باشد.

تزریق چربی به صورت

تحقیقات نشان داده است که روش‌های جدید پیوند چربی که به شکل بسیار ملایم و با برداشت چربی به صورت دستی انجام می‌شود و شامل فرایند خالص‌سازی چربی و تزریق ریز قطره‌های آن به زیر پوست می‌باشد، از ماندگاري و کیفیت بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی برخوردار است و با استفاده از این روش، میزان دوام و طول عمر چربی‌های تزریق شده می‌تواند افزایش پیدا کند.

اگر تصور کنید که ما در دوران جوانی شبیه به یک انگور درشت و رسیده باشیم، هر چقدر پیرتر می‌شویم به تدریج به سمت تبدیل شدن به یک دانه کشمش خواهیم رفت. اما سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود آن است که وقتی امکان شکل دادن و تبدیل کردن دوباره این کشمش به انگور وجود دارد، چرا باید این دانه کشمش را ببُریم و بکِشیم تا به یک نخود تبدیل شود؟مسلماً تزریق چربی نمی‌تواند راه‌حلی برای رفع تمامی آثار و علائم پیری باشد، اما برای درمان لاغری صورت که از پیری ناشی می‌شود، کارایی خوبی دارد.

بیشترین میزان لاغری و کاهش حجم صورت معمولاً در اطراف چشم‌ها، گونه‌ها و خط فک اتفاق می‌افتد. عمل تزریق چربی می‌تواند مهم‌ترین بخش از یک برنامه جامع و چندقسمتی برای جوانسازی و ايجاد توازن در اجزاي صورت باشد. چنین برنامه جامعي ممکن است علاوه بر عمل تزریق چربی، شامل عمل‌های جراحی دیگری مانند بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) و عمل کشیدن پوست صورت نیز باشد.

به این پست امتیاز دهید.
روش درمان و رفع لاغری صورت (چاق کردن و پر شدن صورت) با تزریق ژل و چربی
5 از 1 رای