راه و روش کوچک کردن سینه

eb2dd6ddddddddc822

اندازه‌ی سینه‌ی زنان توسط چند عامل مشخص می‌شود، ازجمله ژنتیک، وزن سینه و تأثیرات هورمونی. در برخی موارد سینه‌های بزرگ می‌تواند با طیف وسیعی از مشکلات در ارتباط باشد؛ مانند درد و ناراحتی‌های رایج (مانند کمردرد، گردن درد، درد شانه ناشی از بند سینه‌بند، خارش یا تحریک پوست)، خجالتی و کم رو بودن و ناراحتی‌های صریح و رو به جلو (به عنوان مثال اگر شما ورزشکار باشید یا قادر به پوشیدن لباس‌های مد روز نباشید)

فهرست مطالب

کاندیدای مناسب برای استفاده از این روش


احتمالاً برخی زنان نسبت به دیگران از لیپوساکشن کاهش اندازه سینه نتایج بهتری بدست می‌آورند. در مجموع کاهش اندازه سینه با بیهوشی موضعی تنها برای زیرمجموعه‌ی خاصی از زنان مناسب است. با این حال برای فردی که برای این روش مناسب است، نتایج لیپوساکشن می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد. بهترین افراد برای لیپوساکشن سینه، کسانی هستند که سینه‌هایشان مقدار زیادی چربی دارد. برای مثال معمولاً زنانی که از یائسگی عبور کرده‌اند، نسبت به جوانان، سینه‌هایشان مقدار چربی بیشتری دارد. همچنین یک فرد مناسب باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشد.

کاهش اندازه سینه در کلینیک ما


 لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از رایج‌ترین روش کوچک کردن سینه در جراحی پلاستیک است و در بسیاری از نواحی سینه (کوچک کردن سینه) با امنیت کامل استفاده می‌شود. ایمنی و اثربخشی لیپکتومی ساکشن (مکش)، لیپوساکشن به کمک قدرت و لیپوپلاستی به کمک اولتراسوند (UAL) به اثبات رسیده است.

ماموگرافی قبل از عمل

به منظور رد کردن احتمال وجود توده‌های بدخیم و گرفتن یک عکس از سینه که بتوان در آینده آن را با عکس‌های بعدی مقایسه کرد، قبل از عمل باید یک ماموگرافی انجام شود. به طور مشابه بعد از کوچک کردن سینه نیز جهت گرفتن یک عکس جدید باید در طول 3 تا 6 ماه بعد عمل ماموگرافی انجام شود. در روش‌های سنتی کاهش اندازه سینه با تیغ جراحی، بعد ازعمل التهاب و برآمدگی ایجاد و چربی به صورت کیسه‌های کاذب انباشته می‌شود. این شرایط ممکن است تفسیر ماموگرافی‌های آینده را دشوار کند، به همین دلیل برای مقایسه کردن، به یک تصویر پایه که از قبل گرفته شده باشد نیاز است. بعد از عمل لیپوساکشن سینه ایجاد برآمدگی‌های التهابی و کیسه‌های کاذب، پدیده‌ای نادر است.

فرایند لیپوساکشن برای کاهش اندازه سینه

 • اندازه‌گیری حجم هرکدام از سینه‌ها
 • استفاده از رنگ ثابت و ماندگار برای کشیدن خطوطی روی سینه‌ها؛ این کار در طول فرایند نفوذ و در حین عمل به جراح کمک می‌کند.
 • استفاده از کوچک‌ترین سوزن ممکن برای تزریق بی‌حسی موضعی به داخل پوست به صورت بدون درد، در مکان‌های دقیقی که راه‌های ورودی در آنجا ایجاد خواهند شد.
 • ایجاد راه‌های ورودی روی پوست با قطر 1 میلی‌متر با استفاده از یک پانچ بیوپسی پوست
 • تکمیل نفوذ بی‌حسی موضعی. حجم کلی بی‌حسی نفوذ کرده به سینه تقریباً برابر با حجم اصلی سینه قبل از عمل خواهد بود.
 • با استفاده از لوله‌های ریز و کوچک که قطر آنها از 5 تا 2.7 میلی‌متر است عمل لیپوساکشن انجام خواهد شد.

بعد از لیپوساکشن سینه

 • بعد از اینکه فرایند لیپوساکشن کامل شد، پدهای HK فوق‌العاده جاذب روی سینه قرار داده می‌شوند تا مایعات تراوش‌شده که با خون مخلوط شده‌اند را جذب کند. این مایعات بعد از عمل از راه‌های ورودی ایجادشده (برش‌ها) تخلیه می‌شوند. برای نگه داشتن پدها در جای خود از یک لباس فشاری اسپاندکس HK (لباس کشی) استفاده کنید.
 • برای افزایش میزان فشار واردشده و در نتیجه کمک به تخلیه‌ی مایعات ترشح‌شده، در بالای لباس اسپاندکس نخ‌های قابل تنظیم الاستیکی HK قرار دهید.
 • به مدت چند روز بعد از عمل، هر روز دو بار دوش بگیرید و پدهای HK را تعویض کنید. اکثر بیماران بعد از گذشت 3 تا 6 روز می‌توانند استفاده از لباس فشاری اسپاندکس HK را کنار بگذارند.

تکنیک‌های اخیر لیپوساکشن


در سال‌های اخیر، تکنیک‎های توسعه‌یافته، لیپوساکشن را ایمن‌تر، آسان‌تر و دارای درد کمتر کرده‌اند. تکنیک‌های جدیدتر عبارتند از:

لیپوساکشن متورم

برای بی‌حس کردن ناحیه‌ای که قرار است لوله لیپوساکشن در آنجا قرار داده شود، از یک بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. سپس قبل از اینکه لیپوساکشن انجام شود مقدار زیادی از محلول بی‌حسی که محتوی لیدوکائین و اپینفرین است به بافت چربی تزریق می‌شود. این تزریق باعث می‌شود نواحی موردنظر متورم و سفت شوند. ممکن است لیپوساکشن متورم به بیهوشی عمومی (که بیمار را به طور کامل به خواب می‌برد) نیاز نداشته باشد.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند

این تکنیک برای مایع کردن چربی از اولتراسوند استفاده می‌کند؛ مایع بودن چربی باعث می‌شود برداشتن آن راحت‌تر باشد. این تکنیک ممکن است در برداشت چربی از نواحی بالای شکم، پهلوها و پشت به طور ویژه مفید باشد.

لیپوساکشن با کمک لیزر

این تکنیک برای مایع کردن چربی از امواج دارای انرژی سطح پایین استفاده می‌کند؛ سپس چربی مایع‌شده از طریق یک لوله‌ی کوچک خارج می‌شود.

لیپوساکشن سینه با استفاده از بادی جت

لیپوساکشن سینه با استفاده از بادی جت، یک روش ابتکاری جدید از تکنیک لیپوساکشن است که برای حذف تدریجی چربی‌های ناخواسته از قدرت آب استفاده می‌کند. این روش دارای حداقل تهاجم است.

لیپوساکشن سینه با استفاده از بادی جت چگونه کار می‌کند؟

این تکنیک برای ارائه‌ی نتایج برجسته‌ای که لیپوساکشن می‌تواند عرضه کند، از یک رویکرد ملایم و دارای حداقل تهاجم استفاده می‌کند. این روش ابتکاری جدید، ناراحتی و آسیب‌هایی که معمولاً در لیپوساکشن به روش سنتی به وجود می‌آمد را ندارد.

این تکنیک به قدرت بالای آب متمرکزشده متکی است؛ آب متمرکزشده به آرامی بیرون رانده می‌شود و سلول‌های چربی را از سینه برمی‌دارد. با استفاده از تکنولوژی بادی جت، چربی با نیروی بسیار کمتری (نسبت به تکنیک‌های لیپوساکشن قدیمی‌تر) از سینه حذف می‌شود. قدرت جت آب، سلول‌های چربی را از بافت اطراف جدا می‌کند و به لوله‌ی مکش اجازه می‌دهد به راحتی آنها را بردارد. این روش امکان آسیب دیدن بافت‌های اطراف ازجمله پوست، عضلات، عصب‌ها، رگ‌های خونی و جداره‌های متصل را بسیار کاهش می‌دهد.

بهبودی

از آنجا که فرایند لیپوساکشن سینه با استفاده از جت آب بسیار ملایم است، معمولاً به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. به طور متوسط کل عملیات برای هر بخش از سینه بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران بلافاصله بعد از عمل می‌توانند به فعالیت‌های عادی و روزانه‌ی خود بازگردند.

برای داشتن یک روند بهبودی بسیار سالم و ایمن، لازم است که فاکتورهای زیر در مورد شما صادق باشد:

 • بیمار برای یک عمل جراحی بزرگ به اندازه‌ی کافی سالم است و به بیماری دیابت یا مشکلات قلبی مبتلا نیست.
 • سن بیمار حداقل 18 سال است.
 • در حال حاضر بیمار دارای یک رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی فعال و مناسب است.

مزایای روش لیپوساکشن سینه با استفاده از بادی جت چیست؟

 • جلوگیری از اثرات ناگوار بعد از عمل که در لیپوساکشن سنتی رخ می‌دهد.
 • روند بهبودی کوتاه و بدون درد
 • دارای حداقل زمان لازم برای بهبودی
 • دارای احتمال خطر پایین
 • می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد.
 • وارد آمدن آسیب کمتر به بافت‌های اطراف
 • دارای کبودی و تورم کمتر

سؤالات رایج


موارد استفاده از لیپوساکشن چیست؟

هنگامی که یک کاهش خفیف تا متوسط درخواست می‌شود و نیاز به اصلاح افتادگی سینه نباشد، از روش لیپوساکشن سینه استفاده می‌شود. دیگر موارد استفاده عبارتند از:

 • زنانی که به یک کاهش حجم بزرگ نیاز دارند و نمی‌خواهند روی سینه‌هایشان جای زخم ناشی از عمل باز باقی بماند یا حس سینه‌هایشان را از دست بدهند و حاضر به پذیرش کمی افتادگی در سینه هستند.
 • به عنوان یک روش عمل ماموپلاستی ثانویه به جای بازبینی و اصلاح به صورت باز
 • برای اصلاح عدم تقارن سینه تا اندازه‌ی یک فنجان
 • در افراد جوان مبتلا به هیپرتروفی دوشیزه‌ای (بزرگ شدن عضوی بیش از حد لزوم؛ بیماری با میزان برگشت‌پذیری بالا)، به عنوان یک روش موقت قبل از پایان مرحله‌ی رشد

علل انجام لیپوساکشن چیست؟

 • بزرگ شدن سینه‌ها اغلب در طول زمان بلوغ و همچنین بعد از بارداری، افزایش وزن در هر سنی و یا در زمان یائسگی رخ می‌دهد.
 • Macromastia (یکی از انواع بیماری‌های بزرگ شدن سینه) اغلب به جای هیپرتروفی غده‌ای توسط هیپرتروفی چربی ایجاد می‌شود. بسیاری از زنان به دلایل ژنتیکی سینه‌هایشان بزرگ می‌شود که اغلب به دلیل بارداری یا افزایش وزن تشدید می‌شود.
 • دلایل وابسته به بیماری‌های ناشی از جراحی، دارو یا درمان ازجمله عدم تقارن که از یک ماستکتومی (جراحی و برداشتن سینه یا بخشی از آن) یا لامیکتومی (جراحی و درآوردن غده‌ی سینه) منتج می‌شود.
به این پست امتیاز دهید.
راه و روش کوچک کردن سینه
4 از 4 رای