راه و روش کوچک کردن باسن بدون جراحی

تخلیه و مکش چربی معمولاً روی کمر بالای باسن، پشت ران و دقیقاً زیر چین باسن، یا روی مفصل ران از کنار باسن انجام می‌شود. هدف این عمل بخشیدن انحنایی طبیعی به باسن است تا بدن بار دیگر خوش اندام و متناسب شود.

 ما خواسته شما برای جذاب، طبیعی و منحصربه‌فرد به نظر رسیدن را محترم می‌شماریم و با درمان‌های زیبایی پیشرفته و با اتکا به تجربه و دانش متخصصان خود، جوانی از دست رفته را به شیوه‌ای متعادل و متناسب به شما بازمی‌گردانیم.

کوچک کردن باسن به ایمن‌ترین و کارآمدترین روش غیرجراحی در محیطی حرفه‌ای و دوستانه در تخصص ماست. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: ۳۶۲۶۴۲۷۲-۰۳۱ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

کاندیدای ایده‌آل


  

بهترین نامزدهای عمل لیپوساکشن(کوچک کردن باسن) دارای شرایط زیر هستند:

 • کیسه‌های مشخص چربی دارند که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است.
 • پیش از این هیچ عمل جراحی در ناحیه‌ای که قرار است لیپوساکشن بر روی آن انجام شود، نداشته‌اند.
 • پوستی محکم و ارتجاعی دارند.
 • تغییر وزن مکرر ندارند.
 • تمایل به پیکرتراشی و تغییر شکل اندام دارند ( لاغر کردن باسن )و کاهش وزن هدف اصلی‌شان نیست.
 • مبتلا به بیماری‌های جدی مانند دیابت، ناراحتی ریوی یا قلبی یا اختلال‌های گردش خون نیستند.
 • وضعیت روانی پایدار دارند.
 • دخانیات مصرف نمی‌کنند.
 • در مورد عمل اطلاعات کافی دارند.
 • محدودیت‌هایی را که جراح با ایشان در میان گذاشته است، پذیرفته‌اند.
 • انتظاراتی واقع بینانه از نتیجه عمل دارند.

روش‌های کوچک کردن باسن بدون عمل جراحی در کلینیک ما


لیپولیز (لیپواسکالپچر)

به خاطر داشته باشید که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست و چاقی کلی را درمان نمی‌کند. بااین حال به کمک لیپوساکشن می‌توان برجستگی‌های ناخوشایندی را از بین برد که در برابر دیگر روش‌ها مقاوم بوده‌اند. اگر درصدد انجام لیپوساکشن باسن جهت کوچک شدن باسن هستید، توصیه می‌کنیم در ادامه این متن با ما باشید تا اطلاعات مفیدی را در مورد این عمل به دست بیاورید.

پیش از عمل لیپوساکشن باسن

جراح پیش از جراحی ناحیه مورد نظر را که قرار است چربی آن تخلیه شود، به دقت علامت‌گذاری می‌کند. سرمی به رگ بازوی بیمار وصل می‌شود تا از حفظ تعادل میزان مایعات موجود در بدن در طول عمل اطمینان حاصل شود. بنا به تشخیص جراح و یا ترجیح بیمار از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش استفاده می‌شود.

روش انجام لیپوساکشن باسن

برش بسیار کوچکی روی پوست، عموماً روی چین باسن یا نزدیک آن ایجاد می‌شود و لوله کوچکی به نام کانولا وارد ناحیه چربی می‌شود که از آن برای متلاشی کردن توده‌های چربی و شکل‌دهی بخش مورد نظر طبق الگوی دلخواه استفاده می‌شود. چربی اضافی جهت لاغر کردن باسن با مکش قدرتمند تخلیه می‌شود، بدون آن که کمترین آسیبی به پوست، عضله، عصب و رگ‌های خونی وارد شود.

گونه‌های متفاوت لیپوساکشن

لیزر لیپوساکشن

در لیزر لیپوساکشن از محلول تامسنت و کانولای بسیار ظریفی استفاده می‌شود که از طریق برش ایجاد شده وارد بدن می‌گردد و انرژی لیزر از راه آن به چربی می‌رسد و چربی زیرپوستی را گرم می‌کند.

تکنیک تامسنت

در تکنیک تامسنت، با مزایای مشابه لیزر لیپولیز مقادیر بیشتری از محلول تزریق می‌شود.

هدف لیپوساکشن باسن به روش تامسنت این است که نتایجی یک‌دست‌تر به دست بیاید و بزرگی و برجستگی دلخواه ایجاد شود. جراح نهایت تلاش خود را به کار می‌بندد تا تقارن را حفظ کند و از تخلیه بیش از اندازه چربی اجتناب کند. با توجه به مدور بودن سطح باسن خلق نتیجه‌ای یک‌دست با استفاده از کانولای بزرگ و تنها یک یا دو برش دشوار است. کانولاهای بزرگ معمولاً سطحی موجدار با فرورفتگی‌ها یا برآمدگی‌های ناخوشایند را ایجاد می‌کنند. اما با به کار بردن کانولاهای بسیار ظریف (میکروکانولاها) با قطر کمتر از ۳ میلی متر و چند برش بسیار کوچک می‌توان به یک‌دست‌ترین نتایج دست یافت، بدون آن که هیچ جای زخمی روی پوست باقی بماند.

مزایای تکنیک تامسنت

بی‌حسی موضعی مورد استفاده در تکنیک تامسنت به حد کافی موثر است و دیگر نیازی به تزریق آرام‌بخش وریدی، ضد دردهای مخدر یا بیهوشی عمومی نیست. خطر خونریزی در طول جراحی و پس از آن در اثر انقباض مویرگی گسترده ناشی از اپی نفرین موجود در محلول بی‌حسی به حداقل می‌رسد. این مزیت در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر به کار گیرنده بیهوشی عمومی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.

تکنیک بادی جت (واتر جت)

محلول آب نمک (سالین) حاوی داروی بی‌حسی موضعی و آدرنالین در تکنیک واتر جت داخل ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود تا توده‌های چربی راحت‌تر تجزیه و خارج شود. به علاوه این مایع خطر آسیب دیدن بافت پیرامون را به حداقل می‌رساند، ورم و درد پس از عمل را کاهش می‌دهد. ضمناً تزریق آدرنالین احتمال خونریزی حین جراحی و بروز عوارض آتی را پایین می‌آورد.

 

مزایای روش واتر جت

از بین بردن چربی بیشتر. لیپوساکشن واتر جت برای بیمارانی ایده‌آل است که باید حجم‌های بزرگی از چربی را از بین ببرند. چون در این عمل حداقل آسیب به دیگر بافت‌های پیرامون سلول‌های چربی وارد می‌شود، پوست سریع‌تر بهبود می‌یابد.

موثر در برابر سلولیت. کیسه‌های چربی مقاوم و سرسخت از این واقعیت که سلول‌های چربی با نیروی مکش از بدن خارج می‌شوند، نهایت استفاده را می‌برند و آزادانه منبسط می‌شوند. اما این مشکل در واتر جت پیش نمی‌آید، چون در این روش سلولیت و چربی همراه با یکدیگر خارج می‌شود و به این ترتیب هم سلولیت و هم چربی اضافی قرار گرفته در زیر پوست درمان می‌شود.

پیوند (گرافت): مزیت منحصر به فرد واتر جت بر دیگر روش‌ها این است که می‌توان سلول‌های چربی استخراج شده را به دیگر نقاط بدن که نیاز به بزرگ شدن دارند، پیوند زد و منتقل کرد. سلول‌های چربی استخراج شده در طول عمل نیاز به فرایند آماده سازی طولانی ندارند و برای انتقال سریع به بخش مورد نظر و بزرگ کردن آن آماده هستند.

بهبودی سریع: یکی از امتیازهای شاخص واتر جت این است که بیماران مجبور نیستند هفته‌ها منتظر بازگشت به روال زندگی معمول خود بمانند. بیمار فقط چند ساعت پس از عمل می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد. عمل اکثر بخش‌ها نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

کاهش عوارض و خطرهای احتمالی: واتر جت لیپوساکشن برخلاف روش‌های قدیمی تنها چند ساعت زمان می‌برد و به آرام‌بخش بسیار کمی نیاز دارد. واتر جت در مقایسه با دیگر روش‌های لیپوساکشن احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش می‌دهد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی روش نسبتاً جدیدی است که پس از تزریق مایع با استفاده از امواج صوتی چربی را به مایع تبدیل می‌کند. در هایفوتراپی نیز مانند واتر جت و تکنیک تامسنت احتمال آسیب دیدگی بافت پیرامونی، کبودی و لخته شدن خون بسیار پایین است. هایفوتراپی به ویژه برای درمان ناحیه‌های فیبری بدن بسیار کارآمد است.

هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی

هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی روشی غیرتهاجمی است که در آن امواج مافوق صوت متمرکز برای گرم کردن بافت به کار برده می‌شود تا بافت مورد نظر، بدون آسیب دیدن بافت پیرامون، لخته شود. در اثر نفوذ پرتو مافوق صوت در پوست و بافت نرم دما به صورت موضعی بالا می‌رود و پوست و بافت پیرامونی کمترین آسیبی نمی‌بیند. سایش (ابلیشن) در صورت وجود داشتن حجم‌های بالای فیبروئیدی نقاط هدف متعددی تعریف می‌شود و عمل یک به یک بر روی آنها انجام می‌شود.

هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی در اصل ترکیبی از هایفوتراپی و راهنمایی رزونانس مغناطیسی است که درمان دقیق ناحیه مورد نظر را تحت دمای کنترل شده ممکن می‌سازد. رزونانس مغناطیسی تصاویر کالبدشناختی سه بُعدی را به عنوان داده‌های مرجع برای برنامه‌ریزی دمایی به دست می‌دهد، حال آن که تصاویر نمایشگر دمای زمان واقعی برای نظارت بر فرایند سایش (ابلیشن) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از عمل

بیمار یک تا دو روز پس از عمل به گونه‌ای احساس خستگی می‌کند، که انگار تمرین ورزشی سنگینی را انجام داده است و در واقع همین طور هم هست! پاها و مفصل‌های ران گرفته و کوفته خواهد بود و بیمار با مختصری درد، سوزش، ورم، خونریزی یا بی‌حسی موقت مواجه می‌شود.

گاهی لوله تخلیه کوچکی داخل پوست قرار داده می‌شود تا مایع اضافی از آن خارج شود. پماد آنتی بیوتیک نیز برای جلوگیری از عفونت محل برش تجویز می‌شود. بخیه‌ها، اگر قابل جذب نباشد، پس از ۱۰ روز کشیده می‌شود.

از بیمار خواسته می‌شود تا به مدت ۶ هفته پس از جراحی از گن‌های مخصوصی استفاده کند که درد و ورم را کاهش می‌دهد و شکل جدید بدن را حفظ می‌کند.

مزیت اصلی عمل کوچک کردن باسن


پایین تنه‌ی خوش فرم روحیه بیمار را ارتقاء می‌دهد و انگیزه‌ای می‌شود برای این که فرد ورزش منظم را برای حفظ تناسب اندام جدید در برنامه زندگی خود بگنجاند. بسیاری از بیماران پس از عمل از فعالیت بدنی لذت بیشتری می‌برند و با خوشحالی لباس‌های زیبایی را که مدت‌ها بود در کمدشان خاک می‌خورد به تن می‌کنند.

سوالات رایج  درباره روش واتر جت ارائه شده در این کلینیک


چه ناحیه‌هایی را می‌توان با بادی جت لیپوساکشن درمان نمود؟

تقریباً چربی اضافی هر ناحیه‌ای از بدن را می‌توان با جت لیپوساکشن از بین برد. جت لیپوساکشن شکم، مفصل ران (لگن)، ران، زانو، بازو و زیر چانه (غبغب) رایج‌ترین عمل‌های این نوع لیپوساکشن هستند.

دوران بهبودی پس از بادی جت لیپوساکشن چقدر طول می‌کشد؟

از آنجایی که عمل جت لیپوساکشن ملایم‌تر از دیگر گونه‌های لیپوساکشن است، دوران بهبود آن نیز کوتاه‌تر و ورم و کبودی پس از آن کمتر است. درد پس از عمل، بر اساس گزارش بیماران، بسیار ناچیز است و ظرف چند روز کاملاً تسکین می‌یابد، بیمار پس از حدود ۲ هفته می‌تواند در فعالیت‌های ورزشی سبک شرکت کند. فرایند التیام یافتن بدن هر بیمار با دیگری متفاوت است، بااین حال انتظار می‌رود ورم ۱ تا ۳ ماه پس از عمل تا حد زیادی فرو بنشیند.

عمل واتر جت چقدر زمان می‌برد؟

پس از تزریق داروی بی‌حسی، بخش اعظم عمل ظرف یک ساعت تمام می‌شود، اما بیمار باید دست کم دو ساعت یا بیشتر در کلینیک تحت نظر باشد.

آیا عمل بادی جت دردناک است؟

درمان بادی جت تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بیمار کشش و سوزش بسیار خفیفی را در طول عمل حس می‌کند که کاملاً قابل تحمل است.

عوارض عمل واتر جت چیست؟

جای برش‌ها به خوبی التیام می‌یابد و به هیچ وجه جلب توجه نمی‌کند. به علاوه برش‌ها معمولاً در ناحیه‌هایی ایجاد می‌شود که لباس روی آنها را می‌پوشاند. چون ماده تزریق شده همزمان با چربی با مکش از بدن خارج می‌شود، ورم پس از عمل کمتر از روش‌های دیگر خواهد بود. بنابراین تغییر شکل نامطلوب حداقل خواهد بود و احتمال به دست آمدن نتایج و انحناهای غیرطبیعی رایج در دیگر روش‌های لیپوساکشن به حداقل می‌رسد.


به این پست امتیاز دهید.
راه و روش کوچک کردن باسن بدون جراحی
۳ از ۱ رای