راه‌ها و روش‌های رفع و از بین بردن غبغب

05cc30830b9161e32cb8-687x410

داشتن غبغب معمولاً اعتماد به نفس را تحت الشعاع قرار می‌دهد و فرد همواره تصویر نازیبایی از خود در ذهن دارد. چربی زیر چانه متاسفانه مقاوم است و با تغییر رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی‌رود؛ غبغب حتی در صورت کاهش وزن نیز همچنان در جای خود باقی می‌ماند. اما خوشبختانه امروزه می‌توان با روش‌های جراحی غبغب را کوچک کرد.

امروزه به کمک فن‌آوری پیشرفته می‌توان زمان را به عقب برگرداند و اثر گذر زمان را با از بین بردن غبغب و جراحی لیفت گردن خنثی کرد. فقط کافی است برای انجام یک عمل سرپایی کوتاه 30 دقیقه‌ای به جراح مجرب مراجعه کنید تا بدون باقی ماندن هیچ گونه جای زخم بار دیگر گردنی خوش‌تراش و زیبا داشته باشید.

ما از تمام گونه‌های فن‌آوری‌های موجود، از لیپولیز گرفته تا واترجت، برای دستیابی به بهترین نتایج بهره می‌گیریم.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

متقاضیان ایده‌آل جوانسازی گردن و غبغب


تمام افرادی که از سلامت عمومی مناسب برخوردار هستند و می‌خواهند گردنشان مانند گذشته زیبا و جوان‌ باشد، متقاضی ایده‌آل این عمل به شمار می‌روند. این عمل راهکاری فوق‌العاده برای افرادی است که میزان شل شدن و افتادگی پوستشان اندک است و یک درمان جوانسازی غیرتهاجمی را ترجیح می‌دهند. البته متخصصان کلینیک، همواره ارزیابی و معاینه بالینی کامل و دقیق را پیش از هر گونه تصمیم‌گیری انجام می‌دهند.

رفع غبغب در کلینیک ما


تکنیک های حذف چربی غبغب

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از عمل‌های جراحی پلاستیک است که با هدف از بین بردن چربی اضافی بدن انجام می‌شود. لوله کوچکی به نام کانولا زیر پوست قرار داده می‌شود و چربی از طریق آن با مکش خارج می‌شود. در تکنیکهای لیپوساکشن از لیزر و اولتراسوند نیز برای ذوب کردن چربی پیش از تخلیه آن استفاده می‌شود. ما نهایت سعی خود را به کار می‌بندیم تا در این کلینیک عمل لیپوساکشن را به بهترین روش انجام دهیم.

لیپولیز غبغب

لیپولیز روش جدیدتری برای رفع غبغب است. از آنجایی که فیبر لیزر کوچک است و چربی گردن را به مایع تبدیل می‌کند، از لوله بسیار کوچکی به قطر 2.5 میلی متر برای تخلیه چربی گردن استفاده می‌شود. به علاوه گرمای حاصل از لیزر پوست غبغب را منقبض و محکم می‌کند. با بهره‌گیری از این فناوری نوین می‌توان غبغب بسیاری از بیماران را بدون جراحی لیفت گردن از بین برد.

ویزرلیپو

ویزر لیپو عمل پیکرتراشی سرپایی پیشرفته‌ای با حداقل تهاجم است که معمولاً نحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

در این عمل برای کاهش ورم و کبودی پس از عمل در اثر جدا شدن سلول‌های چربی از بافت پیوندی مایع تامسنت در محل مورد نظر تزریق می‌شود و سپس پروب ویزر از شکاف بسیار کوچکی وارد بدن می‌شود. انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) ساطع از پروب سلول‌های چربی را متلاشی و تبدیل به مایع می‌کند، سپس مایع ایجاد شده به دقت به روش لیپوساکشن تخلیه می‌شود.

کرایولیپولیز غبغب

کرایولیپولیز با القاء فرایند آپوپتوز (مرگ برنامه‌ریزی شده سلول‌ها) و تجزیه سلول‌های چربی نتیجه‌ای دائمی و ماندگار را به دست می‌دهد.

چربی مازاد تحت فرایندی کنترل شده منجمد می‌شود. سلول‌های چربی در دمای پایین منفی پنج درجه می‌میرند، بدون این که آسیبی به پوست پوشش دهنده آن ناحیه وارد شود. همان طور که بدن به دمای طبیعی خود برمی‌گردد، سلول‌های چربی را به روشی طبیعی دفع می‌کند.

کویتیشن غبغب

طول موج مافوق صوت به سرعت گسترش می‌یابد و کیسه هوای کوچکی را با منقبض (مرتعش) کردن غشاء سلولی چربی درون سلول ایجاد می‌کند. سپس حباب هوا دیواره سلولی را منفجر می‌کند و تری گلیسرید داخل سلول وارد مایع پیرامونی (مایع بین سلولی) می‌شود. چون چربی از دیگر سلول‌ها ضعیف‌تر است، تنها سلولی است که از این فرایند تاثیر می‌پذیرد و به این ترتیب بافت پیرامونی هیچ آسیبی نمی‌بیند. تری گلیسرید به گلیسرول یا گلیسرین و اسیدهای چرب تبدیل می‌شود؛ گلیسرول با وارد شدن به جریان خون تولید انرژی می‌کند. سیستم لنفاوی اسیدهای چرب را جذب می‌کند و برای استفاده یا دقع شدن به کبد می‌فرستد.

در این روش از ژل مخصوصی استفاده می‌شود که به موازات پیشرفت درمان گرم می‌شود و حالتی شبیه به ماساژ با سنگ داغ ایجاد می‌کند. بیمار در طول درمان صدای وزوزی را می‌شنود.

لیپوساکشن تحت بی‌حسی موضعی تامسنت

در تکنیک لیپوساکشن تحت بی‌حسی موضعی تامسنت پیش از لیپوساکشن مایعی به نام تامسنت درون چربی تزریق می‌شود که حاوی داروهایی با اثر بی‌حسی موضعی، توقف خونریزی و حل کردن چربی است و در کل عمل لیپوساکشن را ایمن‌تر می‌سازد.

بادی جت

در روش بادی جت از جهش‌های پالس‌دار آب برای تجزیه و تبدیل به مایع کردن چربی استفاده می‌شود. واتر جت یک تکنیک نوین و موثر لیپوساکشن است که فناوری پیشرفته‌ای را در دستگاه لاغری ملایم و مبتنی بر آب به کار می‌گیرد. واتر جت نتایج چشمگیری را با کبودی و ورم ناچیز و دوران بهبود بسیار کوتاه به دست می‌دهد.

جراح ابتدا با دستگاه قدرتمند لاغری واتر جت چربی اضافی را از بین می‌برد. این عمل که در مطب نیز قابل انجام است، برای هر ناحیه حدود 30 تا 45 دقیقه زمان می‌برد.

یکی از تفاوت‌های اصلی واتر جت و لیپوساکشن در این است که واتر جت بر خلاف عمل قدیمی لیپوساکشن نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و به این ترتیب احتمال بروز عوارض جانبی کاهش می‌یابد. به علاوه تکنیک واتر جت سلول‌های چربی را برای همیشه از بین می‌برد و پوست را نیز می‌کشد تا بهترین و شکیل‌ترین نتیجه به دست آید. از این گذشته ورم و کبودی پس از عمل با توجه به عملکرد ملایم دستگاه واتر جت در دفع چربی بسیار جزیی است.

درمان افتادگی پوست گردن

اگر افتادگی پوست باعث ایجاد غبغب شده باشد، با درمان‌های مخصوص رفع افتادگی پوست نیز می‌توان غبغب را از بین برد. در ادامه پرکاربردترین این درمان‌ها توضیح داده می‌شود:

درمان افتادگی پوست با تزریق کایبلا (داکسی کولیک اسید)

پس از تزریق کایبلا در سلول‌های چربی زیر چانه، این سلول‌ها متلاشی و تخریب می‌شود. کایبلا با استفاده از داکسی کولیک اسید، یعنی ماده‌ای شیمیایی فرمول‌بندی شده است که بدن آن را به طور طبیعی برای حل کردن و جذب چربی اضافی تولید می‌کند. این روش برای رفع غبغب مناسب است.

چربی نابود شده در اثر تزریق به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود و در نتیجه چربی اضافی غبغب به مرور از بین می‌رود.

درمان افتادگی پوست با امواج رادیوفرکانسی (ترماژ)

در درمان افتادگی پوست گردن با ترماژ از انرژی رادیوفرکانسی برای محکم کردن و کشیدن سریع کلاژن موجود و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده می‌شود تا به این ترتیب مشکل افتادگی پوست صورت و گردن بدون جراحی و بدون نیاز به استراحت پس از عمل برطرف شود. در روش ترماژ با انرژی رادیوفرکانسی کلاژن لایه‌های پایین‌تر پوست گرم می‌شود. این فرایند محکم شدن آنی ساختارهای عمقی کلاژن‌ پوست را موجب می‌شود؛ بنابراین بیمار بلافاصله پس از عمل می‌تواند نتیجه را مشاهده کند.

پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست و بیمار می‌تواند بی‌درنگ فعالیت‌های معمول خود را ادامه دهد. اثرهای جانبی عمل بسیار خفیف و شامل ورم و قرمزی جزیی است که معمولاً به سرعت محو می‌شود.

هایفوتراپی افتادگی پوست

انرژی اولتراسوند در هایفوتراپی بر بافت‌های عمقی، قرار گرفته در سطحی هم تراز با جراحی پلاستیک لیفت و کشیدن پوست، متمرکز می‌شود، بدون این که به بافت پیرامون آسیبی بزند. این انرژی باعث انقباض آنی پوست و بافت‌های نرم می‌شود و تولید کلاژن جدید را به تدریج ظرف 3 تا 6 ماه برمی‌انگیزد تا در نهایت مشکل افتادگی پوست برطرف شود.

کل درمان یک تا یک ساعت و نیم زمان می‌برد. بیمار  بلافاصله پس از درمان می‌تواند به زندگی عادی بازگردد. حساسیت و ورم ملایم پس از عمل عادی است که پس از حدود یک هفته از بین می‌رود.

درمان افتادگی پوست با لیزر

درمان افتادگی پوست با لیزر عملی غیرجراحی و با تهاجم حداقل است که در آن از منبع نوری مادون قرمز (نوعی لیزر) برای محکم کردن و کشیدن پوست از طریق گرم کردن کلاژن زیر سطح پوست استفاده می‌شود. مشکل افتادگی پوست صورت بلافاصله پس از درمان برطرف می‌شود و بیمار نیازی به استراحت کردن ندارد.

وضعیت پوست طی چند ماه آتی بهبود بیشتری می‌یابد، البته برای دستیابی به نتیجه بهینه معمولاً باید دو یا سه جلسه درمان با فاصله یک ماهه انجام شود. از دیگر مزایای درمان با لیزر می‌توان به ایمنی و کارآمدی لیزر در جوانسازی پوست گردن اشاره کرد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است