درمان چین و چروک صورت و دور چشم

ازآنجاکه پوست اطراف چشم ما بسیار ظریف است، دلایل متعددی ممکن است باعث ایجاد چین و چروک صورت شود. اغلب در افراد سیگاری چین‌وچروک‌های زیر چشم (درنتیجه خشک شدن پوست آن‌ها) بیشتر قابل‌توجه هستند. همچنین اغلب افرادی که چشم خود را مالش می‌دهند (به خاطر تحریک‌پذیر بودن اطراف چشم آن‌ها در اثر عواملی همچون: آلودگی هوا، دود و غیره) این عارضه را بیشتر تجربه می‌کنند.

ما آماده‌ایم تا بهترین مراقبت ممکن را برای شما و پوستتان فراهم نماییم. تخصص دکتر ادیبی در تمام تکنیک‌های نوین رفع چین‌وچروک‌ها باعث می‌شود، شما بهترین نتیجه ممکن را در خصوص هر روشی که انتخاب می‌نمایید، به دست آورید. ایشان با استفاده از بهترین و جدیدترین روش‌ها، مانند استفاده از لیزر"فرکشنال RF CO2 "، بوتاکس ژل‌های تزریقی و تزریق چربی و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین مواد و داروها، به ارائه خدمت به بیماران می‌پردازند. اگر می‌خواهید، اطلاعات بیشتری در مورد "چگونگی خلاص شدن از شر چین‌وچروک‌ها" به دست آورید، یا در خصوص روش‌های درمانی سؤالاتی در ذهن خود دارید، دکتر ادیبی به شما کمک خواهند کرد.

 شما می‌توانید با کلینیک از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه نمایید.

فهرست مطالب

درمان چین‌وچروک‌های زیر چشم در کلینیک ما


تزریق چربی

تزریق خالص چربی یک راهی برای جبران حجم‌های ازدست‌رفته در صورت و درمان چروک دور چشم محسوب می‌شود. در این روش سلول‌های چربی از طریق لیپوساکشن از برخی از قسمت‌های بدن برداشت شده و مجدداً در ناحیه موردنظر برای درمان چروک اطراف چشم تزریق می‌گردند. در طول جلسه مشاوره، بر اساس اهداف شما و تکنیک انتخابی، مناطقی که می‌توان در آن‌ها لیپوساکشن انجام داد و همچنین مناطقی که باید چربی در آن‌ها تزریق گردد، به شما معرفی می‌شوند. شما باید به تمام دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط پزشک قبل از عمل به‌خوبی گوش فراداده و مطمئن شوید که پاسخ تمام سؤالات خود را دریافت کرده‌اید. دستورالعمل‌های پیش از عمل به نوع تکنیک و نحوه استفاده از بی‌حسی موضعی و یا ارم بخش‌های داخل وریدی بستگی دارد. تزریق یا پیوند چربی به فرایندی گفته می‌شود که در آن، سلول‌های چربی از مناطقی از بدن شما برداشت می‌شوند و سپس پس از فراوری و خالص‌سازی، مجدداً در زیر ناحیه چشم تزریق می‌شوند.

 به‌طورکلی هدف از تزریق چربی در هرجایی از بدن، حجم دادن به ناحیه‌ای است که گرافت یا پیوند چربی را دریافت می‌کند. پس از عمل، احتمالاً شما مقداری ناراحتی و تورم را در ناحیه تزریق تجربه خواهید کرد.  برای آنکه عمل تزریق چربی با موفقیت به نتیجه برسد، ناحیه تحت تزریق نباید تا سه هفته تحت هرگونه استرس و تنشی قرار بگیرد. 4 روز طول می‌کشد تا رگ‌های خونی به داخل گرافت چربی رشد کنند پس از آن نیز 2 الی 3 روز دیگر طول خواهد کشید تا رگ‌های خونی در ناحیه تثبیت شده و موقعیت خود را به دست آورند. تا 2 الی 3 هفته طول می‌کشد تا بافت و ماتریکس خارج سلولی اطراف گرافت چربی، تثبیت شده و قادر به تحمل تنش‌ها گردند.

پس از تزریق چربی

به‌طورکلی دستورالعمل‌های بعد از عمل تزریق چربی عبارت‌اند از:

  • به مدت 5 روز در مناطقی از صورت که تحت درمان قرارگرفته‌اند، باید از نوارهای مخصوص استفاده شود.
  • هفته اول باید به پشت خوابیده و کمی سر خود را بالا نگه‌دارید.
  • به مدت 2 هفته از مالش صورت خودداری کنید (فقط می‌توانید به‌آرامی ناحیه را شست‌وشو دهید).
  • 5 روز پس از عمل جهت ارزیابی ناحیه به مطب مراجعه نمایید.
  • پس از 1 هفته می‌توانید به سرکار خود بازگردید.
  • پس از 2 هفته درصورتی‌که برایتان مقدور باشد، می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را آغاز کنید.
  • برای چک اپ های بعدی، 1 و 4 ماه بعد از عمل، به مطب مراجعه فرمایید.

در چه مناطقی از صورت می‌توان از تزریق چربی بهره گرفت؟

معمولاً از تزریق چربی برای جوان‌سازی مجدد تقریباً تمام نواحی صورت، استفاده می‌شود. تزریق چربی بهترین شیوه درمانی برای جبران حجم ازدست‌رفته در زیر چشم و یا گونه‌ها محسوب می‌گردد. همچنین به‌منظور مقاصد زیبایی دیگر نیز می‌توان از تزریق چربی استفاده نمود.

7

تزریق ژل

ژل‌ها از موادی نرم و باثباتی تشکیل‌شده‌اند و حاوی اسید هیالورونیک می‌باشند. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به‌صورت طبیعی در پوست شما  وجود دارد و باعث حجم دار شدن پوست و طراوت آن می‌شود. دکتر ادیبی با استفاده از تزریق ژل در زیرپوست ، کمک می‌کنند تا فوراً حجم ازدست‌رفته پوست شما بازگشته و چین چروک‌های پوست مانند خطوطی که در اطراف چشم وجود دارند، صاف شوند. فرایند تزریق ژل برای رفع چروک اطراف چشم 15 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید و نتیجه آن فوراً ظاهر می‌گردد. به‌علاوه، دوره بهبود و یا استراحت پس از عمل، حداقل مدت ممکن خواهد بود. هزینه درمان چروک دور چشم با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی، در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود.

8

تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس، با استفاده از سم بوتولینوم ، عضلات دیگر منقبض نشده و وارد فاز استراحت می‌شوند. بنابراین ظاهر پوست نرم و صاف خواهد شد و عملاً چین‌وچروک‌هایی که در اثر بیان احساسات پدید می‌آیند، حذف می‌گردند. ظرف 20 دقیقه یا کمتر، میزان کمی از بوتاکس در مناطق مختلفی که مربوط به بیان احساسات می‌شود، مانند خطوط اخم، در صورت تزریق می‌شود. عضلات در محل تزریق، وارد فاز استراحت شده و پوست شما نرم و صاف می‌گردد. ازآنجاکه تزریق با نهایت ظرافت و در مناطق خاصی از پوست انجام می‌شود، بافت‌های دیگر آسیب‌ندیده و بیان احساسات فرد طبیعی باقی خواهد ماند. نتیجه بوتاکس به‌طورمعمول 3 الی 4 ماه باقی می‌ماند و اگر درمان چروک دور چشم مجددا تکرار شود، مدت‌زمان ماندگاری آن افزایش خواهد یافت.

جوان‌سازی صورت با کمک PRP

درمان به کمک پلاسمای غنی از پلاکت‌ها یا PRP یک روش انقلابی در حوزه زیباسازی صورت محسوب می‌شود. در این روش با استفاده از فاکتورهای رشد موجود در خون شما، پوستتان دوباره جوان خواهد شد و چین و چروک دور چشم و صورت و خطوط ریز آن برطرف می‌گردند. در این روش درمانی از مخلوط مواد مغذی و پلاکت‌های موجود در خون فرد استفاده می‌گردد، بنابراین احتمال بروز عوارض جانبی به صفر خواهد رسید. این روش رشد طبیعی سلول‌های پوست را تحریک کرده و چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز پوستی را از بین می‌برد.

درمان با لیزر فرکشنال CO2

با کمک لیزرهای مختلف می‌توان به جوان‌سازی و درمان چین و چروک صورت پرداخت. بیش از یک دهه است که با کمک لیزر فرکشنال CO2 پزشکان به حذف آثار پیری از پوست صورت می‌پردازند.

امروزه با تلفیق نتایج مفید لیزر دی‌اکسید کربن (که تحت استانداردهای خاصی برای رفع چین چروک‌ها اعمال می‌شود) با تکنیک‌های نوین و پیشرفته، اثربخشی این روش درمانی افزایش‌یافته و عوارض جانبی آن به حداقل میزان رسیده است. پرتوهای پرانرژی لیزر به داخل پوست نفوذ می‌کنند و در بخش‌هایی از پوست باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند. ازآنجاکه پرتوهای پرانرژی به درون‌پوست نفوذ کرده و بر بافت‌های هدف تابانده می‌شوند، سطح پوست دست‌نخورده باقی‌مانده و دوره بهبودی به حداقل زمان ممکن کاهش می‌یابد.

هایفوتراپی (HIFU)

امواج اولتراسوند با شدت بالا (HIFU) به‌طور مستقیم، انرژی حرارتی را به پوست و بافت زیر جلدی آن انتقال می‌دهند. این امر باعث می‌شود تولید کلاژن‌ها تحریک شده و درنتیجه بافت پوست بهبود یابد. همچنین  افتادگی پوست نیز اصلاح می‌شود. به معنای واقعی کلمه در  روش  هایفوتراپی شما به نتایج لیفتینگ (کشیدن پوست) دست خواهید یافت بدون آنکه تحت عمل جراحی و یا تزریق قرارگرفته باشید. علاوه بر آن به دوره بهبودی خاص و یا بستری شدن هم نیاز نخواهید داشت. همچنین در مقابل استفاده از درمان‌های لیزری، این روش را می‌توان در تمام‌رنگ‌های پوستی بکار برد.

هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟

امواج اولتراسوند با شدت بالا منتشر می‌شوند و ذرات موجود در بافت‌ها در منطقه هدف، به لرزش درخواهند آمد سپس در اثر اصطکاک انرژی حرارتی تولید می‌شود و ناحیه تحت نکروز انعقادی قرار می‌گیرد.

ترماژ (Thermage CPT)

در روش درمانی ترماژ با استفاده از انرژی امواج رادیویی، تولید کلاژن‌ها تحریک شده و در این عین حال قوام پوست افزایش می‌یابد. پوست شما بدون آنکه آسیب ببیند، استحکام و قوام خود را دوباره به دست خواهد آورد. شما بدون آنکه تحت عمل جراحی قرار بگیرید و یا بدون آنکه نیاز به بستری شدن داشته باشید، پوستتان کشیده خواهد شد. مدت‌زمان درمان ترماژ بسته به وسعت ناحیه، حدود 60 الی 90 دقیقه طول خواهد کشید. اساساً پوست شما کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید. ممکن است برای مدت‌زمان کوتاهی، کمی پوست شما قرمز شود. بلافاصله پس از درمان می‌توان از مواد آرایشی برای پوشش ناحیه استفاده نمود. شما بدون نیاز به بستری شدن می‌توانید فعالیت‌های عادی روزمره خود را از سر بگیرید. البته استفاده از کرم‌های ضد آفتاب ضروری است. در بسیاری از موارد بلافاصله بعد از درمان ترماژ شما آثار بهبودی را مشاهده خواهید کرد. بااین‌حال تولید کلاژن‌ها مدت‌ها ادامه خواهد داشت و حتی شما بعد از 4 الی 6 ماه، هنوز تغییر را در پوست خود حس خواهید کرد.

به این پست امتیاز دهید.
درمان چین و چروک صورت و دور چشم
1 از 1 رای