درمان میگرن با تزریق بوتاکس

میگرن به سردردهای مکرری که اغلب یک طرف سر را درگیر می‌کند و با بی‌اشتهایی، تهوع و استفراغ همراه هستند، گفته می‌شود. دردهای میگرنی نبض‌دار و به حدی شدید است که عملکرد فرد در زندگی روزمره را مختل می‌کند. سردردها می‌تواند از لحاظ شدت، دفعات حمله در روز و استمرار در بین بیماران، متفاوت باشد. حساسیت به نور و صدا نیز از دیگر علائم این بیماری است.

فهرست مطالب

نتیجه تحقیقات برای تزریق بوتاکس میگرن چیست


در مطالعه ای که بر روی افراد بالغ با میگرن انجام شد افراد اذعان می کردند که بعد از تزریق بوتاکس (تزریق دیسپورت) تعداد روزهایی که دچار سردرد شده اند کاهش داشته و همینطور شدت سردرد آنها کم شده است.

در یک مطالعه دیگر، افرادی با دو دوره تزریق بوتاکس تعداد روزهای سردردشان تا 50 درصد کاسته شده بود و پس از 5 دوره تزریق بوتاکس (دیسپورت) این میزان تا 70 درصد کاسته شده بود.

چه کسانی می توانند از بوتاکس برای درمان میگرن استفاده کنند؟


سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن را برای افراد بالای ۱۸ سال تأیید می‌کند.

بوتاکس چگونه می‌تواند میگرن را درمان کند؟


بوتاکس در اطراف رشته‌های عصبی که باعث ایجاد درد و میگرن شدید می‌شوند، تزریق می‌شود. بوتاکس بعد از تزریق، انتهای رشته عصبی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و از آزادسازی پیام‌های شیمیایی که حاوی انتقال احساس درد هستند، به راحتی می‌تواند جلوگیری کند. در واقع این کار بوتاکس، از فعال سازی شبکه‌های ارتباطی درد در مغز جلوگیری می‌کند.

قبل از اینکه سردردهای میگرنی شروع بشوند، بوتاکس می‌تواند از ایجاد آنها به خوبی جلوگیری کند ولی مقداری زمان می‌برد تا بتواند به خوبی تاثیر خود را بر روی رشته‌های عصبی بگذارد. برای اینکه اثرات بوتاکس بیشتر مشخص شود، لازم است بیمار طی دو جلسه دیگر هم تزریق بوتاکس را تکرار نماید. در واقع با افزایش تعداد جلسات می‌توان شاهد نتایج موفقیت آمیز درمان میگرن با تزریق بوتاکس بود.

اثرات یک بار تزریق بوتاکس می‌تواند برای ۱۰ الی ۱۲ جلسه ماندگاری داشته باشد. اکثر بیماران بعد از دو جلسه تزریق بوتاکس، شاهد کاهش ۵۰ درصدی سردردهای خود بوده‌اند.

نواحی تزریق بوتاکس برای درمان میگرن


نقاطی که به منظور درمان میگرن، در آنها بوتاکس تزریق می‌شود، بستگی به نشانه‌های میگرن دارد. این نواحی عبارتند از:

  • پیشانی
  • هر دو گیجگاه
  • پشت و کناره‌های گردن
  • قسمت بالایی شانه‌ها
  • پشت سر
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است