درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند

Herpes-labiale

لبخند زدن و چگونگی خندیدن شما، تاثیر زیادی در تعیین شخصیت شما دارد و البته شادمانی را در زندگی شما رقم می‌زند. اما خط لبخند، بر جوانی و شادابی چهره شما تاثیر منفی دارد و خطوط تشکیل شده در بالای لب باعث می‌شود که سن شما بسیار بالاتر از آن چه هست به نظر بیاید.

 

در کلینیک ما، شما می‌توانید جوانی و شادابی را به چهره خود بازگردانید! ما همیشه، در تمامی ‌زمینه‌های کار خود، از بهترین استانداردها در انتخاب محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنیم. تزریق ژل برای رفع خط خنده یکی از تکنیک‌های نوین در زمینه‌ی زیبایی است. برای بازگرداندن چهره‌ی شما به حالت جوان و شاداب قبلی، خطوط خنده با تزریق ژل از بین می‌روند و هیچ گونه چین و چروکی در صورت شما باقی نخواهد ماند و این کار در دستان ماهر متخصصین پوست و زیبایی ما، انجام می شود.

ما همچنین برای رفع خطوط خنده، روش‌های درمانی غیرجراحی جایگزین مانند تزریق بوتاکس و پیلینگ شیمیایی را نیز ارائه می‌دهیم .

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

روش‌های رفع خط خنده در کلینیک ما


تزریق ژل

ژل‌های تزریقی در نزدیکی خطوط خنده، تزریق می‌شوند تا ظاهر فرورفته‌ی پوست را هموار کنند. کل پروسه‌ی تزریق ژل در حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. در ابتدا یک ژل بی‌حس کننده به ناحیه مورد نظر زده می‌شود و سپس مقادیر کمی‌ از ژل پرکننده‌ی پوستی در مجاورت خطوط خنده تزریق می‌شود تا حجم  پوست را در نواحی اطراف خطوط خنده افزایش دهد و در نتیجه خطوط خنده کمتر نمایان باشند. این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد و بنابراین، بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از انجام تزریق ژل، کلینیک را ترک کنند و به کارهای روزانه خود بازگردند.

تاثیر تزریق ژل‌های غیردائمی ‌برای درمان خط لبخند بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. بعد از این مدت زمان، بدن به تدریج ژل تزریق‌شده را جذب می‌کند و ناحیه مورد نظر به شکل اولیه‌ی خود در می‌آید.

چه کسانی بهترین کاندید برای تزریق ژل هستند؟

 

خطوط خنده اغلب در افرادی با سن بالاتر و چهره‌ی لاغر‌تر ایجاد می‌شود، چرا که این افراد چربی کمتری در زیر پوست خود دارند و حجم پوست آن‌ها کمتر است.  ساختار ژنتیکی هر فرد نیز می‌تواند در چگونگی نمایان شدن خطوط خنده در صورت، نقش حیاتی داشته باشد. بنابراین تمامی ‌افرادی که به لحاظ کلی در سلامت عمومی ‌خوبی به سر می‌برند، می‌توانند از عمل رفع خط خنده، بهره ببرنند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های از بین بردن خط خنده است. در ابتدا متخصص زیبایی، چهره‌ی شما و خطوط خنده‌ی موجود در چهره‌ی شما را ارزیابی می‌کند. در حین ارزیابی چهره، پزشکتان از شما می‌خواهد که عمدا بخندید و کاری کنید که خطوط خنده نمایان شوند. سپس صورت شما به آرامی ‌با مواد ضدعفونی‌کننده پاکسازی می‌شود تا احتمال بروز عفونت بر اثر فروکردن سوزن در پوست، به حداقل برسد.

سپس بوتاکس در زیر پوست تزریق می‌شود. تزرق بوتاکس با سوزن‌های فوق‌العاده ظریف انجام می‌شود و به همین خاطر جای سوزن به سرعت خوب می‌شود و قابل رویت نیست. تاثیرات تزریق بوتاکس در صورت در حدود چهار ماه ماندگاری دارد، اما می‌توان با تکرار مجدد تزریق بوتاکس، نتایج آن را حفظ کرد.

تزریق چربی

به طور کلی، تزریق چربی در افزایش حجم صورت در نواحی اطراف خطوط بین بینی و لب مفید است اما برای استفاده در نواحی متحرک صورت مانند خطوط بین بینی و لب و اطراف لب‌ها کمتر موثر است. در برخی از بیمارن، تزریق چربی در ناحیه SMAS) SMAS لایه نازکی از جنس بافت همبند است که درست در زیر پوست و روی عضله قرار دارد.) بعد از انجام جراحی لیفت صورت، به افزایش حجم پوست در ناحیه بین لب و بینی کمک می‌کند. برای تزریق چربی ابتدا توسط یک ساکشن دستی (از ناحیه دیگری از بدن مانند شکم) چربی استخراج می‌شود. چربی استخراج شده سپس به آرامی ‌در سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا سلول‌های چربی از سایر مواد جدا شوند و چربی به دست آمده از ساکشن، غنی‌سازی شود. سپس چربی به دست آمده در نواحی مختلف صورت تزریق می‌شود. چربی تزریق شده تا سه ماه، به طور کامل ماندگاری دارد و جذب نمی‌شود. با تزریق چربی، فرم صورت و برجستگی آن شروع به بهبودی می‌کند و این روند بین 6 تا 18 ماه ادامه دارد و باعث می‌شود که فرم صورت به تدریج بهتر شود.

لیزردرمانی

از لیزر‌های مختلفی می‌توان برای کاهش یا از بین بردن خط لبخند استفاده کرد. در سالهای اخیر گرایش افراد به لیزرهای غیرلایه‌بردار رو به افزایش بوده است. این لیزرها بدون آن که به طور ناگهانی یک لایه از پوست را کنار بزنند، موجب بهبودی بافت‌های زیرین پوست می‌شوند. در این روش‌ها معمولا دوره‌ی درمان شامل چندین جلسه‌ی درمانی می‌شود  و نتایج حاصل از درمان، به تدریج به دست می‌آیند.

لیزرهای لایه‌بردار، خاصیت تهاجمی ‌بیشتری دارند و موجب کنار رفتن خارجی‌ترین لایه‌ی پوست بیمار می‌شوند. این لیزرها همچنان مورد استفاده هستند چرا که می‌توانند در درمان برخی مشکلات پوستی خاص بسیار موثر باشند.

لیفت صورت با نخ

در صورتی که تزریق ژل برای شما روش مناسبی نباشد، برای ازبین بردن خطوط خنده، می‌توانید روش لیفت با نخ را در نظر بگیرید. در این روش، نخ‌های PDO در زیر پوست قرار می‌گیرند و موجب لیفت پوست صورت و کاهش خطوط خنده‌ی عمیق می‌شوند. در تکنیکهای جدید لیفتینگ با نخ، نخهای PDO به صورت داربستی حمایتی برای بافت‌های زیرین پوست عمل می‌کنند و در نتیجه با بالاکشیده‌شدن این بافت‌ها، کیفیت کلی پوست ظرف 6 تا 8 ماه بعد از جلسه‌ی درمانی بهبود پیدا می‌کند.

لیفت با نخ یک روش بسیار ایمن و نتایج آن قابل بازگشت است، چرا که نخ‌های قرار داده شده در زیر پوست، ظرف 6 تا 8 ماه کاملا جذب بدن می‌شوند.

لیفت میانی صورت (لیفت گونه)

لیفت میانی صورت، یک جراحی کم‌تهاجمی ‌است که انجام آن به یک برش کوچک یک اینچی نیاز دارد. از طریق این برش کوچک، جراح یک پروب مجهز به دوربین را وارد پوست می‌کند. از این طریق جراح می‌تواند بدون برش دادن بافت‌ها ساختار‌های درونی را بررسی کند. سپس جراح با استفاده از بخیه‌هایی که تاثیرات بسیار طولانی بدت دارند، عضلات گونه را به ساختارهای صورت بخیه میزند و از این طریق آن‌ها را در موقعیت بالاتری قرار می‌دهد. سپس جراح، پد چربیِ گونه را نیز بالا می‌کشد و آن را در جای خود فیکس می‌کند. کل این پروسه در حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد. این جراحی با استفاده از بیهوشی و در یک اتاق مخصوص جراحی‌های سرپایی انجام می‌شود.

سوالات رایج


علت شکل‌گیری خطوط خنده چیست؟

شکل‌گیری تمامی‌خطوط و چین و چروک‌های صورت، از جمله خطوط خنده، دارای یک سری دلایل کلی می‌باشد. یکی از مهمترین این دلایل، آسیب‌های خورشیدی ناشی از قرارگیری در معرض آفتاب است. ما مدت زمان بسیاری را در معرض نور آفتاب قرار داریم، خصوصا زمانی که جوانتر هستیم. معمولا در این زمان ما اهمیت زیادی به آنچه که بر سر پوستمان می‌آید نمی‌دهیم. سیگار کشیدن دومین علت بروز چین و چروک‌های صورت است. در هنگام سیگار کشیدن لب‌های خود را جمع می‌کنند، که انجام این کار به مرور زمان موجب بروز چین و چروک‌های در اطراف لب‌ها می‌شود. مواد شیمیایی موجود در سیگار می‌تواند تا 20 درصد موجب تسریع روند پیری پوست شود. در نهایت حالت‌های مختلفی که ما به چهره‌ی خود می‌گیریم (مانند خنده، اخم و ...) یکی از دلایل بزرگ شکل‌گیری چروک‌ها و خطوط چهره است.

علائم و نشانه‌های خط خنده چیست؟

خطوط خنده ممکن است در هر سنی شکل بگیرند. در واقع ممکن است بسیاری از افراد از ابتدا دارای خطوط خنده‌ی بسیار کوچکی در صورت خود باشند، اما این خطوط تا زمانی که عمیق شوند، قابل رویت نیستند. تمامی ‌چین و چروک‌های پوستی بر اثر ترکیبی از عوامل مختلف به وجود می‌آیند. یکی از این عوامل، ضعیف شدن ماهیچه‌های صورت با بالا رفتن سن می‌باشد. حالت‌های مختلفی که ما به چهره‌ی خود می‌گیریم (مانند خنده، اخم و ...) نیز نقش بزرگی در شکل‌گیری خطوط چهره دارند، برای مثال اگر شما هنگام خندیدن حالت بیشتری به چهره‌ی خود می‌دهید، احتمال آن وجود دارد که در سنین پایین‌تر دچار بروز خطوط خنده در چهره‌ی خود شوید. خطوط بین بینی و لب ممکن است در سنین پایین‌تر مانند سنین 20 تا 30 سالگی، شکل بگیرند.

چگونه می‌توانیم از بروز خط خنده جلوگیری کنیم؟

برای به تعویق انداختن بروز چین و چروک و خطوط صورت باید به توصیه‌های زیر عمل کنید:

  • برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه‌های مضر UV (در نور آفتاب) از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
  • روزانه مقادیر زیادی آب بنوشید.
  • به نحو مناسبی از پپوست خود مراقبت کنید.
  • از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
به این پست امتیاز دهید.
درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند
4 از 1 رای