تفاوت پاکسازی پوست بین کلینیک های تخصصی پوست و مو با سالن زیبایی

پاکسازی پوست

بسیاری از افراد از مزایا و معایب  پاکسازی پوست اطلاعی ندارند. اما پاک سازی علمی پوست می‌تواند به داشتن پوستی بی‌عیب‌ونقص کمک کند. قرارگرفتن در معرض آلودگی‌ها، نور خورشید و استرس می‌تواند تأثیر منفی روی پوست بگذارد. پاکسازی پوست باعث تمیز شدن و ازبین‌رفتن سلول‌های مرده پوست می‌شود و همچنین جوش های زیر پوستی را برطرف و پوست را شفاف میسازد.

اگر شما هم قصد پاکسازی پوست خود را دارید، بهتر است به مراکز علمی و معتبر مراجعه کنید و حتما این پاکسازی توسط داروهای تایید شده که پزشک تجویز میکند باشد، بررسی کاربرد و عوارض پاکسازی پوست به‌ویژه زمانی که می‌خواهید از روش‌های پاکسازی در کلینیک استفاده کنید، اهمیت زیادی دارد.

فهرست مطالب

چرا باید پاکسازی پوست انجام دهیم؟


چرا پاکسازی پوست انجام دهیم

اهمیت پاکسازی پوست برای بسیاری از افراد مشخص نیست. افراد زیادی برای جراحی زیبایی و انواع روش‌های جوانسازی پوست هزینه می‌کنند، اما به پاکسازی پوست توجهی ندارند. بسیاری از مشکلات پوست به تمیز نکردن درست پوست ، مصرف مواد آرایشی نامناسب یا طولانی مدت میتواند باعث جرم و جوشهای زیر پوستی گردد و سطحی خشن و ناهموار روی پوست ایجاد کند همچنین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و استرس های مداوم نیز باعث ایجاد ظاهری کدر برای پوست میشود ازاین‌ رو پاکسازی صورت بسیار مهم بوده و پس از انجام آن می‌توانید تغییرات را در پوست مشاهده کنید. برخی از فواید پاکسازی عبارتند از:

  • بافت پوست را بهبود بخشیده و به پوست درخشندگی می‌دهد.
  • به رفع لکه‌ها، جوش‌های سرسیاه و سرسفید کمک می‌کند.
  • گردش خون را افزایش داده و باعث سلامت پوست می‌شود.
  • به هیدراته شدن و تغذیه پوست کمک می‌کند.

تفاوت بین کلینیک های تخصصی پوست و مو  با سالن زیبایی


روش پاکسازی پوست

کلینیک زیبایی و پوست و مو

این مراکز شامل دستگاهها، تجهیزات و روشهای مختلف برای انجام اعمال سرپایی زیبایی و یا درمانی  زیر نظر یک یا چند پزشک متخصص پوست و مو  با مجوز رسمی از سازمان نظام پزشکی مبنی بر تاسیس کلینیک زیبایی میباشد.  در این نوع مراکز شما با اطمینان بیشتر از لحاظ تخصصی بودن کارها بدلیل حضور پزشکان متخصص این حرفه و همچنین در دسترس بودن امکانات و دستگاههای مورد نیاز میتوانید کارهای مربوط به زیبایی و درمان خود را انجام دهید.

مزایا: انجام کلیه خدمات تحت نظر پزشک متخصص و  وجود امکانات بیشتر نسبت به مطب ها ،رعایت پروتکل های بهداشتی برابر با قوانین معاونت درمان و آموزش پزشکی

سالن های زیبایی

سالن های زیبایی تحت نظر یک کارشناس و یا دوره دیده آرایش و پیرایش مراکز فنی و حرفه ای دایر و ممکن است دارای پروانه کسب نباشند

نکات قابل توجه : این واحدها زیر نظر صنف آرایشی و بهداشتی و زیر نظر اداره بهداشت محیط کار انجام داده و مجوز ورود به مواردی که در کلینیک ها و مظب های پوست و مو انجام میشود را ندارند.

با دانستن این مختصر میتوان بسته به نوع خدمات درخواستی ،ارائه دهندگان خدمات را  تفکیک و انتخاب نمود و بدنبال بهترینهای هر کدام بود، متاسفانه امروزه بدلیل مشخص نبودن اختیارات و توانمندی های هر کدام از این فیلدها موجبات سوء استفاده یا تداخل کاری پیش آمده که در صورت عدم آگاهی ضرر و زیان ناشی از آن گریبانگیر مراجعین خواهد بود ،  بطور مثال در سالن های زیبایی یا حتی مراکز ورزشی، پاکسازی پوست یا بعضا لیزر موهای زاید انجام میشود در تقسیم بندی بالا کاملا مشخص است که اینکار در فیلد آرایشگاه ها و سالن های زیبایی نیست ، برخی از موارد مربوط به اینکار نیازمند بررسی پزشکی بوده و در صورتی که خدای نکرده به این مهم توجه نشود عوارض غیرقابل جبران یا قابل جبران ولی با هزینه بسیار بالا ممکن است بوجود بیاید

به این پست امتیاز دهید.
تفاوت پاکسازی پوست بین کلینیک های تخصصی پوست و مو با سالن زیبایی
4 از 1 رای