از بین بردن موهای زائد صورت و بدن با لیزر و IPL

untitled951654-1014x487

لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی و مناسب برای کاهش و یا رفع دائم موهای زائد صورت و یا بدن است. رفع موهای زائد با لیزر، یک تکنیک ملایم است که بیشتر از اپیلاسیون، الکترولیز و یا تیغ ریش تراش، پوست شما را نرم و صاف کرده و می‌تواند به طور مؤثر و با حداقل ناراحتی و بدون دوره نقاهت و استراحت، مناطق وسیع‌تری از پوست را در پرمویی در زنان درمان کند.

ما با استفاده از آخرین سیستم‌های لیزر و نور و متنوع‌ترین و مؤثرترین سیستم رفع موهای زائد و زمخت، بهترین درمان ممکن را برای رفع موهای زائد شما ارائه می‌کنیم. ما برای درمان و توضیح کامل هر روش درمان، زمان کافی را در اختیار شما قرار می‌دهیم، تا انتظارات واقع بینانه‌ای داشته باشید و از هر گونه عامل خطر، مدت دوره استراحت و قیمت لیزر موهای زائد آگاه شوید. تمام جلسات درمانی ما در یک محیط منحصر به فرد، آرامش‌بخش، تخصصی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

نحوه از بین بردن موهای زائد با لیزر در کلینیک ما


نحوه آمادگی برای این روش

قبل از عملیات لیزر موهای زائد، دکتر ادیبی سابقه پزشکی بیمار را بررسی نموده و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. این فرصتی برای پزشک و بیمار است تا در مورد انتظارات، خطرات احتمالی و نتایج این روش بحث و گفتگو کنند. بیماران باید:

 • از آفتاب گرفتن، خوابیدن بر تخت‌های برنزه شدن، اپیلاسیون، لایه برداری شیمیایی و یا تزریق کلاژن به مدت دو هفته قبل از عمل اجتناب کنند.
 • اجتناب از عطر، اسپری و یا هر محرک احتمالی در منطقه درمان قبل و بعد از جلسه لیزر.
 • اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی.

دکتر ادیبی در طول جلسه لیزر چه کارهایی انجام می‌دهد؟

قبل از درمان، منطقه تحت درمان، تمیز و پاک خواهد شد. برای برخی از بیماران، ژل بی‌حس کننده استعمال خواهد شد. بی‌حس کردن منطقه تحت درمان هنگامی مفید است که منطقه تحت درمان، کوچک بوده و پوست بیمار بسیار حساس باشد. حدود 30 تا 60 دقیقه برای تاثیرگذاری ژل بی‌حس کننده لازم است.

لیزر موهای صورت و بدن در اتاقی انجام خواهد شد که به طور خاص برای درمان لیزر درنظر گرفته شده است. همه افراد حاضر در اتاق لیزر باید در طی عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این عمل، پوست بیمار محکم کشیده شده و سپس با لیزر موهای زائد درمان می‌شود. بسیاری از بیماران می‌گویند که پالس‌های لیزر را مانند نیش خفیف سوزن گرم یا تلنگر یک کش لاستیکی بر پوست خود احساس می‌کنند.

لیزر، موهای زائد را با سوزاندن آنها از بین می‌برد. این عمل، توده کوچکی از دود همراه با بوی شبیه به گوگرد ایجاد می‌کند.

مراقبت‌ پس از لیزر موهای زائد

برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی احتمالی در از بین بردن موهای زاید ، همه بیماران نیاز به حفاظت از پوست خود دربرابر نور خورشید دارند. پس از لیزر موهای زائد، شما باید:

 • از نور مستقیم خورشید و آسیب رسیدن به پوست تحت درمان اجتناب کنید.
 • از تخت برنزه، لامپ نور فرابنفش، یا هر وسیله دیگری برای برنزه شدن در محیط داخلی استفاده نکنید.
 • دستورالعمل‌های مراقبتی متخصص پوست را انجام دهید.

پس از درمان، مقداری قرمزی و تورم در ناحیه لیزر شده خواهید داشت. عوارض لیزر موهای زائد اغلب مانند یک آفتاب سوختگی خفیف به نظر می‌رسد. استفاده از کمپرس سرد می‌تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.لیزر مو زیر بغل و بزرگ شدن غدد لنفاوی از دیگر عوارض لیزر موها زائد است.

چه کسانی کاندید مناسبی برای درمان با لیزر هستند؟

لیزر طراحی شده برای رفع موهای زائد می‌تواند در بسیاری از قسمت‌های بدن اعمال شود. بسیاری از انواع لیزر به طور مؤثری قادر به درمان مناطق وسیع بدن هستند. لیزر موهای زائد می‌تواند برای مناطق زیر به کار رود:

 • کمر
 • منطقه بیکینی
 • قفسه سینه
 • صورت، اطراف لب، به خصوص بالای لب و چانه
 • گردن
 • شانه
 • شانه

نتایج لیزر موی زائد، چه مدت دوام خواهد داشت؟

بسیاری از بیماران برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها از موهای زائد خود رها خواهند شد. اگر مقداری از موهای زائد دوباره رشد کند، احتمالاً چندان قابل توجه نخواهند بود. برای بی‌مو نگه داشتن قسمت درمان شده، بیمار ممکن است در صورت لزوم، نیاز به تداوم جلسات درمان لیزر داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی لیزر چیست؟

شایع‌ترین عوارض جانبی رفع موهای زائد با لیزر، بسیار جزئی بوده و 1 تا 3 روز ادامه خواهد داشت. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی.
 • ورم.
 • قرمزی.

13

نحوه رفع موهای زائد با روش IPL در کلینیک ما


نکات قبل از جلسه درمان با IPL

 • تمام آرایش و کرم‌ها را از محل درمان با لیزر پاک کنید.
 • برای نتیجه ایده‌آل، پیش از جلسه درمان با لیزر، منطقه درمان را تراشیده و اصلاح کنید.
 • حداقل چهار هفته قبل از درمان و بین جلسات درمان، آفتاب گرفتن و استفاده از محصولات برنزه کردن را متوقف کنید و اجازه دهید رنگ برنزه پوست شما محو شود، تا رنگدانه پوست شما قبل از درمان با لیزر، "طبیعی" باشد.
 • قبل از درمان، موهای زائد محل درمان را با موم و یا موچین اصلاح نکنید. (تراشیدن اشکالی ندارد).

چگونه IPL باعث رفع دائمی موهای زائد می‌شود؟

جدیدترین نسل از سیستم‌های نور پالسی شدید (IPL)، یک پرتو باریک از انرژی نور را تولید می‌کند که بدون هیچ‌‌گونه خطری از پوست عبور می‌کند و به صورت انتخابی، رنگدانه در فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد. هنگامی که این نور توسط رنگدانه در فولیکول‌های مو جذب می‌شود، به گرما تبدیل می‌شود که به نوبه خود باعث تخریب حرارتی فولیکول شده و به طور دائمی موی زائد را از بین می‌برد. این انرژی گرمایی همچنین سلول‌های مسئول رشد موی جدید را غیر فعال می‌سازد.

نکات مهم پس از رفع موی زائد با  IPL

 • پس از درمان، مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید را تا آنجا که ممکن است محدود کنید.
 • بین جلسات درمان و بعد از درمان، هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از یک ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.
 • در هر قسمتی از منطقه درمان که پس از IPL احساس گرما می‌کنید، از ژل خنک کننده آلوئه ورا، کمپرس سرد یا بسته‌های ژل یخ زده استفاده کنید.
 • حمام آفتاب گرفتن و استفاده از محصولات آرایشی برنزه کننده را کنار بگذارید.
 • بین جلسات درمان، از اصلاح با موم و یا موچین برای رفع موهای زائد در محل درمان خودداری کنید.
 • 12 - 24 ساعت بعد از درمان، از حمام داغ، حمام چرخابی، سونا و شنا در استخر شنای کلر زده قوی اجتناب کنید.
 • پس از درمان از استعمال دئودورانت قوی برای کاهش موی زیر بغل خود پرهیز کنید.
 •  از ورزش شدید به مدت 12 - 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید.

مزایای IPL چیست؟

راحتی و رضایت بیمار-IPL به میزان قابل توجهی راحت‌تر از سایر روش‌ها بوده و با سوزش پوست همراه نیست. دستگاه IPL در شاستی خود دارای خنک کننده فعال است که سطح پوست را در طول درمان، خنک و راحت نگه می‌دارد.

رفع دائم موهای زائد- بر اساس جذب طول موج خاصی از انرژی نور که در زیر سطح پوست به گرما تبدیل می‌شود، نور شدید پالسی، قابلیت رشد مجدد مو در ناحیه تحت درمان را ضعیف می‌سازد.

درمان سریع و راحت- سطح زیادی از پوست توسط قطعه شاستی دستگاه IPL تحت پوشش قرار می‌گیرد که نتیجه آن درمان سریع و مؤثر موهای زائد خواهد بود. با این روش، ناحیه کامل پاها می‌تواند در کمتر از 1 ساعت تحت درمان قرار بگیرد. شما می‌توانید تا زمان جلسه IPL موهای زائد خود را با ژیلت اصلاح کنید.

چه نوع رنگ مو و رنگ پوست با لیزر درمان می‌شود؟

اگر چه لیزر موهای زائد صورت می‌تواند تقریباً برای هر رنگ پوست و هر نوع مو انجام شود، اما رنگ مو مهم‌ترین فاکتور در این روش است.

 • نور ساطع شده از لیزر توسط ملانین یا رنگدانه‌های تیره در فولیکول مو جذب می‌شود. به عبارت دیگر موهای تیره به طور مؤثرتری با لیزر درمان می‌شود.
 • درمان با لیزر برای موی قرمز، بور و خاکستری معمولاً چندان مؤثر نیست.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای IPL هستند؟

 

 • مردان، زنان، کودکان و به طور کلی هر کسی می‌تواند تحت درمان با IPL قرار بگیرد.
 • این درمان با توجه به نوع پوست، رنگ مو و منطقه درمان، به صورت مخصوص و سفارشی انجام می‌شود.
 • این درمان برای انواع پوست و رنگ مو مؤثر است.
 • هر بخشی از بدن از جمله زیر بغل، پاها، کمر، صورت، گردن، خط بیکینی و غیره می‌تواند درمان شود. هنگام لیزر در اطراف چشم، محافظت ویژه لازم است.

چه تعداد جلسه درمان مورد نیاز خواهد بود؟

IPL و تکنولوژی لیزر موی زائد زمانی موهای زائد را در فاز رشد فعال خود به طور مؤثری از بین می‌برد که مو دارای بیشترین رنگدانه باشد. از این رو برای رفع کامل و دائم موهای زائد، درمان‌های متعددی مورد نیاز است. در درمان اولیه، به طور متوسط کاهش موی زائد حدود 20 درصد خواهد بود و کاهش 95٪ را در چهار تا شش جلسه درمان می‌توان انتظار داشت. به یاد داشته باشید که پس از درمان، کاهش موهای زائد شما دائمی خواهد بود!

14

چه تفاوتی بین روش IPL و لیزر موهای زائد وجود دارد؟


اساساً عملکرد این دو روش دارای مکانیسم مشابهی (نوری- حرارتی) است، با این حال دو مزیت قابل توجه لیزر موهای زائد   IPL سرعت بیشتر و احساس کمتر در پوست بیمار است و IPL لیزر مناسب لیزر موهای زائد در پوست های حساس است. با استفاده از قطعه شاستی بزرگتر برای دستگاه IPL می‌توان عملیاتی تا ده برابر سریع‌تر از لیزر سنتی را انجام داد، همچنین با تعبیه کردن خنک کننده فعال در قطعه شاستی IPL، بیمار عملیات درمان را بر پوست خود کمتر احساس خواهد کرد.

جهت برطرف کردن این مشکلات فعلى اغلب ليزرهاى مو ، متخصصان کشور امریکا پس از بررسی های بسیار زیاد، موفق به ساخت تکنولوژی الکس سرد یا Cold Alex توسط کمپانی CUTERA امریکا شدند. لیزر موهای زائد با الکس مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا FDA قرارگرفت. طبق اخرین نظر سنجی ها در امریکا و اروپا، نتیجه گیری از دستگاه الكس سرد در كمترين جلسات ليزر (حتی نتیجه در جلسه اول مشهود است)و بیشترین میزان رضایتمندی (95%) را داشته است.این دستگاه ساخت کمپانی کوترا امریکا بوده که از دو تکنولوژی الکس سرد با طول موج 755nm و ND Yag به صورت پالس واقعی با طول موج 1064nm استفاده می نماید.

به این پست امتیاز دهید.
از بین بردن موهای زائد صورت و بدن با لیزر و IPL
4.17 از 6 رای