بهترین دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در اصفهان

Untitled-13

یک متخصص پوست و مو و زیبایی باتجربه و باصلاحیت می‌تواند به شما کمک کند که احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید و از پوست سالم‌تری برخوردار باشید.

زمینه‌های تخصص


 tellll

زمانی که می‌خواهید در مورد نحوه‌ی انتخاب یک متخصص پوست و موی خوب تصمیم بگیرید، فراموش نکنید که باید زمینه‌های تخصصی هر پزشک را نیز در نظر بگیرید. اغلب متخصصین پوست مو می‌توانند اکثر مشکلات مرتبط با پوست و مو را درمان کنند، اما برخی از این پزشکان در یک زمینه‌ی خاص از حوزه پوست و مو، دارای گواهی تخصصی هستند. گواهی‌های تخصصی عبارتند از:

 • پوست و موی کودکان
 • ایمونولوژی بالینی و آزمایشگاهی ِ پوست و مو
 • آسیب‌شناسی پوست و مو

علاوه بر داشتن گواهی تخصصی در زمینه‌های گفته شده، برخی از پزشکان تصمیم می‌گیرند که در یک زمینه‌ی خاص از حوزه‌ی پوست و مو، که به آن علاقه‌ی بیشتری دارند،  تمرکز داشته باشند. برای مثال ممکن است یک پزشک برای درمان بیماران مبتلا به آلرژی، سرطان پوست یا جوش‌های شدید پوستی در نوجوانان، شهرت داشته باشد. یا ممکن است پزشک در لیزر موهای زائد تبحر داشته باشد.

در ادامه لیستی از سوالاتی را می‌خوانید که باید از هر کلینیکی که خدمات تخصصی ارائه می‌دهد، بپرسید:

 • آیا درمان‌های انجام شده در کلینیک توسط بهترین متخصص پوست و مو و یا متخصص با گواهی معتبر انجام می‌شود؟ مدرک یا گواهی معتبر، نشان دهنده‌ی این است که پزشک مورد نظر در آن زمینه‌ی خاص آموزش‌های اختصاصی دیده است و تخصص دارد.
 • آیا پزشک مورد نظر دارای مدرک معتبر است: پزشک باید دارای مدرک دانشگاهی در زمینه پوست و مو یاشد.
 • در صورتی که یکی از بیماران دچار عوارض ناشی از درمان شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ بسیار مهم است که در این مواقع، شما به سیستم کاری مرکزی که به آن مراجعه کرده‌اید، اعتماد کامل داشته باشید.
 • چه مدت زمان است که این کلینیک این خدمات بخصوص را ارائه می‌دهد؟ در این باره سوال کنید و اطمینان حاصل کنید که از جوابی که دریافت می‌کنید راضی هستید و در اینباره احساس خوبی دارید.
 • پزشکی که مدیریت این کلینیک را بر عهده دارد چه کسی است و آیا این شخص متخصص پوست و مو یا جراح پلاستیک است یا چشم پزشک یا متخصص گوش و حلق و بینی؟

متخصصین پوست و مو و زیبایی


متخصصین پوست، بعد از به اتمام رساندن دوره پزشکی عمومی، چهار سال دیگر، آموزش‌های تخصصی می‌بینند و در زمینه پوست و مو و ناخن کاملا تخصص می‌یابند. این پزشکان با جدید‌ترین و به روز‌ترین اطلاعات و روش‌های عمل زیبایی که در ۵۰ سال اخیر ارائه شده، آشنایی کامل دارند. این روش‌ها عبارتند از: درمان جای جوش و آسیب‌های ناشی از اشعه آفتاب، چین و چروک‌های ریز صورت، خطوط چهره، لکهای قهوه‌ای رنگ روی پوست، انجام روش جراحی ماز برای درمان سرطان پست، درم‌ابریژن، کاشت مو، پیلینگ شیمیایی، جراحی لیزری، لیپوساکشنِ تامسنت که جراحی لیپوساکشن را به عملی ایمن تبدیل کرده است، اسکلروتراپی برای رفع رگ‌های واریسی، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل‌هایی مانند رستیلین و اسکولپترا و کلاژن، لایه برداری بالیزر، جوانسازی پوست و درمان واریس با تکنیک‌های پیشرفته.

متخصص پوست و مو وزیبایی به درمان و رفع مشکلات مربوط به پوست می‌پردازد و هدف او بهبود ظاهر فرد است. متخصصین پوست و مویی که در زمینه زیبایی فعالیت دارند، دوره‌ی فلوشیپ در زمینه‌ی انجام عمل‌های زیبایی را گذرانده اند. تمرکز این دوره‌ها بر جنبه‌های زیبایی شناختی ماند خطوط صورت، رنگ و بافت پوست می‌باشد.

به چه دلیلی ممکن است به متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه شود؟


در صورتی که شما از ظاهر پوست خود ناراضی هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که از تخصص یک متخصص زیبایی کمک بگیرید. از پنهان کردن چین و چروک‌های صورت گرفته تا رفع موهای زائد یا رفع لک‌های پوستی، روش‌های متعددی برای دستیابی به اهداف مورد نظر شما در مورد زیبایی پوستتان، وجود دارد. برخی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی که توسط متخصص پوست و مو و زیبایی انجام می‌شود، عبارتند از:

 • پیلینگ شیمیایی
 • درم‌ابریژن
 • رفع موهای زائد با لیزر
 • رفع تاتو و خالکوبی
 • لیپوساکشن
 • تزریق بوتاکس

خصوصیات یک متخصص پوست و مو و زیبایی خوب


داشتن مدرک معتبر

داشتن مدرک معتبر، نشان دهنده‌ی این است که پزشک شما آموزش‌های لازم را دیده است و برای برطرف کردن مشکلات پوستی شما صلاحیت دارد.

داشتن گواهی مخصوص

سعی کنید پزشک متخصصی بیابید که در زمینه مورد نظر شما تخصص ویژه داشته باشد و آموزش‌های ویژه دیده باشد. برای مثال در صورتی که می‌خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید، می‌توان از پزشک خود سوال کنید که آموزش تخصصی برای انجام این کار دیده است یا نه و این که تا به حال چند بار این عمل را انجام داده است.

تجربیات بیماران قبلی

پزشکی را بیابید که دارای سابقه بسیار طولانی در رسیدن به نتایج مثبت و موفقیت‌آمیز را دارد و بیماران قبلی که که درمان مورد نظر شما را قبلا توسط همین پزشک انجام داده اند، از نتایج درمان خود راضی هستند. نظرات بیمارن دیگر می‌تواند منعکس‌کننده‌ی میزان تعهد پزشک برای ارائه‌ی خدمات باکیفیت باشد.

توجه به نیازهای شما

درنهایت، سعی کنید پزشکی را بیابید که با او کاملا احساس راحتی می‌کنید. یک متخصص پوست و مو و زیبایی خوب همیشه به نیازهای شما توجه ویژه دارد، به حرفهای شما در مورد اهداف و انتظاراتتان گوش می‌دهد تا بتواند بهترین روش درمانی را برای بهبود پوست شما و رسیدن به نتایج مورد نظر، انتخاب کند.

یک متخصص پوست و مو و زیبایی که صلاحیت بالایی داشته باشد و همچنین تجهیزات و امکانات مناسبی در اختیار داشته باشد، می‌تواند کارهای بسیار زیادی برای شما بکند و تغییرات بسیار چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کرده و به شما کمک کند علاوه بر به‌دست‌آوردن ظاهر دلخواهتان، پوست سالم‌تری داشته باشید.

نگرش

ممکن است پزشک مورد نظر شما دارای بالاترین سطح دانش در بین تمامی ‌پزشکان دنیا باشد، اما در صورتی که پایبند به اصول اخلاقی نباشد و نگرش مثبتی در کار خود نداشته باشد، اصلا پزشک خوبی نیست. سعی کنید به دنبال پزشکی باشید که به حرف‌های شما گوش می‌دهد. پزشکانی که در انجام عمل زیبایی عجله دارند و تمایی به شنیدن حرف‌های شما ندارند، به احتمال زیاد نمی‌توانند بهترین روش درمانی که برای شما مناسب است را پیشنهاد دهند. یک پزشک خوب، کاملا به حرف‌های شما گوش می‌دهد و به تمامی‌ سوالات شما پاسخ کامل می‌دهد و در هنگام صحبت کردن با شما مسائل مرتبط با درمان را به شیوه‌ی ساده و قابل فهم توضیح می‌دهد و از اصطلاحات و مفاهیم پیچیده استفاده نمی‌کند.

اخلاق

پوست و مو یکی از تخصص‌های پزشکی است که می‌تواند برای شخص بسیار پرسود باشد. بسیاری از پزشکان، علاوه بر درمان بیماری‌های پوستی، برخی عمل‌های زیبایی را نیز انجام می‌دهند. هزینه‌ی این خدمات، مانند رفع چین و چروک صورت یا لیزر موهای زائد، توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود. برخی از پزشکان نیز در مطب خود کرمهای مراقبت از پوست یا داروهای مخصوص درمان جوش را به فروش می‌رسانند.

البته انجام دادن پروسه‌های مربوط به زیبایی یا فروختن محصولات مراقبت از پوست، هیچ ایرادی ندارد، به این شرط که رضایت بیمار را به دنبال داشته باشد. اما متاسفانه، اغلب پزشکان به جای ارائه‌ی خدمات مناسب به بیمار، تنها به فروش خدمات یا محصولات خود اهمیت می‌دهند. سعی کنید پزشکی را انتخاب کنید که شما را وادار به خریدن محصول خاصی نمی‌کند. در صورتی که احساس می‌کنید پزشکتان دارد شما را تحت فشار قرار می‌دهد، وقتش رسیده که پزشک خود را عوض کند.

ایمنی

مهمتر از همه، یک متخصص با صلاحیت در مورد ایمنی و سلامت شما تعهد همه جانبه دارد و برای این منظور آموزش‌های لازم را دیده است و توانایی‌های لازم را دارد.

هزینه

درمان‌های مرتبط با مشکلات و بیماری‌های پوستی ، معمولا تحت پوشش بیمه قرار دارند. در صورتی که تحت پوشش بیمه قرار ندارید، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. یک پزشک خوب سعی می‌کند با تعامل موثر با شما، داروهای ژنریک مناسب را انتخاب کند و هزینه‌های اضافی که باید پرداخت کنید را تا جای ممکن کاهش دهد.

چگونه می‌توانید یک متخصص پوست و موی خوب انتخاب کنید


انتخاب متخصص پوست و مو یک انتخاب بسیار مهم است. بنابراین هدف ما نیز کمک به شما در گرفتن این تصمیم مهم است.

در ابتدا، ممکن است برای پیدا کردن یک پزشک خوب راه‌های مختلفی را انتخاب کنید:

 • سوال از اعضای خانواده، دوستان، همسایگان یا همکاران.
 • تماس با پایگاه‌های اطلاع رسانی در مورد مشاغل و متخصصین در شهر شما و درخواست معرفی کردن یک پزشک خوی که در زمینه مورد نظر شما تخصص و تجربه دارد.
 • تماس با نهاد‌ها یا سازمان‌های پزشکی و درخواست معرفی یک پزشک خوب. لیست پزشکان و متخصصین معمولا به صورت چاپ شده در دسترس است.
 • سوال از پزشک خانوادگی. پزشکان عمومی ‌معمولا با تعداد زیادی از پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف در ارتباط هستند و بنابراین می‌توانند پیشنهادات خوبی به شما بدهند.

ما به شما توصیه می‌کنیم که با پزشکی که انتخاب کرده اید صحبت کنید و سوالات زیر را از او بپرسید:

 • چه مدت زمان است که شما در این زمینه فعال هستید؟
 • آیا کارمندان و دستیاران شما برخورد دوستانه‌ای دارند و نیاز‌های بیمار را برآورد می‌کنند؟
 • در صورتی که بیماران شما در آخر هفته یا نیمه شب به خدمات درمانی نیاز داشته باشند، شما چه کاری انجام می‌دهید؟
 • آیا شما شخصی را تعیین کرده‌اید که با شما همکاری کند و در مواقعی که شما در دسترس نیستید بتوان به او مراجعه کرد؟
 • آیا شما بیش از یک مطب دارید و اگر این طور است، زمان شما چگونه بین این دو مطب تقسیم شده است؟
 • شما از چه طریق آموزش‌های مدام و منظم مرتبط با حرفه‌ی خود را میبینید؟
 • آیا در ساعات کاری، تلفن خود را جواب می‌دهید؟
 • شما چگونه از جدیدترین داروهای موجود و روش‌های درمانی مطلع می‌شوید؟
 • چه نوع خدمات بیمه‌ی درمانی را شما قبول می‌کنید؟
 • نحوه پرداخت هزینه‌ها چگونه است؟ آیا باید در همان زمان ویزیت، هزینه‌ی آن را پرداخت کنم؟

سعی کنید با پزشک خود در مورد سوابق پزشکی خانواده خود صحبت کنید و تمامی‌ نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید. بعد از این که شما با چند پزشک متخصص پوست و مو ملاقات کردید، می‌توانید به خوبی تصمیم بگیرید که با کدامیک از آن‌ها بیشتر احساس راحتی می‌کنید و کدام یک از پزشک‌ها بهتر از دیگران به سوالات شما پاسخ میدادند.


به این پست امتیاز دهید.
بهترین دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در اصفهان
۳٫۵ از ۲ رای