بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل در لب

Relaxed smiling woman receiving a back massage

برجسته‌سازی لب یک روش زیبایی محسوب می‌شود و می‌تواند در جوانسازی لب به شما کمک کند تا لب‌هایی برجسته‌تر و بزرگ‌تری داشته باشید. این روزها، عمل پروتز و تزریق لب  برای تقویت لب‌ها بسیار محبوب گشته است. انواع مختلفی از ژل لب در دسترس هستند که می‌توانند در لب‌ها و اطراف دهان تزریق شده و ویژگی‌های موردنظر شما را ایجاد نمایند. اما امروزه ژل‌هایی بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند که حاوی موادی شبیه به "اسید هیالورونیک" باشند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن نیز وجود دارد. این ماده کمک می‌کند لب‌های شما برجسته‌تر گردند. کلاژن نیز که یکی از متداول‌ترین ژل‌های تزریقی می‌باشد، امروزه کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. گزینه‌های جدیدتر، امن‌تر هستند و اثرات آن‌ها طولانی‌تر است. تزریق چربی در لب و کاشت پروتز لب نیز از روش‌های دیگری هستند که برای بزرگ کردن لب‌ مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما امروزه زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌شود، زیرا که نتایج آن در افراد مختلف متفاوت است و همچنین شانس بروز عوارض جانبی در آن‌ها بیشتر است. شما می توانید برای داشتن لب های زیبا و جذاب به متخصصین زیبایی از جمله دکتر متخصص پوست و مو که از توانایی و تجربه خوبی برخودارد هستند، مراجعه فرمایید.

دکتر ادیبی یکی از معروف‌ترین متخصصین زیبایی در اصفهان و از معدود متخصصین پوست عضو انجمن پوست و مو آمریکا و ایران است. ایشان سال‌ها از جوانترین متخصص پوست اصفهان بودند و با سبک منحصر به فرد و مخصوص به خود در تزریق ژل، برجستگی و زیبایی طبیعی را به لب‌های شما هدیه می کند.

برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت با ما از طریق شماره تلفن: 36264272-031 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اصفهان، چهار راه توحید، خیابان توحید میانی، طبقه فوقانی بانک ملت مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

آیا شما کاندیدای مناسبی برای بزرگ کردن لب‌ها هستید؟


در زیر دلایل متداولی ذکر خواهد شد که ممکن است بر اساس آن‌ها بخواهید اقدام به افزایش حجم لب‌های خود کنید:

 • برجسته‌سازی لب برای کسانی مناسب است که بخواهند لب‌های نازک خود را ترمیم کرده و ظاهر صورت خود را زیباتر سازند.
 • اگر هنگام لبخند زدن، لب بالایی شما و یا هر دو لب ناپدید می‌شوند، ممکن است شما از تقویت لب‌های خود احساس مطلوبی داشته باشید.
 • به کمک برخی از تکنیک‌ها می‌توان لب‌های ناهموار را ترمیم نمود و شکل دهان را هنگام لبخند زدن زیباتر کرد.
 • از سوی دیگر، اگر لب‌های شما بیش‌ازحد بزرگ باشند و تأثیر منفی بر چهره شما گذاشته باشند، می‌توانید به یک جراح پلاستیک مراجعه کرده و در خصوص کاهش حجم لب‌های خود با او به مشورت بپردازید.
 • اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید، نگرش مثبتی داشته باشید و انتظارات شما واقع‌بینانه باشد، شما به‌احتمال‌زیاد نامزد خوبی برای این روش محسوب می‌شوید.

چه هنگام برجسته‌سازی لب را باید مدنظر قرارداد؟


 • اگر لب‌های شما همیشه نازک بوده و هنگام لبخند زدن ناپدید می‌شوند؛
 • اگر هم‌زمان با افزایش سن، لب‌های شما نازک‌تر شده و حجم خود را ازدست‌داده باشند؛
 • اگر شما به‌صورت خودآگاهانه احساس مطلوبی نسبت به لب‌های خود ندارید؛
 • اگر داشتن لب‌های برجسته‌تر به توازن و زیبایی صورت شما بهتر کمک می‌کنند.

برجسته‌سازی لب‌ها توسط ژل‌های تزریقی در کلینیک ما


انجام مشاوره اولیه با دکتر ادیبی

در طول مشاوره اولیه خود، شما این فرصت را خواهید داشت تا در مورد اهداف خود به گفت‌وگو بپردازید.  دکتر ادیبی شرایط شما را در خصوص بزرگ کردن لب‌هایتان بررسی می‌کنند. هنگامی‌که دکتر ادیبی اهداف شما را کاملاً متوجه شدند، ممکن است روش‌های تکمیلی و یا جایگزین را به شما توصیه نمایند. مهم است که در طول مشاوره کاملاً صادق باشید.

بهتر است خود را برای پاسخ به پرسش‌های زیر آماده‌سازید:

 • آیا بیماری خاص و یا آلرژی نسبت به داروها دارید؟
 • آیا شما به خاطر هرگونه بیماری‌ای تحت درمان قرارگرفته‌اید؟
 • آیا قبلاً تحت هرگونه عمل جراحی قرارگرفته‌اید؟
 • داروها، ویتامین‌ها و گیاهان مصرفی کنونی شما چیست‌اند؟
 • آیا در حال حاضر الکل، دخانیات و یا داروهای روان‌گردان مصرف می‌کنید؟
 • تاکنون چه اقداماتی در خصوص زیبایی انجام داده‌اید؟
 • انگیزه شما از انجام این درمان چه می‌باشد؟

برنامه درمانی شما

بر اساس اهداف، ویژگی‌های فیزیکی و سال‌ها آموزش و تجربه دکتر ادیبی در خصوص تزریق ژل‌های پوستی، ایشان توصیه‌ها و اطلاعات لازم را با شما در میان می‌گذارند، ازجمله:

 • فرایند درمانی مناسب برای شما، ازجمله نوع روش یا نیاز به روش‌های مکمل.
 • نتایج که شما پس از عمل می‌توانید به دست آورید.
 • میزان هزینه‌ای که باید برای این روش در نظر بگیرید.
 • خطرات و عوارض جانبی مرتبط.
 • موارد مربوط به بی‌حسی و محل تزریق.
 • مواردی که پس از تزریق تجربه خواهید کرد.
 • همچنین دکتر ادیبی عکس‌های قبل و بعد از تزریق را در موارد مشابه به شما نشان خواهند داد، و به هرگونه سؤال احتمالی شما پاسخ خواهند گفت، درنتیجه شما می‌توانید، آگاهانه و به‌صورت هدفمند بهترین تصمیم را بگیرید.

چگونه باید برای عمل برجسته‌سازی لب آماده شوم؟

آماده‌سازی برای برجسته‌ کردن لب‌ها به نوع روشی که شما و جراح زیبایی‌تان انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. دکتر ادیبی توصیه و دستورالعمل‌های لازم را قبل از عمل در اختیار شما قرار می‌دهد، به‌تمامی سؤالات احتمالی شما پاسخ می‌دهد، سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و شما را تحت معاینه دقیق فیزیکی قرار می‌دهد. مناسب بودن وضعیت شما برای انجام عمل باید دقیقاً ارزیابی گردد.

پیش از انجام تزریق، دکتر ادیبی از شما خواهند خواست:

 • حداقل شش هفته قبل از تزریق، برای ترمیم بهتر زخم، سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی خاص، و برخی از داروهای گیاهی خودداری کنید، زیرا باعث افزایش احتمال خون‌ریزی می‌شوند.
 • صرف‌نظر از نوع عمل جراحی، هیدراتاسیون (نوشیدن آب به میزان کافی) قبل و بعد از عمل جراحی برای بهبودی بی‌خطر ، بسیار مهم است.

برجسته‌سازی لب معمولاً به‌صورت عمل سرپایی انجام می‌شود و شما نیاز به بستری شدن نخواهید داشت.

فرایند تزریق ژل به چه صورت انجام می‌شود؟

ژل‌های تزریقی معمولاً از مواد زیست سازگار طبیعی یا مصنوعی تهیه می‌شوند و می‌توانند به‌عنوان جایگزین تزریق چربی، باعث بزرگ کردن لب شوند. معمولاً یک بار تزریق برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی می‌باشد. بااین‌حال نتایج موقتی بوده و برای ماندگاری اثر آن نیاز به تکرار دارند. تقویت لب با تزریق ژل اثر خود را کمتر از 30 دقیقه بعد از تزریق نشان می‌دهد. معمولاً برای این روش بی‌حسی لازم نیست زیرا که اغلب، خود ژل‌های تزریقی حاوی موادی همچون لیدوکائین و یا سایر بی‌حسی‌ها هستند تا بیمار اذیت نشود. نتیجه برجسته‌سازی لب‌ها به کمک تزریق ژل، موقتی است زیرا که بدن ژل‌ها را تجزیه کرده و آن‌ها را جذب می‌نماید. مدت‌زمان پایداری اثر تزریق در هر فردی متفاوت است، اما به‌طورکلی متوسط آن بین 4 الی 6 ماه می‌باشد. افرادی که قصد دارند به جهت برجسته‌سازی دائم لب خود، از پروتزهای لب استفاده نمایند، تزریق ژل فرصت مناسبی است که ابتدا نتیجه برجسته‌سازی را مشاهده نمایند، درصورتی‌که نتیجه تزریق، مطابق میل آن‌ها باشد، می‌توانند از پروتزهای دائم استفاده نمایند.

15

در روز تزریق، انتظار چه مواردی را باید داشته باشم؟

تزریق ژل و آرایش دائمی لب‌ها را می‌توان بدون نیاز به بستری شدن و یا آمادگی خاصی در مطب پزشک انجام داد. دکتر ادیبی ناحیه تزریق را مشخص و آماده می‌کنند، ممکن است قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده استفاده شود. در اکثر موارد فرایند تزریق کمتر از یک ساعت به پایان خواهد رسید، سپس ایشان دستورالعمل‌های لازم را به شما خواهد داد و شما قادر خواهید بود مطب را ترک نمایید.

مراقبت‌های پس از تزریق و دوره بهبودی

میزان دوره بهبودی روش‌های غیر جراحی (تزریق ژل و آرایش دائمی) حداقل زمان ممکن است. ممکن است شما کمی کبودی یا تورم را تجربه نمایید که باگذشت زمان فروکش خواهند نمود. دکتر ادیبی در مورد زمانی بازگشت به کارهای طبیعی روزمره با شما صحبت خواهند نمود. پس از تزریق ممکن است، میزانی کبودی، تورم و حساسیت به لمس را تجربه نماید، که می‌تواند بین 6 الی 10 روز طول بکشد. پس‌ازآن، تمامی علائم برطرف شده و فقط لب‌های برجسته شما با ظاهری طبیعی نمایان خواهند بود.

مزایای تزریق ژل در لب


از ژل‌های تزریقی می‌توان استفاده کرد تا ظاهر شما جوان و زیباتر گردد، لب‌های شما برجسته و زیباتر خواهند شد، این روش به‌ویژه برای زنانی که به‌طور طبیعی لب‌های نازکی دارند و یا در اثر گذشت زمان لب‌هایشان نازک شده است، مناسب می‌باشد.

 • لبخند شما زیباتر و نمایان‌تر خواهد شد.
 • تزریق ژل به بالا رفتن گوشه‌های دهان شما کمک خواهد کرد.
 • ظاهر لب‌های شما جوان‌تر و زیباتر خواهد شد.
 • لب‌های نازک، ظاهری برجسته پیدا خواهند کرد.
 • اغلب اثر ژل‌های تزریقی موقتی هستند، بنابراین شما می‌توانید بر اساس تمایل خود به اصلاح آن‌ها بپردازید.
 • پروتزها و جراحی اثری دائمی خواهند داشت.
 • دوره بهبودی این روش سریع بوده و معمولاً یک روز طول می‌کشد، برای جراحی‌های دیگر ممکن است دوره بهبودی تا یک هفته طول بکشد.

نتایج تزریق چه مدت طول خواهد کشید؟


نتایج تزریق ژل لب به نوع ژل مورداستفاده شده بستگی دارد. برخی از ژل‌ها به‌طور متوسط سه تا شش ماه دوام خواهند داشت و برخی دیگر تقریباً تا یک سال. برخی افراد پس از انجام تزریق ژل از ظاهر خود ناراضی هستند و به دنبال روش برای کوچک کردن لب های خود هستند.  نکته ای که بسیاری از این اشخاص نمی دانند این است که یک روش جراحی زیبایی وجود دارد که به منظور کوچک کردن لب ها و متناسب کردن آن ها با سایر اجزای صورت طراحی شده است.

هزینه‌های تزریق ژل


هزینه پروتز لب بسیار متفاوت می‌باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد، ازجمله: تکنیک‌های تزریق، مهارت پزشک و مکانی که در آن تزریق انجام می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل در لب
4.33 از 3 رای